Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-02-17 02:14:43

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Problem z receptÄ….

Poszłam do apteki z receptą na 2 leki. Lek A w ilości 2 opakowań, lek B - 1 opakowanie. Jak byk stało przy obu nazwach, że "2" i "1", tak też to odczytał przy mnie, przy okienku (było późno). Po chwili, zbulwersowany, że wygnałam go dzwonkiem z zaplecza, chamowaty farmaceuta oświadczył już zza lady, że wyda mi 1 opakowanie leku A bo "wszystko jest strasznie niewyraźne". Naprawdę by się nie kompromitował, jak na możliwości pisma lekarskiego, ta recepta była piękna. Stanowczo odmówił wydania drugiego opakowania i nie pozostawił możliwości odbioru recepty i zrezygnowania z zakupu celem udania się do apteki z bardziej rozgarniętym personelem. Dodam, że rzecz rozbija się o lek nierefundowany więc doprawdy sytuacja jest frustrująca.

Dzięki tej czarującej postaci będę musiała sporo wcześniej odwiedzić lekarza - wiadomo, sama rozkosz. Przede wszystkim jednak gość był złośliwy i jawnie ze mnie zakpił (najpierw sam przeczytał, że opakowania są 2!!!) więc zastanawiam się czy mogę z tym coś zrobić. Problem - recepta nie była wystawiona na mnie.

Offline

 

#2 2011-02-17 13:28:40

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Problem z receptÄ….

nie rozumiem, nie mogłaś zrezygnować z realizacji recepty?? przecież nie może Cię do tego zmusić!

Offline

 

#3 2011-02-17 13:57:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem z receptÄ….

Może już ją przepuścił przez drukarkę?

Chociaż nie, bo przecież ona pełnopłatna

Nie pozostaje nic innego, jak złożyć skargę w Naczelnej Izbie Aptekarskiej. Oczywiście, farmaceuta się wyprze, ale sam się wkopał: jeśli recepta jest nieczytelna, nie miał prawa jej zrealizować, a jeśli czytelna tak, by wydać Ci lek, miał obowiązek wydać 2 opakowania (o tym, że to były dwa, można przeczytać w Twojej karcie choroby u lekarza).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2011-02-17 14:06:02

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Problem z receptÄ….

Offline

 

#5 2011-02-17 18:12:25

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Problem z receptÄ….

Szlag by, naprawdę. Znajoma wzięła mi u swojego lekarza tę receptę przy okazji, nie mam jak robić wrzawy nie mogąc się powoływać na swoje dane i swoją kartę. A szkoda, obiecałam sobie nie dawać już się robić w bambuko.

Rzeczywiście recepta musiała być "przepuszczona" bo ten drugi lek był refundowany. Nie zmienia to faktu, że nagle zmieniwszy zdanie, nie poinformował mnie o tym, że jednak wyda mi tylko jedno więc nie pozostawił mi pola manewru. neutral Nie pomyślałam, żeby odmówić zapłaty. Szkoda.

Offline

 

#6 2011-02-17 19:01:24

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Problem z receptÄ….

no widzisz Nawie i w aptece zdarzają się świnie!!dla mnie to jakaś paranoja!!no właśnie recepta nie na Ciebie,wg mnie musztarda po obiedzie sad

Offline

 

#7 2011-02-17 19:15:30

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Problem z receptÄ….

no w takiej sytuacji pewnie tak

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson