Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-10-07 17:54:38

espiritual
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 4

proszÄ™ o pomoc w wyzdrowieniu

witam Ma 35 lat.Moim problemem jest słabe ciśnienie podczas oddawania moczu i zaleganie w pęcherzu.
Mając lat 26 miałem atak kolki nerkowej,wylądowałem w szpitalu.Powiedziano mi,że to kamienie.
Badania pokazały,że mam za dużo szczawianów i moczany.
Zalecono pić dużo wody.Wtedy jeszcze nie miałem żadnych problemów z oddawaniem moczu.Strumień był mocny,pęcherz opróżniany.
Gdy miałem lat ok 31,pewnego dnia wszystko nagle się zmieniło.
Otóż dałem się skusić na narkotyki-amfetamina.
Wziołem amfę i jednocześnie dużo piłem wody(ok 700ml).Niestety jak już narkotyk zaczął działać,usiadłem na murku i przesiedziałem tak z 3-do 5godzin nie oddając moczu.Gdy w końcu spróbowałem się wysikać poleciało kilka kropelek i potwornie rozbolała mnie głowa.Ból straszny,myślałęm że mi coś w mózgu pęknie.
I tak za każdym razem.Ciśnienie rozwalało mi czaszkę.
Od tamtej pory rozpoczął się problem z zaleganiem moczu w pęcherzu,słabym ciśnieniem podczas oddawania moczu i słabej ejakulacji(słabe ciśnienie).

ByÅ‚em u urologa i o wszystkim powiedziaÅ‚em.PrzypisaÅ‚ mi  Zyloric i kazaÅ‚ pić NaÅ‚Ä™czowiankÄ™.Zyloric blokuje gen odpowiedzialny za wytwarzanie moczanów(tak mi powiedziaÅ‚a doktor).Szczerze powiem nie braÅ‚em tego bo jak coÅ› ma na geny wpÅ‚ywać to wolaÅ‚em nie ryzykować wiÄ™kszymi problemami.


Czy ktoś z Was może mi coś doradzić?
Bardzo dziękuję

Offline

 

#2 2009-10-07 18:09:25

espiritual
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 4

Re: proszÄ™ o pomoc w wyzdrowieniu

1 Czy słabe ciśnienie podczas oddawania moczu jest jednoznaczne ze słabym ciśnieniem podczas ejakulacji?
U mnie tak właśnie jest.Może to świadczy o jakimś przewężeniu,może te szczawiany zalegają na drogach moczowych blokując ,prawidłowe wydostanie się nasienia??
2 I jeszcze jedno mocz mam mętny,wyrażnie są w nim widoczne jakieś białawe,malutkie "fuski" .Gdy mocz odstawię na parę minut to COŚ osiada na dnie.Nie wiem czy to normalne?
3 Jakie badanie moczu zrobić?

dziękuję
pozdrawiam

Offline

 

#3 2009-10-07 19:22:48

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: proszÄ™ o pomoc w wyzdrowieniu

badałeś poziom wapnia we krwi? Trzeba zrobić też biochemię moczu. Można probować leczyć długotrwale dużymi dawkami cynku ( np. Zincteral, ale to na receptę ), mogą też być tabletki, nie należy jednak przesadzać bo nadmiar cynku przez dłuższy czas może być szkodliwy
mocz mętny jest na pewno nieprawidłowy, może to być np. białko
musisz zrobić badanie krwi - elektrolity: sód, potas, wapń, chlorki, fosfor też, kreatynina, mocznik, kwas moczowy
oczywiście morfologia z rozmazem, OB, proteinogram
to najbardziej podstawowe

Offline

 

#4 2009-10-08 20:38:55

espiritual
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 4

Re: proszÄ™ o pomoc w wyzdrowieniu

Dziękuję.Jak zrobię badania dam znać.

Offline

 

#5 2009-10-09 19:45:23

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: proszÄ™ o pomoc w wyzdrowieniu

Jest taki preparat Nefro-Protect, przeciwdziała tworzeniu szczawianów wapnia, tradycyjna roślina południowoamerykańska, która pomaga w leczeniu kamieni ze szczawianów wapnia, do tego jeszcze dołączono pokrzywę

Offline

 

#6 2009-10-09 20:02:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszÄ™ o pomoc w wyzdrowieniu

Niezależenie od diagnozy i terapii - przydałaby się rehabilitacja mięśni dna miednicy. Ta niemożność wysikania się po przetrzymaniu moczu to efekt napiętych mięśni. A inne istniejące przyczyny tylko ten stan pogłębiają.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2009-10-14 18:29:55

espiritual
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-07
Posty: 4

Re: proszÄ™ o pomoc w wyzdrowieniu

Offline

 

#8 2009-10-14 18:42:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszÄ™ o pomoc w wyzdrowieniu

Coś pomiędzy: robi się taki rodzaj masażu przezodbytniczo (a u kobiet można też przezpochwowo), żeby rozluźnić napięcia. Dodatkowo można robić TENS (to taki miły prąd) na okolice lędźwiowo-krzyżową kręgosłupa. Zablokowanie mięśnie dna miednicy utrudniają swobodną mikcję.
Oczywiście mogły tam pojawić się inne czynniki, np. stan zapalny, który doprowadził do problemów z prostatą, a wskutek tego - utrudnionego odpływu moczu, ale bez badań to nic nie wiemy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson