Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-10-20 14:48:58

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Jestem w szoku co siÄ™ dzieje w NFZ! Tyle kasy pÅ‚acimy co miesiÄ…c, a tak naprawdÄ™ nie mamy zapewnionych nawet podstawowych Å›wiadczeÅ„.  Ja od prawie roku leczÄ™ siÄ™ u urologów, a do tej pory nikt mi  nawet nie zrobiÅ‚ cystografii! Gdy ostatnio poszÅ‚am do urologa i powiedziaÅ‚m mu, że pielÄ™gniarka podczas pobierania wymazu z cewki zauważyÅ‚a polip (ten wymaz robiÅ‚am prywatnie!, bo nikt mi nie daÅ‚ skierowania przez caÅ‚y czas leczenia) lekarz nawet go nie obejrzaÅ‚, przypisaÅ‚ 17 antybiotyk i powiedziaÅ‚ zeby poczekać 2-3 tygodnie, bo może siÄ™ wchÅ‚onie!!! To jakaÅ› paranoja! Jak czytam wasze posty i co z nami wszystkimi wyprawiajÄ… lekarze to czujÄ™, że coÅ› trzeba z tym zrobić. Nie pozwólmy, aby traktowano nas w ten sposób, aby odsyÅ‚ano nas od lekarza do lekarza albo przypisywano nam nasty z kolei antybiotyk, bez podstawowych badaÅ„ np. cystografii. Po roku mÄ™czarni dowiedziaÅ‚am siÄ™, że mam polip w cewce, a do tej pory lekarze tylko Å‚adowali we mnie antybiotyki bo w posiewie byÅ‚y bakterie... Z tego co czytam to wiÄ™kszość z nas jest traktowana tak samo i my sami na to pozwalamy. A na dodatek pomimo iż pÅ‚acimy tyle kasy na fundusz wiÄ™kszość badaÅ„ robimy prywatnie i prywatnie chodzimy po lekarzach, a oni tylko zacierajÄ… rÄ™ce. Nie może tak być. MyÅ›lÄ™, że razem jesteÅ›my w stanie coÅ› z tym zrobić, może na poczÄ…tek wystosować listy do NFZ, ale dużo, tak aby miaÅ‚o to odgÅ‚os. Mozemy siÄ™ umówić że wysyÅ‚amy e-maile. Co wy na to???

Offline

 

#2 2009-10-20 18:36:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Ja myślę (ale na razie nie mogę się wyrobić) o napisaniu artykułu do Wprost - oni mają teraz cykl o leczeniu bólu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-10-21 19:16:18

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

T d dibry pomysł, popieram. Mogę pomóc w pisaniu artykułu

Offline

 

#4 2009-10-21 19:43:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Teraz muszę się wyrobić z pewnymi zobowiązaniami, ale od listopada będę luźniejsza, to napiszę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-10-24 19:09:23

Bezradna
Użytkownik
Skąd: woj. dolnośląskie
Zarejestrowany: 2009-05-22
Posty: 38

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Ja też jestem za tym. Każdy z nas może podzielić się wieloma przykrymi doświadczeniami. Trzeba coś z tym zrobić!

Offline

 

#6 2009-10-24 22:42:11

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Ja też się mogę dołączyć,to ile lat lekarze mnie zbywali to przechodzi ludzkie pojęcie!Teraz też wszędzie muszę chodzić prywatnie,bo kolejki są do specjalisty w których czeka się po pare miesięcy....

Offline

 

#7 2009-10-24 23:07:27

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

U mnie w aptece jest jakaś akcja protestacyjna przeciwko nowemu pomysłowi pani minister zdrowia - wymyśliła, że za źle wypisane przez lekarzy recepty pacjenci będą płacić karę... Ja się nie podejmuję skomentowania sprawy.

Ech, Angel, żebyś to chociaż dostała potem pomoc po tych miesiącach oczekiwania. Ja biegłam na wizytę u urologa (po 5 miesiącach oczekiwania) jak na skrzydłach, żeby usłyszeć, że kobiety mają bakterie i już, najwyżej biorą antybiotyki co miesiąc, co to za problem? I jedyne co może mi polecić to rezygnację z seksu bo to samo zło i źródło wszelakiego nieszczęścia. big_smile

Szczerze, nie wierzę, że tu się coś zmieni...

Offline

 

#8 2009-10-25 09:53:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

U mnie też jest ta akcja - nawet się podpisałam smile.

A ja nie wiem - osób z przewlekłymi, nie zawsze bakteryjnymi zp, może być podobno do 20%, tylko 5% z IC ma diagnozę, o gruźliczym zp nikt nie mówi, o alergicznym, EC - takoż, OAB - olewane. Rehabilitacja PPS? Wielkie oczy. Vulvodynia? Schiza kobiet - podejście lekarzy. Nawie, w pesymistycznych szacunkach cierpieć może nawet jedna trzecia kobiet w Polsce. Takiego elektoratu się nie lekceważy wink. Trzeba to w końcu nagłośnić, zwłaszcza że wczoraj wpadło mi w oko, że NFZ od nowego roku przerzuca koszty diagnostyki (rezonans, tomograf, nie wiem jak inne) na lekarzy - zgadnijcie, ile dostaniemy skierowań hmm?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2009-10-25 10:34:48

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Jak w ogóle można tak potraktować spłakaną pacjentkę?... Przez parę dni po wizycie nie wychodziłam z domu i wpatrywałam się w sufit bo jego słowa grzmiały mi w głowie. A przecież bakterie to nie jest problem nie do rozwiązania, sama wymieniłaś tyle gorszych. I jestem pewna, że te bardziej skomplikowane schorzenia w ogóle nie obiły mu się o uszy. Nie muszę chyba mówić, że żadnego skierowania na dalszą diagnostykę nie otrzymałam.
Przyszli nauczyciele wiele lat uczą się jak postępować z uczniami a czy lekarze też otrzymują takie przygotowanie?
Przez taką ignorancję lekarzy nie możemy się dziwić, że "zwykli" ludzie nie rozumieją problemu. Tak naprawdę wspiera mnie tylko Mąż, reszta z ironicznym uśmiechem pyta jak można się tak trząść nad byle bakteriami, przecież pęcherz to pikuś! "Jakbyś miała kamienie to byś wiedziała co to ból a zapalenie? Phiii, poszczypie i minie."

Offline

 

#10 2009-10-25 11:02:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Powiedz mężowi, żeby się wykastrował bez znieczulenia, a potem cały czas, bez minuty przerwy, polewał ranę kwasem solnym - i za kilka lat porozmawiacie o bólu.
Jakie - szczypie? Toż masz ubytki w warstwie "ochronnej" pęcherza i stale drażnione toksynami odsłonięte zakończenia nerwowe!

Nie, lekarze nie mają przygotowania. Komunikacja lekarska, nie dość, że tylko fakultatywna, to jeszcze prowadzona przez socjologów, historyków, czasem psycholog... ale językoznawcy to już nie uświadczysz.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2009-10-25 11:18:59

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Nie, Mąż mnie wspiera ze wszystkich sił. Wszyscy poza Nim uważają, że ból pęcherza przy ich dolegliwościach to żenada, wymysł, hipochondria. To nic, że traciłam przytomność z bólu...
Moja przyjaciółka niedawno złapała bakteryjne zapalenie, brała Furagin i jej chłopak zrobił jej o to scenę - uznał, że "takie pierdoły leczy się witaminą C i herbatami ziołowymi". Dokładnie tak, "takie pierdoły" (syn doktora nauk medycznych).
Tamten urolog odniósł się do tego podobnie...
Właściwie to jest intrygujące podejście społeczeństwa, bo czemu akurat pęcherz spotyka się z taką ignorancją? Przecież jest bardzo wrażliwym narządem. Wątroba nie ma zakończeń nerwowych a jak ktoś powie, że go "boli" to spotyka się z ogólnym współczuciem.

Chciałabym móc prześledzić drogę edukacji i kariery lekarzy do których chodzę. Straszne jest dla mnie to, że istnieje możliwość studiowania medycyny na prywatnych uczelniach (za 20 tysięcy zł/semestr!). Jeśli ktoś nie dał rady nauczyć się na maturę, która jest kpiną, to jak ma po paru latach ratować komuś życie.

Offline

 

#12 2009-10-26 19:39:24

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Taa,dwa i pół lata temu jak poszłam z ciągłymi zapaleniami pierwszy raz do urologa,to nie powiem dobrze się mną zajął,ale wtedy wyktył mi kamień w nerce a co do zapaleń stwierdził,że taka moja uroda i u kobiet to jest częste...Teraz jak poszłam po przyjeździe z zza granicy znowu do Niego(ordynator szpitala) to już skierował mnie na urodynamikę,cystoskopię i stwierdził,że w razie czego może mi polecić lekarza z Warszawy,który zajmuje się takimi przypadkami ciągłych infekcji moczowo-płciowych u kobiet.Dobrze,że chociaż tym razem tego tak totalnie nie olał,ale sądze,że gdybym mu nie wspomniała o laboratorium w Wawie to by nic nie powiedział.
Jeszcze wiele,wiele lat wicześniej jak łaziłam po lekarzach z innymi objawami to dla wszystkich byłam okazem zdrowia dopóki nie trafiłam do znajomego lekarza z Bielska Białej,który od razu stwierdził że muszę przy takich objawach mieć pasożyty.I teraz sie powtarza,bo mnie się bardzo znowu pogorszyło, a z tamtym lekarzem już nie mam kontaktu...

Offline

 

#13 2009-11-10 20:38:46

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Teraz jak słyszę o tym, że NFZ nie ma pieniędzy na operacje i zabiegi to krew mnie zalewa. Podwyżki lekarzy poszły z pieniędzy na badania, a my pacjenci cierpimy. Moja mama miała mieć operację w czerwcu, wyobraźcie sobie, że przełożyli jej na styczeń z powodu braku punktów. Nie dość, że nie dają nam skierowań (leczę się ponad rok, a nie miałam cystografii ani urografii) to jeszcze niedługo okaże się, że będziemy płacić za operacje. Mojej koleżance, która ma polipa w pochwie zparoponowano operację za 1000 zł, bo na NFZ nie ma punktów, a ona pracuje już dobrych kilka lat i opłaca składki za te pieniądze stać byłoby ją na tą operację i jeszcze na wszystkie potrzebne badania, które wykonuje prywatnie. Musimy coś z tym zrobić. Jeśli popatrzeć na historie to ludzie dokonywali rewolucji, obalali rządy i zmieniali prawo. Myśłę, że na tym portalu jest mnóstwo ludzi, którzy z pewnością chcą coś z tym zrobić. Może wysłanie przez nas wszystkich e-maili do NFZ coś pomoże tylko umówmy się co mamy w nich napisać. Co wy na to???

Offline

 

#14 2009-11-10 20:50:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Oni nas zleją. To trzeba do prasy. Wprost ma teraz taki cykl o bólu - chcę pokazać, co się dzieje z pacjentami chorymi na pęcherz. Ale nie mam siły pisać i nie mam kiedy - drugi miesiąc chodzę na rehabilitację - PRYWATNIE, bo przecież dwie składki zdrowotne to za mało, by pacjentka z pps/neurogennością/uogólnioną neuropatią, której nawet nie można znieczulić, dostała rehabilitację na NFZ, kiedy do kompletu dostaje zapalenia korzonków!

Natomiast zbiorowo można zrobić coś innego, ale ja nie mam jeszcze na to dość siły psychicznej: złożyć zbiorowy pozew przeciwko NFZ i MZ o działanie na szkodę narodu polskiego oraz masowe okaleczenie. Oczywiście, prawnicy musieliby to dopracować. Ale mówię: ja teraz nie czuję się na siłach.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2009-11-11 17:59:19

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

To jest cośsmile Na to trzeba środków finansowych, ale można się dogadać z prawnikami że odda się im jakąś część od odszkodowania jakie dostaniemy. W stanach prawnicy biorą ok. 10% od wygranej. Nie mieszkam w W-wie, ale może ktoś zna dobrego prawnika, który poszedłby na taki układ???

Offline

 

#16 2009-11-11 18:06:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

W Polsce zaczynają od 20% - wiem z własnego doświadczenia. Nieważne, tu nie chodzi o pieniądze, tylko o nagłośnienie sprawy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2009-11-12 19:03:39

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Mi też nie zależy na pieniądzach, chodzi mi tylko o nasze prawa i to aby lekarze nie traktowali nas na odczepnego i abyśmy przestali czuć się bezradni. Zależy mi, aby coś z tym zrobić, bo tak naprawdę to nabijamy tylko kieszenie lekarzom (lecząc się prywatnie) płacimy podwójnie bo raz na NFZ a drugi za wizytę prywatną. Myślę, że musimy coś zrobić, inaczej będą nas ignorować, a my zamiast wracać do zdrowia rozchorujemy sie jeszcze bardziej. Najważniejsze jest, żebyśmy trzymali się razem:) Ten portal dowodzi, że takich jak my jest wiele. Redakcja ma rację warto to nagłośnić w prasie, kto zna jakiegoś reportera, który zająłby się naszą sprawą???

Offline

 

#18 2009-11-12 20:33:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Uczciwie trzeba przyznać, że oprócz olewania jest też niemoc lekarska spowodowana "brakiem NFZ-owskich procedur". Wtedy lekarz może się skichać, a nic nie da rady zrobić...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2009-12-08 19:32:01

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Zróbmy coś z olewaniem pacjentów przez lekarzy!!!

Tak ale oprócz niemocy jest jeszcze traktowanie pacjent jak intruza, aby się tylko go pozbyćsad

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson