Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-11-06 13:27:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Bajka o nietrzymaniu moczu


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2010-11-06 13:44:40

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Pierwsza część, w której Chmurka odkrywa swój problem jako niezręczny ze swojego i innych punktu widzenia bardzo mi się podoba.smile Natomiast, nie bardzo rozumiem ten fragment, w którym Słonko przekonuje chmurkę, że to co się dzieje jest w rezultacie czymś kojarzącym się bardzo miło i dobrze? Bo mając na uwadze dzieci jako odbiorców, będą rozumiały ten przekaz dość prosto i zasadniczo (ja się nie znam na nauczaniu dzieci, ale tak mi się wydaję, że na tym etapie takie porównania są uproszczone w ich odbiorze), także nie bardzo rozumiem jaki wniosek miałyby wyciągnąć z drugiej części bajki i tego co ma do przekazania Słonko?

Offline

 

#3 2010-11-06 13:53:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Wniosek - że to nie jest nic złego. Że ntm nie tylko nie świadczy, że jest się gorszym, ale można tak samo być kimś podziwianym. A jednocześnie chciałam trochę ubajkowić ten ntm, w końcu to, czego się wstydzimy, malujemy zwykle w ponurych barwach. I ostatnie - już bardziej dla rodziców - żeby w każdym problemie szukać pozytywu wink.

Zastanawiam się nad jakimś testem na przedszkolakach smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-11-06 13:58:56

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Myślę, że pokazanie tego dzieciom i zapytanie o ich wrażenia to najlepszy z możliwych pomysłów. smile
A jeśli chodzi o wniosek, to zakładałam, że taki powinien być. Chodziło mi raczej o to, czy jednak te ponure barwy nie nabrały zbyt wielu kolorów?

Offline

 

#5 2010-11-06 14:04:31

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Czytając początek bajki, zastanawiałam się, jak ty założysz chmurce Tenę, albo pampersa  wink

Może w zakończeniu spróbuj jakoś podkreślić to, iż wyciekające kropelki z Chmurki nie są niczym złym, ale też nie są normalne i potrzebne, bardziej skupiłabym się na tym jak wytłumaczyć chmurce, że nie jest to normalne, ale da się z tym żyć no i może trzeba ją "przyodziać" w jakiś ochronny płaszczyk (czyt. zabezpieczenie) wink
Coś w stylu, Słonko, dzięki swoim ciepłym promyczkom utkało dla chmurki....


tak samo jak wrocławianka, na edukacji dzieci to ja się w ogóle nie znam, no ale może nasze sugestie jakoś ci pomogą wink

Offline

 

#6 2010-11-06 14:08:01

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Offline

 

#7 2010-11-06 14:09:24

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Offline

 

#8 2010-11-06 17:28:35

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Towarzyszki Redakcjo, wiecie , no.......
Jestem osobą , którą kiedyś nawet nagrodzono "literacko" i byłem ci ja osobą piszącą (Mam świetny moim zdaniem scenariusz filmowy.......mojego  oczywiście autorstwa ale weź sie i przebij z tym).
A więc--jestem jakby osobą piszącą (byłem, bo już mi się nie chce).
Czyli jako ekspert z epoki PRLu powiem Wam tak>>........
Napisane fachowo, język, dialogi, interpunkcja itp. Ale dziecko nijak nie skojarzy chmurki z sikaniem !!!!!!!!!!!!!!!
Chyba że w posłowiu umieścisz kilka akapitów pt. "co autor chciał przez to powiedzieć". I to cały problem.

PS. ja zostałem zbluzgany co prawda kiedyś gdy napisałem wierszem wprost to co chciałem powiedzieć--była to bajka "Masturbant Jego Królewskiej Mości" --na scenę.
Możesz to sobie wziąć dla przedszklaków :-)))))))))))))))))
Jest to rzecz o spisku politycznym :-))))))))))
W skrócie : proszte szlacheckie chłopię= Kazimierz, idzie na służbę do Króla. Zostaje masturbantem i nawet to lubi bo używa w tym celu rekawiczek weneckich. (wchodzimy w układ moczowy jak widać ).
Wredni spiskowcy jednak, montują w rękawiczkach nożyk z czujnikiem i-----------wiadomo-------królowi ucina zasadniczy element i w dodatku bonończyk to porywa i lata po  dziedzińcu zamku. Kazimierz ucieka skokiem przez okno i wraca chyłkiem na wieś swoją rodową.
Morał: siedź na wiosce i nie wpieprzaj się do miejskiej wielkiej polityki bo to syf i kłopoty.
-------------------------------
wiem wiem---------ja sam mało co nie zostałem ukamieniowany za ten utwór :-)))))))
Tak tylko piszę do bratniej duszy po piórze.....................;-)

Offline

 

#9 2010-11-06 19:02:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Dzięki za podpowiedzi, ten płaszczyk to dobry pomysł smile.

Pulkos, cóż, o XIII Księdze... autorstwa Fredry też specjalnie w szkołach nie uczą. O czym był scenariusz?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2010-11-06 23:23:41

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

To jest trietment = 15 stron , taki skrót (takie są zasady proponowania scebariusza.).
Ogólnie -- fikcja + realia z okresu 1926---1981 poprzez przeniesienia w czasie.
Morał taki: chyba szatan rządzi Polską, bo stale jest jakaś wojna !!!!! (1926----39-----81). Postać szatana przewija się w różnych rolach, ostatnia = jako major koło czołgu stojącego na jednej z ulic w 1981r.
Scena ostatnia----małżeństwo idzie mostem Poniatowskiego na drugą stronę (gówni bohaterowie) z małym dzieckiem. Zima. śnieg, wiatr, czołgi ich mijają= 13 grudnia.
Właśnie przed chwilą major powiedział gł.bohaterowi że tak już będzie zawsze........i puścił go żeby sie męczył dalej.
Dramatyczne, rozdzierające, baby płaczą jak czytają . !!
Czyli musi byc dobre. ! Ale politycznie fatalne !!!!!!!!!!!!!
Nie dostałem nagrody na konkursie --JA NIE DOSTAŁEM !!!!!
Dostał "'seks i krasnoludki  ".
A moja "Pętla" nie !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale się nie załamuję ! Po wyzwoleniu kraju (niedługo ?) ktoś to nakręci....chyba..........

Offline

 

#11 2010-11-06 23:26:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Wyślij mi treatment na priv, ok?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2010-11-08 13:49:34

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Karolino mi sie podoba. Jak to czytałam to aż się uśmiechałam w duchu. Płaszczyk? Może i fajny pomysł.

Offline

 

#13 2010-11-08 14:30:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Ba! W końcu kto jak nie my zna najlepiej problemy małej kropelkującej Chmurki...

Nie bardzo wiem tylko, jak nazwać to, co utka słoneczko - w sumie dziecko najlepiej kojarzy pieluszkę, ale znowu ta pieluszka kojarzy się z byciem "maluchem", więc chyba odpada. A przecież nie walkę dziecku z grubej rury wkładem urologicznym big_smile. Płaszczyk zaś kojarzy się z czymś, co otula całokształtowo, więc to chyba nie najlepsze określenie (jakkolwiek idea świetna)?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2010-11-08 14:48:18

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Może poduszeczka?

Offline

 

#15 2010-11-08 15:00:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Ale chyba jakoś ją trzeba dookreślić? Na przykład Kropelkowa Poduszeczka czy jakoś tak?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2010-11-08 19:44:00

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Offline

 

#17 2010-11-08 19:48:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Ale Niekapek jest zarejestrowanym znakiem towarowym, więc nie mogę sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2010-11-08 21:24:45

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Bajka o nietrzymaniu moczu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson