Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#251 2011-02-02 11:29:34

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: moj watek czarna 23

Jak nie możesz miodu to spróbuj oil manuka, ma silniejsze działanie od miodu, do tego trzeba wziąć poprawke, na to, że na początku leczenia manuka może nastapic pogorszenie.

Offline

 

#252 2011-02-02 11:44:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

O, tak! Ja zaliczyłam w czwartek i pt (apogeum działania famviru i wprowadzenie manuki oila) taki rzut, że głowa mała - ale pierwszy raz w życiu postęp rzutu rozciągnął się na kilkanaście godzin, więc to p/wirusowe działanie musiało dać pseudoherxa. A w sobotę miałam herxa po lewofloksacynie - i do dzisiaj nie mogę uspokoić stawów i ledwo chodzę (Fairy, wybacz, ale ja chyba nie dotrę na pocztę w tym tygodniu, nie jestem w stanie tak daleko sad...), a to już tydzień. Tak że w pełni potwierdzam słowa Fairy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#253 2011-02-16 20:05:38

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

Redakcjo, właśnie wyczytałam ze PHN objawia się tez swędzeniem ja mam w gardle, żołądku i pochwie. Dolegliwości nadal mam ale mniejsze. Włączyłam famvir 2 dni temu a od dziś będę pila manuka oil. Mam nadzieje ze coś w końcu mi pomoże na stale a nie na pera dni.

Offline

 

#254 2011-03-05 12:09:09

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

Redakcjo biorę od paru dni acyklovir i valtrex i pierwszy raz w życiu mam opryszczkę na ustach. Nie wiesz może jak to możliwe?

Offline

 

#255 2011-03-05 13:31:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Normalnie. Miałaś wirusa, ale uśpionego. A teraz dostałaś dwa leki antywirusowe, a że dodatkowo co najmniej jedną chorobę masz aktywną (VZV), to organizm jest zajęty zwalczaniem, wtedy opryszczka wychodzi; poza tym wirusa opryszczki też zwalczasz, więc go leki wybijają. Ja teraz przy każdym leku p/wirusowym mam jej niedobitki - niedobitki, bo zanim znalazłam te wirusy, miałam już dwie serie leczenia bardzo agresywną dawką Heviranu (dlatego, że 2 lata temu doszłam do sytuacji, którą czasem jeszcze mam, że przed pojawieniem się opryszczki, która mi obłaziła całe wargi i nos do zatok, z obu stron, dostawałam rzutu neuropatycznego - tak mnie już wirusy trawiły).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#256 2011-03-22 17:51:37

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

Redakcjo, do jakiego mam sie zwrócić lekarza jeÅ›li podejrzewam ze od wirusa ospy wietrznej mój organizm reaguje autoimunizacja? wzielam thym uvocal i ból zmalaÅ‚ dużo już  po jednej tabletce a to jest na choroby autoimunologiczne tez, dawniej mi tfx pomagaÅ‚.

Offline

 

#257 2011-03-22 21:24:58

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Dobry neurolog albo zakaźnik. A ten Thym Uvocal jest na receptę?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#258 2011-03-22 21:40:23

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

nie, można kupić w aptece internetowej bo to z Niemiec.

Offline

 

#259 2011-04-15 21:20:35

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

Biorę lyrice 2x75 od 6 dni, ból jest minimalny czasami go nie ma. Wcześniej próbowałam karbamazepine i neurontin i nie pomagały mi tak jak Lyrica. Redakcjo a może spróbujesz?

Offline

 

#260 2011-04-17 00:09:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Kochanie, ja to brałam, jak tylko zarejestrowali, dr Sękowska mi pisała. Niestety, histamionowiec i się po tym dusiłam sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#261 2011-04-17 12:36:38

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: moj watek czarna 23

Od razu zastrzegam , że się nie znam !!!!!!
To znaczy--ja wirusów nie leczyłem nigdy. I nie są mi znane z autopsji pbjawy jakie tu powstają.
ALE-----ale ja mam watpliwosci co do ""herxa i pseudoherxa"". W internecie mamy tÄ™ sprawÄ™ opisanÄ… i mówi sie że to jest reakcja organizmu na zabite formy patogena ==coÅ› jakby zatrucie krwi wskutek produktów rozpadu biaÅ‚kowego  tychże patogenów.
Jest to rodzaj delirki  :-))))))) po borygu :-))))))))))))))))))
Otóż ja mam watpliwości czy opisane tu -w tym wątku- pogorszenia po miodzie itp. to sa herxy.
To równie dobrze może być właśnie takie ""zatrucie borygiem"". Zarówno miód ten jak i leki antywirusowe , mogą po prostu być szkodliwe ""same w sobie"" i organizm ich nie znosi .
Ty Redakcjo uważaj na to , bo marsjanie nie znają miodu i jest on dla nich szokiem ! Stąd mogą być te sensacje. Wcale nie są one -moim zdaniem--przejawami herxa.
Co do leków anty-wir ( a nie miodu) to sprawa jest być może ta sama. Drażnią one tkanki chore czystą drogą chemiczną. Miałem tak kiedyś po wzięciu tetracykliny. Musiałem odstawić i tyle.
Interpretowanie tego wszystkiego jako herxe może być tylko złudzeniem !!!!
Detreomycyna produkcji radzieckiej dawaÅ‚a  takie ""herxy"" że czÅ‚ek padaÅ‚ na mordÄ™. Ta sama detreo produkcji polskiej przechodziÅ‚a bez problemów !!!!!!! To samo jest z  metronidazolem --==polski daje fatalne skutki a francuski w tej samej dawce jest bezproblemowy.

Offline

 

#262 2011-04-17 13:17:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Pulkos, tu się z Tobą zgadzam. Dlatego odstawiłam oila, bo miałam wrażenie (po pewnym czasie) takiego zwykłego przytrucia.

A metronidazol kiedyś spróbuję francuski, bo ten polski to rzeczywiście ciut toksycznawy.

Czarna, ja też dobrze reaguję na TU. Mój neurolog powiedział coś, co pasowałoby do tej Twojej kwestii z autoimmunologią, ale najpierw muszę skonsultować to z immunologiem (neurolog nie był pewien, czy dobrze pamięta sam proces, więc chce, żeby mi to potwierdził ktoś głębiej w tym siedzący), a potem powiem Ci dokładniej.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#263 2011-04-17 13:41:31

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

Szkoda że nie możesz brać Lyricii. Nie mam w ogóle efektów ubocznych, a coraz lepiej się czuje, poza tym ja cały czas ciągnę valtrex na przemian z alacyklowirem i TU. Ciekawe kiedy pojawi się w końcu ten tfx. Redakcjo będę teraz na urlopie w Polsce, i nie wiem czy załatwiać sobie groprinosin. Warto?

Offline

 

#264 2011-04-17 13:49:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

W moim odczuciu - nie. Ja się po nim źle czułam, tak "przytruto", efekt niewiele większy od acyklowiru. Moim faworytem jest Valtrex, w połączeniu z TU i fentanylem było naprawdę obiecująco!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#265 2011-04-17 23:14:24

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: moj watek czarna 23

JUż jeśli to izoprinosini, bo ten groprinosin to taki polski odpowiednik.
Podobnie  jak Redakcja, czuÅ‚em siÄ™ po groprinozynie jak żaba rozjechana przez tira na autostradzie, i za cholerÄ™ nic mi nie pomagaÅ‚.
Nawiasem mówiąc--oryginał izopri... także guzik mi dawał.
Wydaje mi się że cała koncepcja tego typu leków jest ....... picowata . Ale izopri....przynajmniej nie dawał ...hm......radzieckiego herxa borygowego. Polski odpowiednik ---niestety. !

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson