Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-10-09 14:35:11

nathaliat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 10

Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Witam! Bardzo proszę o poradę.. Od ponad 2 lat masm problemy z obrzękami, głównie puchną mi stopy i powieki, czasami też uda. Nie wiąże się to z konkretną porą dnia, nierzadko obrzęki pojawiają się tuż po przebudzeniu. Codziennie robię masaże, smaruję nogi żelami z wyciągiem z kasztanowca, drenaże limfatyczne nie pomagają. Chłodne prysznice, masaże- bez skutków. Odżywiam się zdrowo, jestem wegetarianką, uzupełniam niedobory witamin suplementami diety, nie jadam praktycznie w ogóle soli, piję bardzo dużo wody mineralnej, zielonej i czerwonej herbaty, kawy nie pijam praktycznie wcale. Od 2 lat biorę leki moczopędne ( diuretyki- Diuver i Tialorid) jeżeli nie wezmę ich przez 2 dni to nie umiem ubrać spodni, butów ani swobodnie się poruszać, bo obrzęk jest tak silny. Lekarze załamują ręce, brałam już Yaz ( podejrzenie o zaburzenie gospodarki hormonalnej, jest to środek o działaniu lekko diuretycznym) - nie pomogło. Aqua Femin- nie pomógł. Picie wszelakich herbatek- bez rezultatów. Naturalne sposoby ( napary z pietruszki, bratka itd.) - żadnej poprawy. Miałam robione Badania - USG nerek ( w normie), badanie Dopplerowskie- wszystko w porządku. Serce ( EKG, echo serca) - jak najbardziej w porządku. Tarczyca- wykryto u mnie chorobę Hashimoto jednak według endokrynolog nie jest to przyczyną obrzęków ( przyczyną może być ewentualna niedoczynbność tarczycy jednak biorę euthyrox, niestety opuchlizna po nim nie mija). próby wątrobowe, mocz, krew- wszystkie parametry w normie. Stężenie hormonów - w normie. Nie mam alergii, nie zauważam też nasilenia objawów w konkretnej fazie cyklu miesiączkowego. Staram się dużo ruszać, jestem osobą szczupłą, więc opuchlizna nie jest związana z nadwagą. Jestem już zdezorientowana, bo przecież nie mogę ciągle brać diuretyków. Czy ktokolwiek mógłby mi w jakiś sposób pomóc? dodam, że byłam nawet u Irydologa i to co dostałam na obrzęki też nie pomogło. ~Nathalia

Offline

 

#2 2010-10-09 20:25:09

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Nie wiem czy jednak nie jest to coś głębszego = hormonalnego.
Ale---taka rzecz była kiedyś ::::::: Moi koledzy, dwaj zdrowi ludzie , zaczełi chorować nie wiadomo na co.
Jednym z objawów było ------PUCHNIĘCIE POWIEK.
Na szczęscie znalazł sie JEDEN lekarz któremu sie to skojarzyło============z WŁOSIENIEM.
I faktycznie--włosień !!! Taka jego !!!!!!!!!!!!! Nikt nie wiedział !!!!!!!!!
Okazuje sie że obaj panowie byli rok temu w restauracji gdzie zjedli baraninę. Tylko że to było mięso zabitego w lesie dzika !! (kto to odróżni na talerzu--śmierdzi podobnie). Ponieważ takie rzeczy są u nas załatwiane przez śledztwo ---dochodzenie - bo to jest trucie narodu słowiańskiego ).,,,,no to sprawa wyszła na jaw.
Nie wiem jakie są badania parazytologiczne na włosienia, ale dowiedz się i poproś o zdiagnozowanie tego....skoro tyle innych badań już było.........
PS. a nie wyjeżdżałaś 2 lata temu gdzieś do Turcji lub gdzieś tam ?
PS2----jaki masz wynik ciałek kwasochłonnych w rozmazie morfologii ?
PS3----kobito !!przestań być wegetarianką na jakiś czas, Dobrze ci radzę.

Offline

 

#3 2010-10-09 22:11:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

A mocznik, kreatynina?
Jeśli nie nerki, nie serce, to albo hormony, albo alergia lub nietolerancja, albo jakieś bydlę, które Cię toczy. A może jakieś sprawy jelitowe?

O włosieniu nie słyszałam, ale nic mnie już nie zdziwi. Z włosieniem to chyba kał, ale ja czytałam, że lamblia i inne parazyty marnie wychodzą, bo nawet kilkukrotne badanie potrafi wyjść negatywnie (czytałam, że dopiero po 10. powtórzeniach, część codziennie, część co kilka dni, wyłapuje się połowę infekcji, a robili jakieś badanie kliniczne dzieciaczkom - nie wiem, czy neonatologia, czy już pediatria, ale nie za duże te dzieci były - i każdemu robili po 60 badań, to wtedy wyszło, że ponad 80% dzieci jest zainfekowanych).
A z nietolerancją -ja puchnę po histaminie, przy czym, rzecz jasna, testy wychodzą mi ujemnie, bo nietolerancja jest IgE-niezależna.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-10-09 23:06:32

nathaliat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 10

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Dziękuję za pomoc smile Niestety do mięcha nie wrócę, właściwie to od dziecka nie lubiłam niczeog mięsnego, czasem rodzinka " przemyci" szynkę w pizzy ale nie sądzę, żeby wegetarianizm miał cokolwiek wspólnego z opuchlizną ( nie jem mięcha dobre 9 lat ) byłam w Grecji fakt, ale to było jakieś 5 lat temu, wtedy podczas podróży strasznie nabrzmiały mi kostki ale po 2 dniach bez leków samoistnie wróciły do normy ( podróż autobusem ) a włosień? hm myślę o badaniach w kierunku bakterii ale z tego co się orientuję to włosień jest spowodowany zjedzeniem larwy z mięsa a ja go nie jadam... Salmonella, shigella były robione kilkakrotnie ( m. in. książeczka sanitarno- epidemiologiczna) . Około póltorej roku temu stwierdzono u mnie zespół jelita drażliwego, czasem mam problemy z żołądkiem i jelitami.. ale nie wiązałam tego specjalnie z opuchlizną bo ona występowała już wcześniej. Kreatynina 59 ( norma od 44 do 80) umol/ L. Bilirubina całk. 5.4 ( norma do 17) , ALAT 7 ( norma do 33) , ASpAT 13( norma do 32)Białko całk- 61 ( moja dr rodzinna stwierdziła, że gdyby to była alergia to białko wychodziło by podwyższone) jedyne, czego nie mam w normie to przeciwciała anty- TG ( tarczycowe, stąd ta diagnoza Hashimoto) - 251 ( norma do 100) OB 1. więc stan zapalny też wykluczam.. Nawet spotkałam się ze stwierdzeniem, że coś sobie wymyślam bo wyniki mam ładne.. czasem mnie to załamuje..

Offline

 

#5 2010-10-09 23:12:28

nathaliat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 10

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

A, granulocyty kwasochłonne ( EOS bo o to chodziło, czy się mylę?) .310  4.01%    dokładnie-   0.30-.440  .660-7.30% tak jest oznaczone w wynikach..

Offline

 

#6 2010-10-09 23:18:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Alergia nie równa się nietolerancji. Jelita też by mi pod tym kątem pasowały (ewentualnie jakaś infekcja). Jelito może wywalać po jakimś czasie.

A co na to flebolog? Jakieś zapalenia drobnych naczyń? A jaki masz poziom wit. B12, homocysteiny?

Wiążesz pojawienie się dolegliwości z jakimiś okolicznościami? Robiłaś dobową zbiórkę moczu na kwas moczowy i elektrolity? A masz mocznik z krwi? Miałaś OGTT z insuliną?

A propos mięsa - jako wege masz za mało białka (soja jest słaboprzyswajalna), włącz sobie do diety spirulinę (to alga, najbogatsze obok jajka źródła wysokoprzyswajalnego białka). Spróbuj odstawić na chociaż kilka dni kasze, soje i takie tam zbożowe rzeczy (wiem, że niewiele Ci zostanie, ale posiedź sobie dietetycznie na jajkach, niskoskrobiowych i niskoglikemicznych warzywach i owocach).

Wymyślasz... Tak, a powieki to Ci siłą woli puchną. Taki Kaszpirowski z Ciebie wink.

EDIT:
A tu masz - stoi jak wół - że jednym z objawów problemów z tarczycą, do których należy też Hashimoto, jest obrzęk powiek:
http://www.docedu.klrwp.pl/print.php?id=142

Podobnie na innym forum: obrzęki powiek i kończyn dolnych = tarczyca:

http://www.kobieta.pl/drukuj/artykul/7-sposobow-na-obrzeki/
A na jakimś forum czytam, że obrzęki powiek i kończyn dolnych to też objaw autoimmunologicznych chorób, zapaleń stawów, mięśni.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2010-10-10 08:48:33

nathaliat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 10

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Flebolog " No ja tutaj żadnych nieprawidłowości nie widzę, prawdopodobnie to nerki i serce " Gdy powiedziałam, że już mam przebadane zarówno nerki jak i serce to stwierdził, że nie ma pojęcia... Raz chirurg ( myślałam, że obrzęk jest spowodowany skręceniem kostki w dzieciństwie) kazał mi nosić jakieś dziwne wkładki do butów, opaski uciskające itd i zgłosić się po 2-3 miesiącach ( rzecz jasna żadne z " ortopedycznych cud" nie pomogły). Okłady z altacetu,bandaże - bez rezultatu.. Zresztą stopy by mnie bolały, obrzęk nasilony byłby wieczorem tak jak i przy problemach z żyłami..

Białko? Jem prawie samo.. Jogurty, mleko, serki, czasem mam wrażenie, że aż za dużo.. ( bo nie jem mięsa, nabiał tak).  Czy te obrzęki mogą być spowodowane nadmiarem białka?

Dobowej zbiórki moczu nie robiłam, ale ilekroć oddawałam mocz do badania to wszystkie elektrolity i parametry były w normie. Raz wyszły mi tylko szczawiany wapnia lekko podniesione.
OGTT z insuliną nie miałam, ale Glukoza u mnie zawsze jest w dolnych granicach normy ( 71.5 mg/dl przy normie od 70-100)
Endokrynolog stwierdziła, że od Hashimoto nie mogę puchnąć  i kazała poczekać na efekty Euthyroxu - póki co zerowe..

Jedyny parametr który miałam odbiegający od normy to Hematokryt ( 34.5 a norma jest od 37) i RDW ( 10.8) jednak moja doktor stwierdziła, że to nieznaczne odchylenie i nie ma się co tym przejmować i, że jestem zdrowa i widocznie te obrzęki to " taka moja uroda" hmm
Może powtórzę mocznik, kwas moczowy i zrobię to OGTT.. ale czy to coś da? Chyba jestem beznadziejnym przypadkiem..

Offline

 

#8 2010-10-10 08:56:37

nathaliat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 10

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

A okoliczności? Zero powiązań, środek zimy, pełnia lata- stopy puchną tak samo.. Gdy  ćwiczę- puchną, staram się leżeć z nogami uniesionymi  i odpoczywać w wolnych chwilach- puchną. stresy, wyciszenie- niezależne. kiedyś spisywałam przez parę tygodni wszystko co zjadłam i oznaczałam kiedy pojawiała się opuchlizna - zero wpływu jakiejkolwiek żywności ( arbuzy, kawa, napary z pietruszki, ocet jabłkowy piwo- w ońcu działają moczopędnie - nie przynosiły rezultatu i nie zmniejszyły obrzęku) Dodam, że gdy zdarza mi się jakaś jelitówka ( typu wymioty, biegunki) to przez kilka dni bez brania Tialoridu stopy są kompletnie pozbawione opuchlizny ( odwodnienie organizmu) ale po kroplówce czy wróceniu do normalnego trybu wszystko wraca..

Offline

 

#9 2010-10-10 10:55:42

nathaliat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 10

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Jeszcze jedno, wiem, że męczę.. Jakie ewentualnie badania mogę zrobić w kierunku układu immunologicznego i jego zaburzeń? o co poprosić lekarza?  Dziękuję za odpowiedzi

Offline

 

#10 2010-10-10 12:02:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Aha. Czyli gwałtowne odwodnienie pomaga. No to zrób tę dobową zbiórkę, jednocześnie mierząc ilość wypitych płynów. Tialorid - to jest diuretyk oszczędzający potas, może ten potas ma u Ciebie znaczenie? A jak Twoje ciśnienie tętnicze? No i co masz w usg nerek? Zrób te badania tak na wszelki. Co do Hashimoto, no to dałam Ci linki, gdzie stoi czarno na białym, że i owszem. Zmień endokrynologa w takim razie. A lekarce powiedz, że od urody to masz kosmetyczkę, ona niech się zajmie Twoim zdrowiem. Ją chyba rąbnęło, i to na amen, skoro twierdzi, że obrzęki są naturalnym stanem organizmu. Ciekawe, czy to "objawienie medyczne" powtórzy w prokuraturze hmm?
Co do nabiału - on jest zakwaszający i dość ciężki dla jelit (kupa histaminy). Spróbuj przez kilka dni jeść tak, jak Ci napisałam - czy cokolwiek się zmieni?
A jak u Ciebie kwestia oddawania moczu? No bo to w sumie forum poświęcone kilku chorobom pęcherza, nie jestem w stanie znać się na wszystkich chorobach świata smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2010-10-10 12:38:05

nathaliat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 10

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Oj i tak jestem pełna podziwu do Twojej wiedzy smile odwodnienie jak najbardziej- parę dni mam stopy chudziusieńkie i ważę 4-48 kilo a potem ze dwa trzy kilogramy przybieram i znów opuchlizna.. potas był badany jak i inne mikroelementy- norma.. Ciśnienie zawsze niskie, rozkurczowe czasem nawet zbyt niskie ( mama pracuje w służbie zdrowia więc nierzadko mnie bierze na pomiary wink Spróbuję zatem z tym nabiałem, niczego nie stracę, a ta dobowa zbiórka to w dniu "z Tialoridem" czy bez niego? czy może i tak i tak spróbować i porównać wyniki? Miewałam czasem infekcje pęcherza, wiadomo, jak wiele kobiet, ale Furaginum pomagał, wypijam dosyć dużo wody mineralnej ale bez tialoridu chodzę o wieeele rzadziej do ubikacji, co w sumie jest logiczne.. Rekord to 37 razy w Wc w ciągu bodajże 18 godzin, wielkie wycieńczenie ale i ładne stopy. po dużej dawce Tialoridu rzecz jasna. Bez niego jakieś 2 razy w ciągu pracy ( czyli co 4 godziny w wc ) wieczorem więcej piję więc automatycznie nieco częściej.  Dziękuję baardzo za porady. Męczy mnie to bo w moim wieku i takie problemy? aż boję się pomyśleć gdybym za kilka lat chciała zajść w ciążę to co? odstawić tialorid i napuchnąć ? nie ma mowy, brać go- też nie..

Offline

 

#12 2010-10-10 13:05:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Może i spróbuj obie wersje DZM. Ale popatrz też na te nerkowe sprawy, no i skonsultuj się z dobrym endo (skąd jesteś?). Może to tylko od tarczycy i dopóki jej nie ustabilizujesz, będziesz mieć problemy, ale ja naprawdę się na tym nie znam smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2010-10-10 13:11:31

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Zaraz, ostatnio zaczeli jakoś inaczej opisywać  ciałka kwasochłonne---czy z twojego opisu wynika że masz albo 4 % albo 7% ???? ( w dwóch badaniach ?).
Jeśli tak jest to pełny alarm.!!!!!!
Ty idź do PRYWATNEGO labu  i powiedz :]
--Pani Ziuto, ja poproszę o morfologię z rozmazem, tylko tak tradycyjnie, mi chodzi o te eozynocyty w procentach , wie pani .."

I nie rób ""u mamy"" tylko gdzieś u pani Ziuty. Jeśłi wyjdzie ci 4 % to już ostrzgawcze światełko.
Pasożyty--owszem----z mięsa , a ty go nie jadasz, ale gdzieś tam w Grecji itp. jakieś sosy i inne rzeczy o których nie wiesz że są mięsnopopochodne--to pewnie bywało.

Z opisu twojego wynika że miewasz biegunki i rzyganie czasem (na tyle czesto że zwróciło twoją uwagę to, iż opuchlizna znika po tym). A jeśłi tak--to znaczy że jest pewien komponent jelitowy(drażliwe jelita nie istnieją).

Idź do labu gdzie robią badanie kału na pasożyty i zbadaj się tam, i pogadaj o badaniach na włosienia.---Jak widać , ja się upieram przy teorii pasożytniczej.
Tarczyca---owszem, to drugi ślad, ale coś mi się nie wydaje, takie mam przeczucie szamańskie.

Offline

 

#14 2010-10-10 13:57:29

nathaliat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 10

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Jestem ze Śląska, konkretnie- Tychy. Endokrynolog jest znajomą mamy więc chyba w okolicy jedna z lepszych.. Właśnie te % mi niewiele mówią ale z tego co wnioskuję to ja mam EOS .310 co daje 4.01 % ( normy są od 0.30-.440 stąd  .600-7.30 % ) chyba namieszałam wink Zrobię wobec tego tą DZM i badania  na pasożyty.. wszyscy mi o immunologii gadają, ale sądzę, że przynajmniej OB przy tym wychodziło zaburzone a ja wyniki mam wg lekarzy książkowe..  Bardzo dziękuję za porady, sądzę, że faktycznie to nie jakieś zatrzymanie wody w organizmie a coś wewnętrznego..

Offline

 

#15 2010-10-19 18:22:13

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

ja myślę, że to niedobór potasu, a tego nie widać w badaniach, gdyż potas jest elektrolitem wewnątrzkomórkowym i jego stężenie we krwi spada bardzo powoli,  w tym czasie niedobór w tkankach może być już znaczny
jeżeli obniży się zbytnio podaż sodu poziom potasu też będzie spadał
moim zdaniem masz nieprawidłową dietę a zaburzenia hormonalne nasilają jej szkodliwe skutki
nie wiem czy miałaś zbadane przytarczyce i parathormon

Offline

 

#16 2010-10-19 20:10:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Concorde, no właśnie. Ja mam dietę w zasadzie bezpotasową, we krwi mam poziom w normie, ale nasilenie objawów mioneurogennych przy gwałtownej utracie wody (głównie silnej nocnej potliwości) coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że K i Mg to ja w tkankach nie mam tyle, ile trzeba.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2010-10-19 23:38:17

nathaliat
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 10

Re: Obrzęki i leki diuretyczne - jak długo? Czy to konieczność ? :(

Potas ? a jak to wykryć czy rzeczywiście nie jest "winowajcą" ? i jak się zorientować jaka dieta mi służy? bo w badaniach krwi wychodzi wszystko ok..

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson