Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2011-07-13 08:06:36

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Tyszek dostał chyba czopki z diklofenakiem więc można równolegle o ile nie będzie na czopki uczulony

Offline

 

#152 2011-07-13 21:49:42

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Tak, Dicloberl.

------------------------------------

Tylko chyba nie ma sensu podejmować się leczenia według tego mojego urologa, tak jak pisaliście, a same czopki nic pewnie nie pomogą. tongue (brałem je już na początku z Cipro i bardzo mnie zamulało - do dziś nie wiem czy przez Cipro czy te czopki , podobno te czopki też nieźle mogą zryć banię:p)



Chyba pójdę do urologa, którego polecała mi w innym dziale userka Nawie.wink
Bo kurczę już mnie krew zalewa, chyba że rozejrzę się w moim mieście.

Offline

 

#153 2011-07-13 22:06:16

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Gość wyglądał na konkretnego, w necie opinie ma kuszące, panowie na korytarzu również go chwalili - ale gdyby się nie sprawdził to odpowiedzialności nie biorę, nie miałam okazji sprawdzić jak sobie radzi z prostatą. wink Natomiast nie wiem czy w okolicy znajdziesz kogoś o lepszych rekomendacjach; może przez 2 ostatnie lata się ktoś pojawił.

Offline

 

#154 2011-07-13 23:59:10

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Offline

 

#155 2011-07-14 09:58:51

majorkanin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-06
Posty: 24

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Na moj uklad pokarmowy antybiotyki tez niedzialaly dobrze. Tez mi zaczely jelita szwankowac.

Offline

 

#156 2011-07-14 10:00:28

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Nawie, on w Katowicach czy Sosnowcu przyjmuje prywatnie? Chyba tak pisałaś, ale nie umiem znaleźć.smile


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ostro shift

Offline

 

#157 2011-07-14 22:51:25

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

W Sosnowcu prywatnie w Poliklinice Doktora Bessera, jeśli się nic nie zmieniło (warto spytać przy ew. rejestracji). ---> http://www.besser.pl/

W Katowicach w szpitalu urologicznym - http://www.urologia.katowice.pl/. Sporo tych urologów tam, w szpitalu specjalistycznym powinien się trafić jakiś rozgarnięty.

Offline

 

#158 2011-07-15 10:40:37

nif
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 197

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Wiecie co szukanie urologa dobrego to niczym szukanie igły w stogu siana

Offline

 

#159 2011-07-19 15:21:14

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

heh nif coÅ› w tym jest.


Właśnie wróciłem z wyjazdu ze znajomymi, co chwile musiałem się wylać wkurzające to i męczące.

Nie wiem czy iść do innego urologa czy do pierwszego kontaktu żeby wypisał mi receptę np. na tetra.
Bo te leki od urologa co ostatnio to chyba sensu nie ma. -,-
Pójdę prywatnie to 100 zł, a urolog może tylko dać receptę i tyle, czyli to co pierwszego kontaktu. Sam nie wiem.


a Wy co mi radzicie? sad

Offline

 

#160 2011-07-20 16:04:17

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Nawie, ten Białożyt nie pracuje już od 1,5 roku w Sosnowcu mi Pani w rejestracji powiedziała. Z tego co się dowiedziałem pracuje dalej w Katowicach w tym szpitalu urologicznym. Tam są wizyty prywatne czy ma kasę?


Dalej się zastanawiam czy wybrać się do (innego) urologa czy wysępić recepty od pierwszego kontaktu.
Dziś u mnie w przychodni są "szaleńcy" a nie lekarze więc nawet się nie wybieram.tongue

Offline

 

#161 2011-07-21 18:44:21

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Co dalej - dzwoniłem do tego szpitala urologicznego w Katowicach - działa to tak, że pracują tam przeróżni urologowie, ale tylko 4 z nich przyjmuje prywatnie. (dyrektorek, jego żona i jakiś 2) Na taką prywatną wizytę czeka się "do dwóch tygodni" i kosztuje 150 zł. Bałem się zapytać ile czeka się na NFZ. (Nawie, o ile Cię to interesuje ten Białożyt tylko na kasę tam przyjmuję)

Byłem dziś więc u rodzinnego. Taka starsza babka, od której wszystko zawsze wyciągnę. No i mam ten Unidox Solutab i do tego przepisała "naturalne kultury bakterii, żebyś biegunki nie miał". Unidox + ten probiotyk wychodzi około 11 zł, więc chociaż tyle, że nie jak wtedy po 40-70 zł płaciłem. No nic i tym będę walczył bo inaczej nic nie zdziałam chyba.

Do tego Unidoxu włączę ten probiotyk i zobaczymy. Mam tego na 10 dni.
Do tego chyba nic nie brać nie? mam na innej recepcie np. Furaginę.
Jeżeli komuś się chce to proszę o zdanie.
Pozdrawiam

Offline

 

#162 2011-07-22 00:41:52

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

A Pani w rejestracji nie szepnęła może słówka gdzie pan B. przyjmuje jeszcze? Bo nie chce mi się wierzyć, że całkiem zrezygnował z praktyki prywatnej...

Nie wiem co ta babka Ci przepisała za probiotyk, że razem z antybiotykiem kosztował 11 zł (?!), ale jak ładujesz po całości tetracykliną to może jednak zainwestuj w porządny probiotyk bo biegunka to nie jedyne i bynajmniej nie najgorsze zagrożenie płynące z wyjałowienia układu pokarmowego. Proponuję Dicoflor 60. Pij jogurty i kefiry. Ważne: przyjmuj probiotyk w jak największej odległości od antybiotyku. Ja jestem radykałem jeśli chodzi o profilaktykę grzybicy i powiem więcej: nie wcinaj cukru w czasie leczenia i trochę po. Nie mam na myśli wyjadania łyżeczką z cukiernicy tylko wszystkie słodycze, słodzone napoje, alkohol (ale to chyba oczywiste biorąc leki), białe pieczywo itd.

Offline

 

#163 2011-07-22 11:30:25

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Offline

 

#164 2011-07-22 18:58:22

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

nawie tetracyklin się nie je z nabiałem bo ogranicza ich wchłanianie (wapń)

Offline

 

#165 2011-07-22 23:49:58

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Offline

 

#166 2011-07-22 23:58:05

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Dzięki Wam za info smile, w szczególności shiftowi. smile



A kurde tak straszycie tymi grzybami. O co dokładnie chodzi? Grzyby w jelitach, przewodzie pokarmowym?
Jakie są objawy takich grzybów?

Ja np. zaobserwowałem z tym częstomoczem inne wydalanie kału - taka papka jakby (pisałem o tym wcześniej) - tylko nie pamiętam już czy to się pojawiło równocześnie z objawami czy po antybiotykach, które brałem. (Cipropol, Trimesan; brak probiotyków, jedynie jogurty, kefiry) Trochę mi teraz stracha narobiliście. Jakby rozwinąć nieco temat. Zaraz też przejrzę internet.

Offline

 

#167 2011-07-22 23:59:13

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Aha, byłbym zapomniał - oczywiście zainwestuje w probiotyk/i.

Offline

 

#168 2011-07-23 00:12:01

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

STÓÓÓJ! Nie przeglądaj internetu w tym temacie!!! To najlepsza baza dla rozwoju hipochondrii. Wg listy objawów grzybicy układu pokarmowego - każdy ją ma. Chodzi o grzybice wszelakiej maści - jamy ustnej, układu pokarmowego, narządów płciowych. Ja mam fioła bo się z nią długo męczyłam po antybiotykach (jamy ustnej i narządów płciowych), ale kobity już takie są poszkodowane niektóre. Nie mniej, mój facet też dostał raz po 7 dniach amoksycyliny wielce podejrzanej wysypki, która zeszła po Clotrimazolu i Fluconazolu więc czemu nie uważać skoro można.

A, właśnie. Gdybyś jednak nadal marzył o pogawędce z urologiem to mam cynk, że dobry jest ten pan: http://www.katowiceurolog.pl/
Gdyby Cię bardziej interesował Sosnowiec (wiadomo :]) to przyjmuje w Sante. A Sante to rewelacyjna przychodnia i już fakt, że go tam zatrudnili sprawia, że te dobre opinie o nim stają się bardziej wiarygodne. Każdy specjalista w Sante bierze 80.

Offline

 

#169 2011-07-23 00:31:24

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Offline

 

#170 2011-07-23 01:08:27

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Offline

 

#171 2011-07-23 16:49:59

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Nie, nie, rzekomo bÅ‚oniastego nie miaÅ‚em smile MiaÅ‚em głównie bóle / pieczenie jelita grubego i zaparcia, wzdÄ™cia etc. W badaniu koproskopowym wyszÅ‚a mi candida Å›rednio liczna ale za to w posiewie nie (chociaż to nie byÅ‚ posiew z lelka). Generalnie wszystko mi przeszÅ‚o po probiotykach, glutaminie, odstawieniu caÅ‚kowitym nabiaÅ‚u, smażonego, sÅ‚odkiego (ograniczenia też mÄ…cznych rzeczy), kawy a zwiÄ™kszeniu iloÅ›ci surowych warzyw, przypraw (chili - ale jak już byÅ‚o lepiej, curcuma etc.), oleju z pestek dyni. TrwaÅ‚o to z pól roku a teraz mogÄ™ już  wszystko jeść znowu.

Co do naturalnych źródeł bakterii probiotycznych to uważam że lepsza od kefirów i jogurtów jest kiszona kapusta czy kiszone ogórki.

Generalnie moim zdaniem to nie jest tak że antybiotyki koniecznie prowadzą do grzybicy w jelitach ale mogą prowadzić po prostu do zachwiania równowagi i rozwiną się tam złe bakterie i flora będzie np. z przewagą coli i faecalisa co też może dawać takie objawy jak grzyb.

I popieram że nie warto czytać o grzybicy w necie wink większość stron jest sponsorowana przez Calvite gdzie w tekście polecają swoje preparaty...

Offline

 

#172 2011-07-24 00:00:30

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Offline

 

#173 2011-09-02 21:44:55

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Witam.


Wracam po dłuższej przerwie. Od kilku dni walczyłem ze sobą aby wejść na to forum, bo sam jego wygląd mnie już odstrasza i bardzo źle się kojarzy.

A jestem tutaj bo znowu mi się pogorszyło. Latam co 20-25 minut, ale... od początku:


Wakacje się kończą - myślałem, że w czasie wolnym "to" załatwię, a tu dupa. Brałem Unidox Solutab, który wyciągnąłem od lek. pierwszego kontaktu. (moja bakteria jest wrażliwa na tetra podobno; wg. Lelka). Do tego była osłona, w trakcie Enterol, po Biotyk. Spisały się bardzo dobrze bym powiedział.

No ale co? Nic nie pomogło. W międzyczasie byłem ze znajomymi nad naszym Bałtykiem i tam jakby zapomniałem o wszystkim, latałem może częściej niż inni się odlać tu na wydmy, tu gdzieś, ale czułem się ok. Po powrocie było coraz gorzej. -> był antybiotyk i nic... a teraz od kilku dni jak pisałem jest gorzej.

Jestem przygnębiony. sad

- 13.09. mam wizytę u urologa tego co chodziłem dotychczas, ale nie idę tam nawet bo to chyba strata czasu.
- antybiogram z Lelka mam.
- czy wizyta u nowego, "ogarniętego" urologa to najlepsze rozwiązanie?


Mam wrażenie, że nigdy się tego nie pozbędę. (już 6 mscy) sad
Nie wiem co robić. Gdybym wiedział, to przecież by mnie tu nie było. Proszę bardziej doświadczonych forumowiczów o poradę.



Pozdrawiam,
zmartwiony Tyszek

Offline

 

#174 2011-09-03 00:34:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#175 2011-09-03 12:09:57

Zmartwiony
Użytkownik
Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 173

Re: Problem z częstym oddawaniem moczu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson