Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2011-03-25 17:22:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

W Empiku są tylko teoretycznie. Ale mnie to już wcale a wcale nie martwi smile. Byle dotrwać (finansowo-leczniczo) do momentu uruchomienia dystrybucji własnej i wydania Qui pro quo - i będzie lepiej.

Sonja, ze smrodkiem dydaktycznym smile. I mam fajną graficzkę, jak tylko znajdę sponsora, ruszamy z wydaniem. I nie pytaj znajomych, czy są chętni, tylko najwyżej zrób atmosferę typu - taka limitowana kolekcja plus prezenty i rabaty w sklepach - ludzie lubią to, co jest niedostępne smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#127 2011-03-26 19:09:37

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Kilkoro moich znajomych zapowiedziało, ze sa zainteresowani kupnem książek Karoliny, bo 'wyglądają ciekawie' smile Wysłałam mailem link. Teraz prześlę ów link raz jeszcze, ostatniego dnia miesiąca, bo wiadomo, kiedy ludzie dostają pieniądze smile Czy jakos tempo zbiórki bądź sprzedaży przyspieszyło?

Offline

 

#128 2011-03-26 21:22:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Jeśli chodzi o zbiórkę jako taką, to już spadło, prawie do zaniku. Zebraliśmy jakieś 3800, ja dołożyłam całą rentę i 4500 spłaciłam, to nieco ponad połowa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#129 2011-03-26 21:50:47

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Offline

 

#130 2011-03-27 23:23:40

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Karolina - może "przyklej" ten wątek w dziele Co Mi Jest?
W tamtym miejscu będzie jeszcze bardziej widoczny.

Offline

 

#131 2011-03-30 19:08:29

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

jak zbiórka??

Offline

 

#132 2011-03-30 19:47:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Udało się niecałe 4 tys., ja dołożyłam rentę i spłaciłam 4,5. Ale muszę reklamować, bo naliczyli mi takie odsetki znowu za ostatni okres, jakbym spłaciła półtora hmm.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#133 2011-03-30 22:14:47

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Ja sie zastanawiam, czy nie jest mozliwe, zeby rozlozyli Ci splate na mniejsze raty na dluzszy okres czasu? Chyba sa jakies przepisy, ktore uwzgledniaja tzw szczegolne przypadki? Rozeslalam znajomym Twoja oferte, mam nadzieje, ze cos z tego bedzie...

Offline

 

#134 2011-03-30 23:48:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Lepiej się nie przyznawać, bo mi kartę zabiorą, a to moje jedyne źródło finansowania smile - przecież 600 zł renty to na waciki, znaczy - gaziki starczy smile.
Ale trzymaj kciuki, ruszamy porządnie z aplikacją, może w ciągu 2 miesięcy będzie płyta i książka, przynajmniej w nakładzie recenzenckim.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#135 2011-04-08 11:43:06

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Ok, ludzie, w związku z tym, że wątek mocno podupadł, a problem Karoliny niestety nie, zdecydowałam się go podciągnąć. Ta promocja rozumiem nadal trwa? 50 złotych za dwie ksiązki? Ja własnie zamawiam, rozesłałam znajomym link do tych książek i opisałam promocję smile

Offline

 

#136 2011-04-09 22:19:56

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

A tak książkowo... byłam ostatnio w księgarni w centrum miasta, gdzie nowości były w promocjach, prawie do 30% i było... puściutko!!!
Nie jestem w stanie tego pojąć... W bibliotece tez nigdy tłumów nie ma... ach... nie wiem jak mogą niektórzy żyć bez książek... może ja taka maniaczka jestem smile przynajmniej nadrabiam za tych co nie czytają smile

Karolina - dla mnie to niesamowite być pisarką!!! jedno z moich marzeń to właśnie napisać książkę i to jeszcze taką, gdzie czytelnik przekładając ostatnią kartkę nie bedzie mógł się otrząsnąc z wrażenia wink
oj pięknie by było !!! smile

tylko chyba nie do końca wierzę w swoje "pisarskie" zdolności... hi, hi

Offline

 

#137 2011-04-09 23:28:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

No, wiesz! Ty, taka naładowana pozytywną energią, siejesz tu taki pesymizm? Sonja, przywołuję Cię do porządku smile! Daję Ci tydzień na poinformowanie nas, że utworzyłaś plik lub nabyłaś elegancki zeszyt i zaczęłaś pisać smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#138 2011-04-10 12:41:10

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Offline

 

#139 2011-04-10 13:09:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

No i to mnie bardzo cieszy, tak ma być. Ja nie jestem chora, nie jestem kaleką, nie jestem "podludziem" i "taaaaką osobą" (tu odpowiednio ekspresywne obrzydzenie) - ja mam przejściowe zachwiania zdrowotne. A "w cywilu" jestem eksnaukowcem i reaktywowaną autorką. Ale pracę, nie wiem, czy habilitacyjną, czy taką zwykłą, moje opus vivi, i tak napiszę - "Komunikacja parawerbalna" to się zwie i będzie to pierwsza na świecie monografia kodu parajęzykowego, od psychofizjologii emocji i rozróżnień ekspresja/ekspresywość w funkcjach języka, przez stereotyp i stylizację foniczną, po perswazję foniczną; a wszystko na tle antropologii kulturowej i behawiorystyki. Piękna działka, cudnie interdyscyplinarna, i taka niewykorzystana - no, ale z braku odpowiednich urządzeń tu większość badań robi się na słuch, więc trzeba mieć i słuch językowo-muzyczny i umiejętność rekonstrukcji zachowań aparatu mowy na podstawie tego, co się wysłyszy, dlatego mało kto w ogóle bierze się za fonetykę artykulacyjną, którą część ortodoksów od "twardego językoznawstwa" w ogóle uznaje za dział medycyny - sic! big_smile. Kiedyś mi to jeden powiedział z oburzeniem - "toż to nie językoznawstwo, to czysta medycyna!". I tak mnie ta czysta medycyna rozśmieszyła (ciekawe, co na to nasi lekarze), że zakpiłam - "ależ, doktorze, co najwyżej znachorstwo". I tu mały przytyk do zarzucających mi manipulację w komunikacji - jakbym chciała zmanipulować, to wystarczyłoby mi odpowiednio poprzesuwać artykulację i intonację i trochę pobawić się proksemiką, plus lekka modyfikacja leksyki - i każdy lekarz, z psychiatrą włącznie, wpisałby mi to, co bym chciała. Ale że jestem uczciwa, to dostałam po łapach. Nihil novi, to już Młynarski 30 lat temu o tym pisał sad.

A książki? Też powstały z buntu i własnej wizji, a dodatkowo są moją psychoterapią smile. Ale o tym później, bo muszę z Bemolem na spacer...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#140 2011-04-10 23:26:16

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

A ja Was, towarzyszko Sonju, zachęcam do pisania !
Sam byłem (jestem ?) piszący, kilka rzeczy mi wydrukowali.
Zacznij od opowiadań, dość krótkich, i spróbuj je wysyłać do lokalnych gazet.
Wypożycz sobie ksiażkę Hemingweya--jakąkolwiek, (np. Słońce też wschodzi) i zaobserwuj jak sie pisze dialogi. Bo to głowny hamulec pisarstwa jest !!!
Sam w/w autor nie jest specjalnie świetny, ale dialogów ma mnóstwo.
Co do jasnoÅ›ci stylu, sposobu prostego pisania----można siÄ™ wzorować na maÅ‚o znanej książce Niziurskiego  "Salon wytrzeźwieÅ„" --stara rzecz ale pisana jasno i wprost. I daje Å›wietny obraz realiów komuny.
Czyli--najpierw wzorce jakoweÅ›, a potem maÅ‚e formy wÅ‚asne i ---próby druku  w gazetach.
JeÅ›li takie safanduÅ‚y jak Orzeszkowa, Conrad, itp mogÅ‚y pisać  i z tego żyć.......to ty też. !!!
Ciekawostka : Reymont napisaÅ‚ ChÅ‚opów bo wpadÅ‚ pod pociÄ…g !!!! A że byÅ‚ kolejarzem, to mu wypÅ‚acono wielkie odszkodowanie! I dostaÅ‚ Nobla ! SiedziaÅ‚ se w fotelu caÅ‚y poÅ‚amany i pisaÅ‚  z nudów. O ile wiem, podobnie powstaÅ‚o Przeminęło z wiatrem (to nie Reymonta :-)))))) ).

Offline

 

#141 2011-04-11 18:45:58

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Dziękuję za motywację smile

Pulkos, ja już dawno zauważyłam, że twoje piśmiennictwo jest powyżej standardowego, więc coś czaiłam, żeś może piszący wink

Offline

 

#142 2011-04-11 18:48:06

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Offline

 

#143 2011-04-12 11:00:54

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

To by się zgadzało! Moje nie najlepsze, ale pomysłowe dzieło jedyne, popełniłam jak byłam unieruchomiona przez 2 tygodnie po operacji. Miało być opowiadanie w stylu Agathy Christie, ale się rozrosło wink Ku uciesze moich znajomych, których to sportretowałam bezlitośnie smile Czyli choroba bądź niesprawność sprzyja twórczości, jakie to smutne...ciekawe, ile to jeszcze arcydzieł światowej literatury powstało podczas choroby pisarza/poety...
Sonja, pisz! Nawet do szuflady! Ja swoją książeczkę wydałam własnym kosztem w liczbie 3 egzemplarzy i zrobiłam mężowi prezent na urodziny wink Kilku osobom się podobało, kilku nie, ale nikt nie odgadł mordercy, a o to w kryminałach chodzi wink a jaką się ma satysfakcję z własnego dzieła smile

Offline

 

#144 2011-04-12 11:14:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Nata, ależ to jest powszechna oczywistość, że najlepsze dzieła powstają pod wpływem negatywnych emocji (smutek, strach, tęsknota bez spełnienia, nieodwzajemniona miłość, gniew itd.).
Natuś, to jakaś nowa odmiana kryminału, bo w klasyce na końcu tego mordercę się jednak odnajduje big_smile. Napisz coś więcej o tej książce.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#145 2011-04-12 12:21:27

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Chyba chodzi o to, że w trakcie czytania - nikt nie zorientował się wcześniej, kto jest mordercą...?

Offline

 

#146 2011-04-12 17:08:34

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Tak, wÅ‚aÅ›nie o to chodzi smile To ja, autor książki mam ujawnić mordercÄ™ sÅ‚owami detektywa a la Poirot czytelnikom big_smile To żadne dzieÅ‚o, Karolino smile Stylistycznie Å›rednie, ale na brak zwrotów w akcji nikt nie mógÅ‚ narzekać, hehe smile Może wÅ‚aÅ›nie dlatego, że powstaÅ‚o z nudów, a nie z cierpienia(i to w 2 tygodnie)  jest nie najlepsze wink
Mi też się marzy napisanie ambitnej książki, ale tego nie umiem. Jedyne, co potrafię, to lekki, raczej klasyczny(bo takie mnie interesują najbardziej - Christie, Joe Alex, J. D. Carr) kryminał i tym podobne lekkie pisadła. Najfajniejsze są, jak to mówi mój mąż, "babole"(których sama nie dostrzegłam na początku), np że bohaterka ma ok.40 lat, a potem się okazuje, że ma 28-letniego syna big_smile

Offline

 

#147 2011-04-19 22:20:57

Kalina383
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-11
Posty: 104

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Ruszyło się coś ze zbiórką? Jak się trzymasz?

Offline

 

#148 2011-04-20 00:03:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Poszło jeszcze trochę, zrobiłam myk, czyli spłaciłam część zaległości czymś, co mam zapłacić (i na co przyszły pieniądze) za ok. 3-4 tygodnie, więc mam tylko już 2500 zł, i to już nieprzeterminowanego, czyli groźba konsekwencji prawnych oddalona (chociaż te 2500 nade mną wisi, pomijając fakt, że potrzebuję min. miesięcznej kuracji Valtreksem).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#149 2011-05-13 07:47:28

Olka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 154

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Redakcjo jak się mają sprawy? wyszłaś na prostą? wątek ucichł a pewnie wszyscy są zainteresowani co u Ciebie wink

Offline

 

#150 2011-05-14 00:17:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Redakcja pilnie potrzebuje pomocy!

Udało się spłacić wszystko, tj. zaciągnęłam na poczet spłaty reszty nowy dług (ok. 2000 zł), ale on jest nowy, to tak bardzo nie zaciska się pętlą na szyi. Bardzo ważne jest to, że dzięki badaniu w klinice zakaźnej dostałam to zaświadczenie, dzięki któremu mam fentanyl na P, to trochę odzipnę (kilka stówek na m-c niej pójdzie na leczenie).

Umilkłam, bo primo bardzo się przejmuję tą aferą z lekarzem, załatwiam te badania itd., secundo - płyta i system Alternatywnej Dystrybucji mnie pochłaniają.

Ale pamiętam o Was i jeszcze raz wszystkim Wam bardzo dziękuję.

... Daliście mi coś więcej, znacznie więcej niż pieniądze...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson