Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-10-01 14:42:58

martusia_d
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 4

Przewlekłe zapalenie pęcherza i leukoplakia - pomocy!!!

Witam! Od 3 lat mam problemy z przewlekłym zapaleniem pęcherza moczowego. Przez 2 lata ciągle różne bakterie w moczu i cały czas antybiotyki. W końcu troszkę lepiej zaczęłam sie czuć i wyniki posiewu o wiele lepsze. Pęcherz nadal mi dokucza ale nie w tak uciążliwym stopniu jak na początku. Robiłam urografię, urodynamikę ( wszystko w porządku), cystoskopię ( wynik badania: rozlana zmiana zapalna w trójkącie pęcherza, wycinki z pęcherza niediagnostyczne, zmienione martwiczo). Mimo niewielkiej poprawy cały czas jestem pod kontrolą lekarza i dociekam co jest przyczyną takiego stanu zdrowia. Byłam zmuszona zmienić lekarza, ponieważ z czasem coraz bardziej lekceważąco podchodził do mojej choroby. Aktualny lekarz wykonał kolejną cystoskopię lecz nie pobrał wycinków. Powiedział, że w trójkącie pęcherza jest zmiana - leukoplakia i mój pęcherz wygląda jak pęcherz kobiety 50-letniej (mam 23 lata). Powiedział, że to nic groźnego i niektóre dziewczyny po prostu tak mają. Dodam, że od jakiegoś czasu wynik badania ogólnego moczu pogorszył się - odczyn zasadowy i liczne fosforany po 2 miesiącach "zakwaszania" organizmu odczyn obojętny i nieliczne fosforany. Chciałabym dowiedzieć sie czy leukoplakia to rzeczywiście niegroźna zmiana, z która mam żyć i nic nie da się zrobić, czy może zmienić znów lekarza bądź wykonać dodatkowe badania. Bardzo proszę o pomoc!!!

Offline

 

#2 2009-10-01 19:46:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Przewlekłe zapalenie pęcherza i leukoplakia - pomocy!!!

Co za pacan! Wycinki są konieczne do ustalenia przyczyny (tzn. nie wiadomo, czy biopsja da odpowiedź, ale brak biopsji na pewno jej nie da), a zdanie Urologii Polskiej, 2005 rok - leukoplakia jest zmianą nowotworową stanowiącą ostatnie stadium przed zezłośliwieniem i jakkolwiek do tego zezłośliwienia droga daleka - obowiązkowo musi być ona obserwowana pod kątem onkologicznym. Skoro są zmiany martwicze, to tym bardziej trzeba to porządnie zbadać, bo mnie google wyrzuca artykuły z Urologii Polskiej (np. http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?1836), gdzie takie zmiany w histopacie wykazują komórki rakowe. Absolutnie się nie stresuj, to nie musi nic oznaczać, chodzi tylko o to, że nie wolno olać biopsji. A jakiego typu jest ta zmiana? Opisano jej wygląd?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-10-01 22:00:16

martusia_d
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 4

Re: Przewlekłe zapalenie pęcherza i leukoplakia - pomocy!!!

Niestety nic więcej nie wiem na wyniku poprzedniej cystoskopi jest tylko wzmianka materiał niediagnostyczny - zmieniony martwiczo. Kolejną cystoskopię miałam wykonaną w ten poniedziałek, ale niestety lekarz nie dał mi żadnego opisu wykonanego badania. Zanotował coś na karcie choroby powiedział żeby się nie martwić i, że nie ma potrzeby brać wycinków. Wspomniał o konieczności wykonywania cystoskopi raz do roku.

Offline

 

#4 2009-10-01 22:03:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Przewlekłe zapalenie pęcherza i leukoplakia - pomocy!!!

Nieprawda. To jest bardzo niedobra zmiana - ona nie musi oznaczać najgorszego, ale należy zakładać, że może, i właśnie po to, żeby wykluczyć, nie wolno podchodzić do niej niefrasobliwie. Mówię o martwicy, nie o leukoplakii jako takiej.

Inna rzecz, że nie wiem, musiałabym zapytać kogoś mądrzejszego, ale czy materiał tak zmieniony, że niedający się zbadać, nie wymaga aby powtórnej biopsji z miejsc okolicznych?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-10-02 07:39:09

martusia_d
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 4

Re: Przewlekłe zapalenie pęcherza i leukoplakia - pomocy!!!

Po pierwszej cystoskopi i otrzymanym wyniku lekarz chciał przeprowadzić jeszcze raz badanie, na które ja się oczywiście zgodziłam. Powiedział, że to silny stan zapalny pęcherza uniemożliwia zdiagnozowanie pobranych wycinków. Z czasem jednak mój stan zdrowia polepszył się, więc lekarz stwierdził, że nie ma na razie potrzeby ponownego pobierania wycinków skoro wszystko powoli wraca do normy. Nie wiem również na ile pierwszy wynik cystoskopi jest odzwierciedleniem mojego rzeczywistego stanu zdrowia, ponieważ jeśli próbki były źle pobrane, bądź przechowywane wynik może być błędny (taką kiedyś usłyszałam informację od innego lekarza). Bardzo dziękuję za otrzymaną odpowiedź. Jednocześnie zwracam się z ogromną prośbą dotyczącą sprawdzonego i skutecznego UROLOGA W POZNANIU bądź okolicach. Już wiele razy trafiałam do różnych lekarzy o których czytałam, że są naprawdę świetni a po czasie jak zawsze to samo - brak diagnozy i więcej wątpliwości.

Offline

 

#6 2009-10-02 19:57:46

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: Przewlekłe zapalenie pęcherza i leukoplakia - pomocy!!!

zawsze warto wspomagać się naturalnymi metodami leczenia, bynajmniej nie jakieś jedno ziółko , ale szukać różnych preparatów, niekonieczne ukierunkowanych na pęcherz, ale na ogólne wzmocnienie organizmu
dobrze jest całkowicie zmienić dietę na takie pokarmy, które są równocześnie lecznicze, do tego preparaty wielowitaminowe
należałoby tez zrobić biochemię moczu pod kątem kamieni

Offline

 

#7 2009-10-03 10:51:01

martusia_d
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 4

Re: Przewlekłe zapalenie pęcherza i leukoplakia - pomocy!!!

Dziękuję smile Jeśli chodzi o zioła to piję ziele ortosyfonu i spożywam różne preparaty z żurawiny. Jeśli możesz to napisz proszę co jeszcze jest pomocne i wskazane jeśli chodzi o zioła i dietę. Będę bardzo wdzięczna za informację.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson