Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#101 2010-05-13 17:07:54

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Dopiero zaczynam...

nie zgadzam siÄ™ z lekarkÄ…,że gdy  nie ma bólu to nie ma bakterii!! skÄ…d ona wzięła takie twierdzenia? ja mam silne parcie w cewce i jakoÅ› mam bakterie. Co do badaÅ„ to sÄ… inwazyjne, proponuje laboratorium w Warszawie,trzeba wykluczyć bakterie.

Offline

 

#102 2010-05-13 17:51:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dopiero zaczynam...

Nie zgadzam się. Bakterie i grzyby tak samo podrażniają śluzówkę i prowadzą do zmian zapalnych oraz jej uszkodzeń, a to daje bóle (podrażnienie nerwów).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#103 2010-05-19 13:57:38

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

mam pytanie co moze oznaczac jezeli strumien przy oddawaniu moczu czasami jest podwojny... szukalam po forum i necie ale nie moge znalezc odpowiedzi.
Dzieki

Offline

 

#104 2010-05-19 14:38:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dopiero zaczynam...

U kobiety oznacza to albo obrzęk cewki bądź jej zwężenie, albo - i tu chyba częściej - jest to jeden z objawów zespołu bolesnej miednicy i napięcia już nie pamiętam których mięśni.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#105 2010-05-21 14:08:32

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

Czytam sobie na forum o badaniach hormonalnych i tak sobie przypomnialam, ze kiedy moja ginekolozka stwierdzila cyste to chciala ja pierwsze usunac farmakologicznie, wiec dostalam po raz pierwszy w zyciu tabletki anty. zlecila wtedy TSH i wszystko bylo w normie...
zazywalam je niecaly miesiac i w tym miesiacu zaczely sie wlasnie moje problemy z pecherzem (to byl tez okres kiedy skonczylam antybiotyki przepisane na bol zeba).
zastanawiam sie czy to moglo miec wplyw, czy to tylko zbieg okolicznosci, czy to chwilowe zazywanie tabletek (nawet nie caly cykl) moglo rozhustac moje hormony. fakt faktem, ze od 11 miesiecy nie jestem na anty tabsach a problem wciaz aktualny...

Offline

 

#106 2010-05-21 18:33:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dopiero zaczynam...

A ja coraz częściej się zastanawiam, czy tabsy nie powodują niedoboru estrogenów, może nawet nie w samej krwi, ale niedostatku ich przyswajania, co może albo po prostu osłabić śluzówkę pęcherza, albo wręcz doprowadzić do hormonalnego zp.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#107 2010-05-22 11:39:38

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Dopiero zaczynam...

W Termedii jest artykuł na temat między innymi problemów z pęcherzem po zażywaniu tabletek hormonalnych u młodych kobiet, rozmawiałam o tym z ginekologiem ale stwierdził, że zbyt mało dowodów i że to czysto akademickie rozważania.

Offline

 

#108 2010-05-22 12:20:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dopiero zaczynam...

Podlinkuj, proszÄ™.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#109 2010-05-24 11:40:03

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

I wczoraj zaczal sie atak: sikanie co 15 minut, jakby naciagniete miesnie  w pachwinach i na spojeniu lonowym... W moczu pelno plywajacych bialych nablonkow (???).
Zastosowalam furagine 2 na noc i cos dziwnego zaczelo sie dziac, przyspieszone bicie serca, poty, dusznosci jakby wrocily (czy to jest reakcja uczuleniowa na lek???)
dzisiaj rano wzielam kolejan dawke i powtorzylo sie to samo...
i jak mam sobie pomoc... czy to znaczy ze leczenie antybiotykami nie dla mnie...
czuje sie coraz gorzej psychicznie...
wysiadam... juz nie chce tak

Offline

 

#110 2010-05-24 11:49:50

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Dopiero zaczynam...

janczurek,
wg mnie furagin to najgorsze paskudztwo jakie wymyślono, wrrr... ja czasami to dziadostwo biorę, ale przysięgam ze dla własnej psychiki chyba, wystarczy ze wezmę jeden dzień 2x2 furagin, a już na drugi dzień, ze tak brzydko powiem rzygam dalej niż widzę, jak wezmę rano ortanol, to wytrzymam dwa dni i koniec

pocieszę cie tylko, że ja... już tez tak nie chce... i wszyscy co tu zaglądają i piszą pewnie też!!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson