Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2011-03-21 21:55:17

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

wlasnie chodzi o to ze nie sa to krople ale całkiem duży strumień moczu, ale nie zawsze. hm i da sie cos zrobic na te przewlekle napiete miesnie dna miednicy?

Offline

 

#127 2011-03-21 23:14:03

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Wiesz, to zapytaj Redakcji najlepiej:)

Offline

 

#128 2011-03-25 22:53:06

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Hej, mam takie pytanie, wszyscy tutaj opisujecie swoje dolegliwosci pecherzowe, i chcialam zapytac czy macie je ciagle czy np z przerwami nawet tygodniowymi czy dluzej?  pytam z ciekawosci, bo czasem juz sama neiwiem czy sie pozbylam swoich... bo sa dni ze wydaje mi sie ze jest wszystko ok, ale czasem czesciej biegam do toalety. na szczescie takiego MOCNEGO ataku ze strony pecherza nie mialam od miesiaca ( nie zapeszajac) i sama sie zastanawiam czy najgorsze juz minelo...

Offline

 

#129 2011-03-25 23:17:40

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Wiesz, ja np. prawie w ogóle już nie mam dolegliwości, czasem się zdarzy że coś mi tam czasem jeszcze dokuczy, ale w bardzo niewielkim stopniu i trwa krótko. A zaglądam na forum z przyzwyczajenia:) staram się innym doradzić w miarę możliwości, bo sama bardzo wiele pomocy tutaj dostałam

Offline

 

#130 2011-03-25 23:29:13

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Offline

 

#131 2011-04-08 15:50:18

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

witam ponowniea wiec miesiac czasu prawie mialam spokoj z pecherzem. leczylam sie ginekologicznie glublkami dopochwowymi gdyz ginekolog stweirdzil grzybice poochwy i mowil ze to wlasnie to draznilo mi cewke.  ale w koncu  te moje piekne dni sie skonczyly gdy znow zaczelam biegac czesciej do toalety i zaraz po podtarciu czulam pieczenie w okolicy cewki. powiedzialamm to mojemu ginekologowi , przypisal mi masc pimafucort i zalecil podmywanie sie tantum rosa.  i rzeczywiscie juz na drugi dzien byla poprawa. zas na kolejny dzien znow czestrze bieganie do toalety. i wogole nie moge zrozumiec co tutaj ma na to wplyw ze czasem jest dobrze a czasem zle:(  pomimo ze czuje parcie jakby w cewce to np wiem ze nie musze jeszcze korzystac z toalety bo pecherz nie jest pelny. i tak moge wy3mac nawet 2 godziny.  i to tego jakby uczucie uplawow jakis , i to  z cewki wlasnie . najczesciej przy siadaniu. myslalam ze to popuszczam mocz, ale na wkladce nie ma zapachu moczu ani zoltych sladow . wiec to chyba nie jest popuszczanie prawda?  juz [porpostu  rece opadaja bo niewiem co robic. nie umiem jakby znalesc przyczyny dlaczego nagle znow zaczyna sie zle dziac z pecherzem. mysle ze tu chyba problem lezy w cewce no ale sama niewiem;( czy ktos ma jakis pomysl co to moze bvyc...;/ dodam ze siusiam normalnie, dosc duzo mocnym strumieniem.

Offline

 

#132 2011-04-08 16:24:52

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

A robiłaś badania (cewka, posiew) w kierunku grzybów? Może to one skoro leczenie przeciwgrzybicze Ci pomaga.

Offline

 

#133 2011-04-08 16:25:36

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

echh juz poprostu stracilam nadzieje na wyleczenie sie z tego na dobre..sad(

Offline

 

#134 2011-04-08 16:37:12

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Hej, stanowczo sprzeciwiam się poddawaniu się. Musisz zlokalizować dobrego urologa i ginekologa w okolicy. Rozumiem, że posiewu w kierunku grzybów nie było i facet dalej jest nieprzebadany także nie ma co załamywać rąk kiedy najbardziej podstawowe z podstawowych badań nie były wykonane. Nie daj sobie wciskać jakichkolwiek leków bez badań, nawet globulek. Choćby dlatego, że jeśli zawiedzie widzimisię pana doktora to opóźnia to Twój proces leczenia.

PS Jako dziecko ciągle miałam uczucie takiego "pęcherzyka" o którym rozprawiałyście, ale lokalizowałam to bardziej w pochwie. Do tej pory nie wiem co to było, ale w końcu minęło.

Offline

 

#135 2011-04-08 16:40:23

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

a ja tego nigdy nie mialam a teraz juz sama nieiem dokladnie od kiedy to mam.. ale wydaje mi sie ze to wlasnie jest tak wyzej czyli z cewki. i wlasnie zauwzylam ze mam czesto wilgotna wkladke . i mysle ze to przez to moze.. niewiem. bo na wkladce czuc byloby zapach moczu chyba prawda gdybym popuszczala? wiem ze juz glupie pytania zadaje ale zdurnialam przez to wszytsko;/

Offline

 

#136 2011-04-08 16:49:19

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Wydzieliny z cewki nie są normalne. Przy ostrym zakażeniu zdarza się krew a przy ropnym zapaleniu całego układu moczowego - ropa, ale w obu przypadkach bez porządnego naprania się lekami raczej nie byłabyś w stanie tu nic napisać. O innych nie słyszałam (co nie znaczy, że ich nie ma), ale zakładałabym, że to jakaś wydzielina z pochwy. Jak się podcierasz - nie ciągnie Ci się coś stamtąd? A wymaz z pochwy miałaś? Nie wiem czy specjalnie, ale zauważyłam, że ignorujesz wink uwagi o badaniach lab. Uwierz, że to najprostsza (i jedyna) droga do zdrowia. Można oczywiście liczyć na szczęśliwy traf lekarza albo samoistne uleczenie, ale po co marnować życie.

Offline

 

#137 2011-04-08 17:05:41

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

czasami ciagnie sie troche ale to widze ze wtedy jest sluz. a niewiadome mi sie wydaje wlasnie to ze czuje jakby cos z tej cewki ssie wydobywalo. ale to nie jest krew. ani ropa chyba;/  zauwazam wlasnie wilgotna wkladke. ale wlasnie myslisz ze gdyby to byl mocz to czuc by to bylo? nie mialam wymazu z pochwy. widocznie trafiam wciaz na nieodpowiednich lekarzy.  ginekolog stwierdzil u mnie grzybice i leczyl mnie w ta strone sadzac ze od tego mam problemy z pecherzem;/ we wtorek bylam to ppowiedzial ze w pochwie jest ok juz. ale wlasnie powiedzialam mu o tej piekacej cewce i czestszym oddawaniu moczu. to dal ta masc i kazal przyjsc znow za tydzien.   jakos wydaje mi sie ze wlasnie problem lezy w cewce. porobilabym z checia te wszytskie wymazy tylko nie bardzo wiem gdzie. do ginekologa chodze ktory przyjmuje w szpitalu. z tego co wiem laboratorium szpitalne nie bada wymazow. wiec sama niewiem czy wpogole on robi taki wymaz. z reszta z tego co czytalam to wymaz z cewki jest bolesny sad

Offline

 

#138 2011-04-08 17:36:33

Tija
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 187

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

To zalezy od pobierajacego czy jest bolesny wymaz z cewki czy nie,Ja niestety mialam pecha co do wymazu sad tak jak pisze Nawie trzeba zlokalizowac dobrego ginegologa.Ja z tymi wymazami poszlam do sanepidu w moim miescie i zrobilam na bakterie i na grzyby od razu,nie wiem gdzie mieszkasz wiec trudno mi doradzic,ale wiem ze w wiekszych miastach jak wiekszosc dziewczyn tutaj pisze sa miejsca gdzie pobieraja Tobie wymazy skad tylko chcesz i robia od razu z tego posiew.Wiec przydalo by sie raz i pozadnie porobic te wymazy na bakterie i grzyby i sytuacja sie rozjasni,chyba nie ma innego wyjscia.

Offline

 

#139 2011-04-08 17:50:26

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Chyba nie masz jednego ginekologa w mieście? wink Poszukaj w internecie, na tym forum w dziale lekarze, na znanylekarz.pl, dobrylekarz.info, popytaj znajomych. Zapomnij w ogóle o takim co Cię na żadne badanie nie wysłał! Porażka. Poza tym do laboratorium wymaz z pochwy możesz sobie pobrać sama, nie wiem jak z cewką. Wymaz z cewki może zaboleć, ale trwa to parę sekund a nuż będzie to klucz do wyzdrowienia. I standardowo monotematycznie powtórzę - bez badań faceta ani rusz.

Wiesz co, te wkładki wcale nie są takie "higieniczne" jak głosi nazwa. Daj sobie z nimi spokój choćby z tego względu - to raz. A dwa - na bawełnianej bieliznie chyba prędzej ocenisz co Ci tam się wydobywa.

Napisz skąd jesteś, może ktoś Ci podpowie lekarza i labo.

Offline

 

#140 2011-04-08 18:02:10

Tija
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 187

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Z cewki watpie,ze pobierze sobie sama,i zrezygnowac z lekarza,ktory nie wysyla na badania! moze masz dobrago rodzinnego tez moze skierowac na wiele badan tak jak Moj ;)Nom i napisz skad jestes,albo chociaz do jakiego wiekszego miasta masz najblizej.

Offline

 

#141 2011-04-08 18:38:56

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Dokładnie, napisz do jakiego większego miasta masz najbliżej, może jesteś z takiego? Dobrze rozbudowana jest sieć laboratoriów Diagnostyka, oni mają specjalne punkty pobrań gdzie pobierają wymazy

Offline

 

#142 2011-04-08 18:42:28

Anita
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-21
Posty: 177

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Ja jak najbardziej polecam zrobić wymaz z cewki, bo u mnie dopiero tam coś wyszło. Pobieranie nie jest przyjemne, ale nie jest też takie straszne. Ja mam ciągle obolałą cewkę a jakoś wytrzymuje te pobrania, chociaż jak zostało już wyżej napisane- wiele zależy od pobierającego. Powiedz przy pobieraniu, że masz w tamtej okolicy bóle i prosisz o delikatność.

Offline

 

#143 2011-04-08 21:52:32

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

jestem z BiaÅ‚egostoku. wiem ze jest tutaj duzo ginekologow, ale przyznam sie ze poszlam troche na latwizne bo pracuje akurat w sluzbie zdrowia i zarowno urologa jak i ginekologa odwiedzilam u siebie w pracy tylko temu zeby nie czekac w kolejkach , moc zalatwic to w czasie pracy. no ale z tego co widze to nie jest dobre rozwiazanie:(  z checia wlasnie poszlabym gdzies gdzie od razu pobrano by mi wszytskie potrzebne wymazy i mialabym to z glowy.rzeczywiscie chyba nie potrzebnie wierzylam w to ze w koncu wyleczy mnie ten ginekolog, z kazda recepta nabieralam kolejnej nadziei/

Offline

 

#144 2011-04-08 23:18:15

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

http://www.diag.pl/Nasze-placowki.17.0.html

to jest sieć Diagnostyka o której pisałam wcześniej, akurat w Białymstoku z tego co widzę punkt pobrań jest w tym samym miejscu co laboratorium

Ja ostatnio robiłam wymaz z pochwy i zapłaciłam około 30 zł + 5 zł za pobranie materiału. Podejrzewam że przy wymazie z cewki ceny są podobne albo takie same

Offline

 

#145 2011-04-09 09:28:22

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

dziekuje bardzo wink wiec jak juz tam sie udam to wystarczy ze poprosze o wymaz z pochwy i cewki? czy dokladniej trzeba to okreslic na jakie bakterie itd? tak samo na chlamydie to jest oddzielne? bo naprawde sie nie orientuje. i czy wtedy za kazdy sie placi czy sa to takie ogolne wymazy  ze i tak wyjdzie to co jest?

Offline

 

#146 2011-04-09 11:24:27

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Wymaz z pochwy, wymaz z cewki, posiew moczu zwykły, posiew moczu na grzyby, posiew moczu faceta, posiew nasienia, badanie na chlamydię - to wszystko odrębne badania, za każde się płaci. Przy czym uważam, że lekarz pierwszego kontaktu i ginekolog powinni Ci co, co najmniej niektóre, zlecić na NFZ.

Posiew zwykły robi się standardowo na bakterie tlenowe, dlatego konieczny jest osobny na grzyby. Wymaz z pochwy natomiast pokaże i bakterie i grzyby (poprawcie jeśli miałyście inaczej, ja zawsze miałam i na to i na to). Facet może jeszcze robić wymaz spod napletka, ale badanie nieprzyjemne i powinno wystarczyć nasienie (mocz zwykle nic nie pokazuje a w nasieniu wychodzą niezłe kwiatki).

Offline

 

#147 2011-04-09 11:40:47

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

hm dzownilam wlasnie do tego laboratorium diagnostyka. to rzeczywiscie wymaz z pochwy na bakterie i grzyby  mozna tam zrobic tak samo na chlamydie tylko trzeba wybraz czy na ostra czy przewklekla.. wiec sama niewiem na ktora? i mozna to zrobic z krwi. ale jak zapytalam o wymaz z cewki to poweidziala ze to juz lekarz musi pobrac a u nas jest polozna. eh czyli gdzie mam zrobic ten wymaz z cewki?;/ bo juz sama niewiem

Offline

 

#148 2011-04-09 11:43:14

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

Tylko ja nie wiem czy w Diagnostyce w ogóle można robić badania na NFZ, podejrzewam że nie. Jeżeli masz takie problemy z cewkÄ…, to radziÅ‚abym Ci zrobić badanie pod kÄ…tem bakterii i grzybów - z tego samego wymazu, badanie na grzyby też kosztuje okoÅ‚o 30 zÅ‚.  Chlamydie ja robiÅ‚am kiedyÅ› w diagnostyce z szyjki macicy, ale z wymazu z cewki pewnie też robiÄ…, to kosztuje wiÄ™cej niż zwykÅ‚e badanie na bakterie, ale nie pamiÄ™tam dokÅ‚adnie, chyba okoÅ‚o 70 zÅ‚.

Offline

 

#149 2011-04-09 11:45:33

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

ja bym wlasnie chciala wogole zrobic wymaz z cewki na bakterie i grzyby ale powiedziala mi ze to robi lekarz a polozna u nich tylko wymazy z pochwy. wiec juz sama niewiem gdzie zrobic ten wymaz z cewki

Offline

 

#150 2011-04-09 11:48:21

Sylwia25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 105

Re: ProszÄ™ o pomoc, bo jestem juz zalamana:(

i na ta chlamydie to lepiej robic z krwi czy pochwy? i ktora opcje wybraz ostra czy przewlekla?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson