Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-01-22 13:03:49

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Alantan Maść

Dziewczyny, myślicie że można bez przeszkód smarować miejsca intymne Alantanem (maścią nie kremem)? Bo ja mam wrażenie, że skóra moich warg tam na dole z zewnątrz i od wewnątrz przy wejściu jest zwyczajnie sucha i średnio natłuszczona (całą skórę ciała mam bardzo suchą, a na twarzy atopową). Poza tym, po ostatnim podejściu do wiadomo czego jestem tam podrażniona, lekko zaczerwieniona a skora zrobiła się jakby chropowata za zakończeniu warg.
I tak się zastanawiam, może któraś z Was już tego próbowała, a może polecacie coś innego?smile
Link do opisu maści: http://www.alantan.pl/Alantan-leki/Alantan-Plus-masc/Alantan-Plus-masc.php

Offline

 

#2 2011-01-22 13:40:08

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Alantan Maść

na sobie nie stosowałam, ale u dziecka tak. skoro niemowlęciu smaruje sie te miejsca, to myślę, ze Tobie tez nie zaszkodzi.
natomiast ja moge polecić Ci Feminum Activ-przed stosunkiem, po i na podraznienia.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#3 2011-01-22 15:35:56

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Alantan Maść

Nie podrażnił Cię? Już się nad nim zastanawiałam, ale mam obawy przed hialuronianem sodu i kwasem mlekowym w składzie. hmm
Dzięki za odzew! smile

Offline

 

#4 2011-01-22 17:59:04

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Alantan Maść

nie , ja go stosujÄ™ od pewnego czasu i jestem zadowolona


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#5 2011-01-22 18:32:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Alantan Maść

Mnie by kwas mlekowy podrażnił, ale za HA optuję smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2011-01-22 18:58:50

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Alantan Maść

Ja bym się nie odważyła, nie jest to preparat stworzony do miejsc intymnych... Do tego u nas wyjątkowo wrażliwych a tam jest wazelina (po niej mnie nawet usta pieką) i olej parafinowy. Aktiv nie używałam, ale w sytuacjach intymnych używam zwykłego Feminum (on też ma kwas mlekowy). Natomiast dłużej niż trzeba i tak bym się bała go tam trzymać bez zmywania. Inne żele mnie podrażniały, ten jest bez zarzutów.
Odczuwalna suchość może być spowodowana albo kiepskim środkiem do mycia albo zaburzeniami hormonalnymi.

Offline

 

#7 2011-01-22 20:31:16

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Alantan Maść

A ja nie wiem czemu się boję tego HA Karolino, może dlatego, że kiedyś krem z HA okropnie podrażnił mi twarz, ale zapewne była to sprawka innego składnika. hmm
Myję się z użyciem Lactacydu, tzn. nie mogę się od niego odzwyczaić, więc używam go tak, że pod prysznicem, jak już umyję całe ciało nabieram go na dłonie i obmywam je nim jak mydłem, następnie spłukuję i dopiero przechodzę do mycia tych okolic. Wiem, że to głupie, bo tak naprawdę obmywam się zwykłą wodą, ale nie chcę się myć rękoma, którymi przed chwilą rozcierałam żel pod prysznic, który raczej wysusza i ma kiepskie pH.tongue
Co do hormonów - poważnie nad tym myślę, gdyż:
1) mam wrażenie, że moje pęchrzowo-pochwowe dolegliwości są jednak nieco zależne od cyklu;
2) brałam kiedyś Postinor Duo, na który zareagowałam dramatycznie, łącznie ze skutkami ubocznymi nie wymienionymi w ulotce;
3) zaraz po Postinorze w ciemno brałam Harmonet 2 lata - skończyło się bólem głowy, który ukojono dopiero w szpitalu, zerowym libido, etc.;
4) mam problemy z naczyniami na nogach i pojawiło mi się sporo owłosienia tam gdzie zazwyczaj nie powinno go być.

Chętnie poszłabym zrobić badania hormonalne i do endokrynologa, ale nie mam aktualnie pieniędzy. sad Chyba, że znalazłby się taki, do którego pójdę prywatnie, ale badania zrobi na NFZ/w szpitalu. Karolino, a jak jest w tej kwestii z Twoim endokrynologiem?

P.S. Przepraszam za taki offtop tutaj Karolino. wink

Offline

 

#8 2011-01-22 20:33:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Alantan Maść

Imienniczko, chodźmy do Twojego wątku, bo z tego się zrobi dłuższy OT. Jak prosiłam w Technicznych - podaj mi też innego maila niż WP, bo mnie WP dodaje do spamu i nie mogę dzisiaj nikomu z kontem na tej poczcie napisać listu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2011-01-22 22:30:48

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Alantan Maść

ja stosuję maść alantan od dłuższego czasu na zew a także głęboko w środku i nic mi nie jest. Muszę czymś smarować i nawilżać bo też mam okropną suchość.
Ostatnio stosowałam gałki Feminella Hyalosoft było dobrze przez dziesięć dni a potem całe krocze spuchło i zaczerwieniło się i wróciłam do maści alantan

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson