Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-10-17 18:01:19

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Zaleganie moczu w pęcherzu!

Witam wszystkich bardzo serdecznie, cieszÄ™ siÄ™ ze zalazÅ‚am to forum. Problemy z ukÅ‚adem moczowym mam dosÅ‚ownie juz od dziecka.CzÄ™sto mam stany zapalne pÄ™cherza przebiegajÄ…ce z pieczeniem i bolesnym parciem . Ostatnio  jakieÅ› 3 tygodnie temu zaczÄ…Å‚ mnie boleć nisko brzuch, nie byÅ‚am pewna zjakiego powodu.PomyslaÅ‚am że może to sprawy ginekologiczne, bardzo źle sie czuÅ‚am i poszÅ‚am na izbÄ™ przyjÄ™c .Lekarz ginekolog zrobiÅ‚ mi Usg narzÄ…dów rodnych i stwierdziÅ‚ że wszystko jest ok i to na pewno jest sprawa pÄ™cherza.ZrobiÅ‚am analizÄ™ moczu wyszÅ‚o biaÅ‚ko, leukocyty , erytrocyty, waÅ‚eczki szkliste, i jakiÅ› bezpostaciowy osad.
Urolog przepisał mi Nolicin ,Rowatinex i Nospę.Kazał dużo pic.PO tygodniu nie czułam poprawy i Dostałam jeszcze jeden antybiotyk Monural 2 saszetki.Piłam ogromne ilości wody robiłam gorące kąpiele i nadal odczuwałam ból w podbrzuszu i nisko w plecach/Nie miałam pieczenia, tylko niekiedy wrażenie ze mam coś przytkanego - bo strumień moczu był słaby.

Poszłam ponownie do urologa ale innego bo tamtego nie było i po obejrzeniu wyników powiedział że ja nie mam i nie miałam stanu zapalnego i tu antybiotyk nie pomoże.Skierował mnie na USG po którym okazało sie że mam duże zaleganie moczu po mikcji.OK 250ml.

Nie wiem co to takiego i strasznie sie martwię.Na wizyte idę w poniedziałek.Dzisiaj znowu czuję że to moje siusianie jast wymuszane i w małych porcjach . Staram sie często chodzic do toalety.

Czy ktos wie coÅ› na temat zalegania, pewnie czekajÄ… mnie jeszce dodatkowe badania w celu ustalenia przyczyny tego stanu.

Dzisiaj żadna praca mnie się nie trzyma nie mogę sie na niczym skupic dosłownie rycze cały czas i martwię się .....

Poradźcie coś i pomóżcie mi proszę.....

Offline

 

#2 2009-10-17 18:33:56

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Zaleganie moczu może być jedną z wielu możliwych przyczyn zakażeń więc to, że zdiagnozowano zaleganie nie oznacza, że nie masz zapalenia - tym bardziej, że z badania moczu wynika, że raczej masz. Trzeba zrobić posiew i sprawdzić jakie to są bakterie i na co wrażliwe - nie pozwól sobie wciskać antybiotyków na oko!!! Tak się zakażenia nie wyleczy a można się nabawić grzybicy, którą się trudno leczy.

Offline

 

#3 2009-10-17 18:50:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Skoro masz takie zaleganie, słaby strumień moczu, pieczenie i bóle w dolnej części brzucha, to najpewniej masz jakąś przeszkodę podpęcherzową (np. zwężenie cewki) i/lub zespół bolesnej miednicy. Powinnaś zacząć od urodynamiki i cystoskopii z biopsją.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2009-10-17 20:49:49

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Posiew moczu zrobiłam sobie sama, bez zlecenia lekarza- zapłaciłam za badanie prywatnie- wynik będzie w poniedziałek.Będę wtedy pewna czy nie ma żadnych bakterii.

Jeśli chodzi o tą przeszkodę podpęcherzową- zwężenie cewki - to możliwe że się od tak pojawiło i jak to mozna leczyc?

Tak myÅ›lÄ™ że lekarz skieruje mnie na dodatkowe badania.CystoskopiÄ™ miaÅ‚am robionÄ… 11 lat temu- wynik byÅ‚ w porzÄ…dku, a badania urodynamicznego pamiÄ™tam że nie mozna byÅ‚o u mnie przeprowadzic bo poprostu nie mogÅ‚am wysiusiac sie w jakims gabinecie do  naczynia podÅ‚Ä…czonego do komputera- dosÅ‚ownie jakaÅ› blokada psychiczna.PÄ™cherz peÅ‚ny aż uciska do bólu atu nic anie zrobiÄ™ i koniec.... Dziwne ale jako dziecko tez czÄ™sto tak byÅ‚o że nie mogÅ‚am zrobic gdziekolwiek siusiu tylko najlepiej w domu.
Może teraz jak jestem starsza będzie inaczej -mam taką nadzieję............

Ale rzeczywiście moze jakaś blokada byc a ztego zastoju to możliwe że namnożą się bakcyle!!

Offline

 

#5 2009-10-19 12:29:20

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Witam!
W posiewie moczu nic nie wyszło, w analizie moczu pojedyncze bakterie i trochę erytrocytów ,przejrzystość niezypełna.
Lekarz widział wynik USG w którym wyszło zaleganie moczu i powiedział ze to pęcherz neurogenny.Jutro mam zgłosić sie na wizytę.Mówił ze leczenie bedzie długie.
Wcale mi nic nie mówi ta diagnoza nie mam pojecia co to takiego.....
BojÄ™ siÄ™ a zarazem martwiÄ™.....

Offline

 

#6 2009-10-19 18:14:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Hm, neurogenny może być, ale najpierw przydałaby się cystoskopia z biopsją - a nuż coś tam masz w cewce (zwężenie, jakiś polip czy coś) i wtedy leczenie może (choć nie musi) okazać się prostsze...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2009-10-20 13:14:23

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Jestem juz po wizycie. Jestem umówionna na piatek na zabieg chirurgiczny w znieczuleniu ogólnym. 
Jestem przerazona!!!!!!!!
Mam duze zaleganie moczu w pęcherzu i podobno mam szczescie że nie doszło do uszkodzenia miąższ nerek .Dobrze że ten mocz nie cofa się. Podobno mam jakąś przeszkodę podpęcherzową która utrudnia opróżnianie pęcherza.Jest to najprawdopodobniej zwężęnie cewki moczowej.

Lekarz mówi że jest to powarzne i jak najszybciej trzeba wykonać chyba tak powiedział- kalobracji cewki. Mówił że będzie próbował ją maksymalnie rozciągnąć.Potem wprowadzi leczenie farmakologiczne.Podobno juz się z tego nie wyleczę , aleczenie będzie długie i namiętne- tak to określił.

Bardzo sie boje ale nie mam wyjścia zgodziłam sie na ten zabieg.

Przypmnę że problemy z pęcherzem mam już od dzieciństwa, latałam już po tylu neurologach parę lat temu byłam nawet w szpitalu klinicznym na diagnostyce co nie mozna było przeprowadzic u mnie badania urodynamicznego- i nic konkretnego nie wykryto. Przez lata leczono nie antybiotykami kazano mi przytyć bo jestem chuda .Nawet stwierdzono u mnie ruchoma prawą nerkę. która dawała dolegliwości bólowe.

Ale to że zawsze miałam trudnosci z siusianiem w obcych miejscach to uznano za przyczynę psychologiczną......?????

Lekarz twierdzi ze ten problem pewnie u mnie trwa latami, byc może tak nawet sie juz urodziłam.

Moze ktoś miał podobny problem,
Kochana Redakcjo- pociesz mnie wytłumacz co to takiego......Bardzo proszę i z góry dziękuję!!!

Offline

 

#8 2009-10-20 18:40:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

He, he, tak jak myślałam. Kalibracja cewki to jej poszerzanie. Uprzedzam, że po zabiegu możesz mieć ponapinane mięśnie, więc i problemy z oddawaniem moczu, ból itd. Z tym "już nigdy" to się wstrzymaj - jeszcze nie wiesz, co jest przyczyną. Może kalibracja wystarczy, może jest jakiś stan zapalny, który spowodował zmiany w śluzówce i zabieg pomoże. Na pewno nie od razu wrócisz do formy, bo jeśli masz tyle czasu problem, to na pewno masz zmiany w śluzówce (mięśniówce? tu nigdy nie jestem pewna) samego pęcherza (wypieracza), na pewno masz mikcje z patologicznym napięciem mięśni, więc powrót do formy nie będzie raz-dwa. Ale z ostatecznymi wyrokami się wstrzymaj. Mam nadzieję, że zrobią Ci cystoskopię z biopsją?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2009-10-20 19:43:18

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Dziękuję bardzo za wyjaśnienia i jakąś odrobinę nadziei ,że pozbędę się tego problemu.
Tak- wÅ‚aÅ›ciwie nie wiadomo co jest przyczynÄ… tego zwężenia cewki, to dopiero siÄ™ wyjaÅ›ni. MyÅ›lÄ™, że przed zabiegiem bÄ™dÄ™ jeszcze miaÅ‚a wykonanÄ…  cystoskopiÄ™.

Muszę przyznać ,że bardzo nastraszył mnie ten lekarz tą moją chorobą i jej ewentualnymi skutkami.Cały czas jego słowa kłębią mi się w głowie.
Spanikowałam bo jeszcze bardzo bym chciała mieć drugie dziecko.......(a długo czekać nie mogę).
Mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy ???!!!!

Serdeczne dzięki

Offline

 

#10 2009-10-20 20:15:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Pamiętaj (bo lekarze tego nie wiedzą, nawet niektórzy urolodzy w Urologii Polskiej na to pomstują), że gdyby Ci wyszedł w cystoskopii obrzęk groniasty, to oprócz wycinków do badania histopatologicznego mają pobrać Ci wycinek na posiew BK (pod kątem gruźlicy pęcherza).
Jeszcze się nie martw, martwić się będziesz, jak wyczerpiesz wszystkie możliwości smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2009-10-24 12:13:01

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Witam!
Jestem już po kalibracji - czyli po zabiegu rozszerzenia połączenia cewkowo-pęcherzowego.
Dostałam receptę na Ubreid. Lekarz kazał mi do przyjmować 1xdziennie rano pół godziny przed jedzeniem. Potem przyszedł i powiedział że przez 3 dni 1xdziennie a potem 2xdziennie tabletkę. W domu przeczytałam ulotkę i nie wiem czy lekarz sie nie pomylił, bo tam pisze że po kolejnych dniach leczenia przechodzi się na 1 tabletkę co drugi dzień.Będę musiała to wyjaśnić.
poskończeniu tego leku mam sie zgłosić do poradni urologicznej, a za jakieś 3,4 miesiące mam powtórzyć USG żeby sprawdzić zaleganie.

Niestety nie miałam przeprowadzonej cystoskopii, miałam zabieg w narkozie i nie sądzę że przed nim wykonano mi jakieś badanie cewki czy pęcherza, nic mi o tym nie wiadomo.... Z tymi lekarzami to tak jest, o co się zapytasz to ci odpowiedzą a sami są nie oszczędni w słowa, a nam pacjentom potrzebne są przecież wyjaśnienia.......

Na razie z tÄ… mikcjÄ… to chyba sie jajo tako nic nie zmieniÅ‚o, ale być może potrzeba trochÄ™ czasu. BojÄ™ siÄ™  siusiania bo odczuwam jeszcze ból, no i pwenie jakoÅ› nieprawidÅ‚owo napinam mięśnie.

Zabieg miałam wczoraj jestem jeszcze jakaś osłabiona, coś od rana odczówam jakiś ból w plecach z praej strony jakby nerka?????, ale wyniki z moczu są dobre- może źle spałam, albo to jakaś podświadomość.

Nie wiem co będzie dalej staram sie myśleć pozytywnie.

Offline

 

#12 2009-10-28 18:08:20

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Mam pytanie czy po tym poszerzeniu ujścia pęcherzowo-cewkowego długo będę dochodzic do siebie.Nadal czuję ból w dole brzucha( też nie wiadomo czy ten pęcherz juz całkowicie się opróżnia), często chodzę do toalety, a po tym leku to jakoś dziwnie się czuję. Nie wiem czy to moje siusianie powinno się juz jakoś unormowac ?
Czy ewentualne zmiany zapalne w śluzówce pęcherz cofną się same?

A co ewentualnie robic jeśli mam mikcję z tym patologicznym napięciem mięśni??
Czy sÄ… jakies sposoby na to?

Offline

 

#13 2009-10-28 18:42:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Każdy reaguje inaczej: może być kilka dni, może znacznie dłużej. Nie wiem, co oznacza dziwne uczucie po leku. Zmiany raczej się same nie cofną, bo śluzówka jest ciągle drażniona toksynami z moczu. Staraj się trzymać dietę łagodną (masz w dziale Dieta). Jak nie pomoże ten zabieg, to pewnie trzeba będzie zrobić cystoskopię z biopsją, może tam jest coś jeszcze. Mięśnie trzeba rehabilitować: albo TENS z głowicą przezpochwową/przezodbytniczą, albo metody chałupnicze. Poczytaj w wątku Ajpinusa, ciągle jeszcze nie zrobiłam tego działu o PPS.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2009-10-29 07:51:14

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Przez 4 dni po zabiegu brałam 1x1 rano ten Ubretid.Strasznie byłam osłabiona, czułam sie jakbym miała zaraz zemdlec.Przeczytałam ulotkę i ten lek obniza ciśnienie krwi, zwalnia akcję serca, a ja mam niskie ciś 90/60.
Pisze też ze nie powinno się go stosowac w skurczach jelita grubego- a ja chyba takie mam.Dosłownie juz cały brzuch mnie boli.Te jelita są ndobrze namacalne i tkliwe w dotyku- jestem szczupła.Ale lekarze nic nie informują pacjenta o działaniu leku, tylko się samemu trzeba o wszystko dopytywac- aż głupio tak latac .

Nie wiem tez czy mogę na ten ból w dole brzucha wziąśc np. Ketonal czy lepiej nospę?

Offline

 

#15 2009-10-29 17:06:19

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Mam jeszcze pytanie czy te dolegliwości które mam mogą byc tez pochodzenia ginekologicznego, moze powinnam jeszcze pójśc do dobrego ginekologa i opowiedziec mu wszystko?

Offline

 

#16 2009-10-30 10:16:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Z pewnością by się przydało...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2009-11-04 11:11:14

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Jestem trochę ponad tydzień po zabiegu poszerzenia cewki moczowej.Źle się czułam więc poszłam do lekarza.Kazał mi zwiększyć dawkę leku Ubretid do 2 tabl. dziennie i przepisał mi jeszcze Cardurę 2 mg 1 tabl. na noc. Za miesiąc mam przyjść do kontroli, a na razie mam sie uzbroić w cierpliwość.
Ból w dole brzucha mogę jeszcze odczuwać bo pęcherz pewnie jeszcze sie ie opróżnia całkowicie.Pomoga mi w tym leki.Urolog ręczy że za miesiąć po zrobieniu ponownego USG zaleganie zmniejszy się.Leczenie będzie długie, i na rezultaty trzeba dłużej poczekać.

Bolą mnie ztyłu plecy nie wiem mówię że chyba to nerka- lekarz na to że to nie nerka, bo z nerkami wszystko jest w porzadku- widac to było na USG- że mocz nie cofa się do nich.

MyÅ›laÅ‚am że mi zleci jakieÅ› dodatkowe badania  aon nic, mówiÅ‚ że na nastÄ™pnej wizycie zastanowimy sie na powtórnym poszerzeniu cewki juz bez znieczulenia ogólego--- czy to możliwe, czy tak siÄ™ wykonuje ten zabieg ponownie, nie wiem czy zaufać mu czy może szukać jakiegoÅ› innego specjalisy---doradźcie mi proszÄ™!!

Może ktoś miał podobny problem do mojego ? Czekam na odpowiedź>

Offline

 

#18 2009-11-04 16:20:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

No, proszę, Cardurę Ci zapisał smile. A mogę to wykorzystać w artykule? Bez nazwisk, rzecz jasna.

Te bóle to mogą być mięśniowe - poszerzanie cewki to silna ingerencja i mięśnie są ponapinane.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2009-11-04 19:50:12

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Lekarz tÅ‚umaczyÅ‚ mi że to poszerzenie nie na darmo robi sie w znieczuleniu ogólnym , mówiÅ‚ że jest to brutalne rozerwanie najwiÄ™kszego przewężenia....czyli rzeczywiÅ›cie jest to silna ingerencja, a u mnie z tym ponapinaniem mięśni  możliwe że jest problem...

Kazał mi na początku brac pół tabletki Cardury , a potem powiedział że jak dla mnie to całą tabletkę- czytałam że stosuje się ten lek w przeroście gruczołu krokowego??

Co miałaś Redakcjo na myśli pisząc "No, proszę, Cardurę Ci zapisał." Masz może jakieś doświadczenie z tym lekiem?

Oczywiście możesz wykorzystac to w artykule.

Offline

 

#20 2009-11-04 19:57:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Nie o to chodzi, tylko kiedy jedna forumowiczka poskarżyła się rzecznikowi praw obywatelskich, że leki z tą substancją są refundowane mężczyznom, a kobietom nie (dyskryminacja) i RPO zwrócił się do ministerstwa zdrowia o wyjaśnienie tego stanu rzeczy - MZ przysłało odpowiedź, że te leki zagrażają zdrowiu kobiet, dlatego nie są im refundowane. To, oczywiście, bzdura, czego masz najlepszy dowód - ale w tym artykule, który mozolnie tworzę, chciałabym pokazać i te działania naszej "polityki zdrowotnej".

A lekarz ma rację. To wprawdzie inne zjawisko, ale chyba można je porównać do porodu. Też po nim dochodzi się mięśniowo do siebie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2009-11-08 10:34:35

mar49
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 7

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Porada dla Anuli - dla Ciebie mozliwe sa dwa wyjÅ›cia lepsze i gorsze.Lepsze - samocewnikowanie / a można sie tego nauczyć/ jaÅ‚owym cewnikiem Nelatona  rozmiar 8 lub 10 co 4-6 godz. +nadal stosowanie ubretidu+ dzienniczek mikcji ile wysikaÅ‚aÅ› i ile zalega .  Gorsze - cewnik do pÄ™cherza na staÅ‚e . Dlaczego ? primo- ustapiÄ… opisywane przez Ciebie dolegliwoÅ›ci , secundo- pÄ™cherz "musi siÄ™ nauczyć być mniejszym" . Konieczna konsultacja neurologiczna.
PS. cewniki Nelatona  wypisze lekarz rodzinny na SP / może 6 sztuk na dobÄ™, refundacja  NZF/
Pozdrawiam i znikam.

Offline

 

#22 2009-11-08 15:34:44

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Przyznam że zabrzmiała groźnie ta porada dla mnie. Ale co niby sama mam zadecydowac o tym cewnikowaniu?? Nie odważyłabym się???!!!

No tak nadal czyjÄ™ siÄ™ źle, mam dolegliwoÅ›ci bólowe w podbrzuszu i lÄ™dźwiach..... Z tego powodu rezygnujÄ™  np. z wyjÅ›cia z domu z rodzinÄ…. MÄ™czÄ™ siÄ™ fizycznie i psychicznie....

Offline

 

#23 2009-11-12 21:33:39

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Dzisiaj byłam na wizycie u ginekologa.Mówiłam mu moich dolegliwościach- wszystko jest ok.Zaproponował żeby zrobic kontrolną analizę moczu.
Do urologa mam zgłosic się dopiero na początku grudnia.....

Offline

 

#24 2009-11-16 20:24:04

Anula
Użytkownik
SkÄ…d: Lublin
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 27

Re: Zaleganie moczu w pęcherzu!

Wróciłam własnie od lekarza.Poszłam jednak na konsultację do innego urologa.Opowiedziałam mu wszystko o sobie i mojej chorobie, stwierdził ,że kalibracja cewki była tu jak najbardziej potrzebnym zabiegiem.Powiedział tylko że te leki które przyjmuję Ubretid i Cardurę on by zalecił dużo mniejsze dawki, ponieważ te które ja teraz przyjmuje podaje sie osobom starszym w bardzo ciężkim stanie....
Zalecił mi też wykonanie badania urodynamicznego-przepływ cewkowy, a następnie ewentualnie w razie potrzeby cystoskopię pęcherza, żeby sprawdzic w jakim stanie są ściany pęcherza, czy nie doszło do ich uszkodzenia, nadrzerek...
Wykonał mi USG -nerki są w porządku, po mikcji zaleganie 50 ml- czyli sukces- zmniejszyło sie z 270ml!
Mówił tak samo jak porzedni urolog że ten zabieg kalibracji można powtarzac.

Zalecił mi przyjmowac Urosept i wit. C, ponieważ przy zaleganiu często dochodzi do stanów zapalnych- co jest jasne oczywiście.

Jakoś mnie uspokoił, wydaje mu sie że większych problemów z leczeniem nie powinno byc.
Wspominał o badaniu na pęcherz neurogenny, ale to ewentualnie w przyszłosci...i o tym że będę się musiała nauczyc pwenych ćwiczeń....

Zobaczymy jak to będzie, muszę zdobyć skierowanie do poradni urologicznej i umówić się na urodynamikę podstawową do szpitala- bez tych cewników.
Martwię się czy to badanie powiedzie się kiedyś nie mogłam go przeprowadzić niestety...ale to było jakieś 12 lat temu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson