Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-07-27 22:03:24

laud
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 6

Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

Witam wszystkich forumowiczów i na początku życzę Wam dużo zdrowia smile

A teraz do rzeczy-

22lata, kobieta, brak chorób przewlekłych, stale przyjmuje tylko antykoncepcję doustną- Cilest
Pierwsze zapalenie pęcherza tuż po pierwszym stosunku seksualnym, kolejne w odstępach kilku miesiecy- wtedy leczenie furaginem
Ostatnie pół roku- koszmar, prawie co tydzień nowe zapalenie ból, początkowo skorelowany ze współżyciem, później z kapielami, przeziębieniem- dosłownie wszystkim.

Posiew maj 2011- Klebsiella pneumoniae (wrażliwa na ciprofloksacynę) >10^5, leczenie- Cipronex 500x2/10dni
Posiew czerwiec 2011- Klebsiella pneumoniae (wrażliwa na norfloksacynę) >10^5, leczenie- Nolicin chyba 500x1/20dni
Posiew po 14 dniach od Nolicinu- jałowy
Po 21 dniach od Nolicinu (wczoraj)- nawrót objawów, dziś dałam mocz na kolejny posiew, wyniki będą w poniedziałek.

Nie mam zamiaru bujać sie z tą chorobą przez kilka lat, więc chcę sie zabrać za to porządnie. Z tego co przeczytałam:

1)Na Lelka w Wawie zrobić posiewy

-moczu
-z cewki
-z pochwy
-z szyjki macicy
-partner- nasienie
-partner- mocz

2)Czy robi siÄ™ osobne posiewy na grzyby i bakterie?
3) USG ginekologiczne mam w normie, więc tu odpada
4) Czy konieczna jest od razu urologiczna diagnostyka obrazowa, czy dopiero po posiewach?

Czy cos pominęłam? Jak oceniacie mój plan działania? smile

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi smile

PS. Studiuję medycynę i kiedy czytam to, co piszecie, włos mi się jeży na głowie. Podejście lekarzy do chorób urologicznych jest straszne. Miałam okazję się o tym przekonać- na szczęście nie na własnej skórze, ale na praktykach wakacyjnych w dość dobrym szpitalu na oddziale internistycznym- młode pacjentki z tego typu problemami są traktowane za plecami na zasadzie "hihi haha, za dużo się bzykała, to ma za swoje" sad

Offline

 

#2 2011-07-28 00:03:24

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

6 posiewów to trochę będzie kosztować... ja bym zrobił u partnera najpierw posiew nasienie na lelka i ogólne moczu (z oznaczeniem bakterii). Ewentualnie może wymaz z gardła / języka u partnera? bo tej bakterii raczej tam się można spodziewać (chociaż w prostacie też może wystąpić, ale rzadko)

a u Ciebie nie ma moim zdaniem sensu robić z pochwy i z szyjki macicy na raz - wystarczy jedno i chyba lepiej z szyjki

Na lelka masz grzyby i bakterie na raz.

Offline

 

#3 2011-07-28 00:04:19

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

Obrazowe po posiewach-----nie ma co przesadzać.
Grzyby-----na razie zrób Lelka i tam jeśli będą jakieś grzyby to pani ci zasugeruje co z tym dalej.
Ogólnie myślisz prawidlowo.

PS. O to to to to to --za dużo bzykania a za mało radia Maryja.
Dawnemi czasy, to traktorzystka Wala zdobywała wiosnę na traktorze i nie miała czasu na takie burżuazyjne odchylenia. A jeśli już, to olej napędowy jakiego używał mechanik dla poślizgu swojego wtryskiwacza od razu i dezynfekował więc nie było tej całej niezdrowej komplikacji.

Offline

 

#4 2011-07-28 14:34:51

laud
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 6

Re: Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

Dzięki, a jak wygląda pobranie materiału do badań?

Mam możliwość dojazdu do Warszawy, jeśli to bedzie konieczne, ale czy na miejscu mi pobiorą ten wymaz z szyjki i ewentualnie gardła od partnera? Czy muszę już dostarczyc przygotowany materiał?

Czy jeśli będę akurat bezobjawowa, to jest sens wtedy robić posiewy?

Offline

 

#5 2011-07-28 15:14:12

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

Na miejscu pani Dorota ci pobierze.
Owszem, ludzie mający daleko do Lelka wysylają kurierem to co sami sobie pobrali (ale --pani studentko medycyny--pani wie jak czułe są bakcyle i jak mogą nie dojechać w komplecie. w dodatku podłoża transportowe są do niczego w PRL-bis, a importowane także są problematyczne pod względem ph i składu.).
www.badbak.pl
Pobieranie z gardÅ‚a  u partnera--jak wyżej.
PS. nawroty co 3 tygodnie mogą wskazywać na pasożyty jelitowe (lamblie). pomyśl i o tym--poczytaj jakie hece były tu na forum gdzie okazało się że tak ze 30 % userów ma jednocześnie owsiki i lamblie !! Zarazem nawracają im infekcje pęcherza !!!
Wot i zagwozdka medycznaja !!!!!!!!!!
PS2--kasiora około 120 zł za 1 posiew !!!!!!!!!!!!!1

Offline

 

#6 2011-07-28 18:31:52

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

lepiej (bezpieczniej z kasowego punktu widzenia) zrobić badania jak się ma objawy.
Co innego twój partner bo jak rozumiem on nigdy nie ma żadnych objawów wink

Offline

 

#7 2011-07-28 22:19:41

laud
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 6

Re: Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

O rany, to naprawdÄ™ bÄ™dzie  niezÅ‚a sumka. hmm

Tak, partner bezobjawowy. Chyba zrobię tak, że najpierw wyślę jego na posiewy, żeby zobaczyć, czy nie jest "sprawcą zamieszania", a wtedy bedę myśleć co ze mną dalej. Akurat siedzę z termoforem na brzuchu i zalewam się litrami wody sad

Offline

 

#8 2011-08-02 13:26:24

laud
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 6

Re: Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

Mam wynik nowego posiewu- Tym razem E.coli.

O czym może świadczyć powtórne zakażenie inną bakterią?

Offline

 

#9 2011-08-02 13:50:39

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

raczej o niczym.
albo była ona już dawniej lecz nie wychodziła (bardzo częsty wypadek) albo łapiesz wszystko bo masz chore miejsce i ono jest wrażliwe na różne zakażenia.
Coś i się zdaje że twój facet jest źródłem-tak ogólnie.

Offline

 

#10 2011-08-03 08:41:55

laud
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 6

Re: Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

Dostałam Cefuroksym na 10 dni, wg antybiogramu bakteria jest na niego wrażliwa.

Nie wiem czy to "wina" partnera, bo z poprzednim miałam też podobne problemy, może tylko mniej nasilone. hmm

Czy słyszeliscie o hmmm... Profilaktyce antybiotykowej? Typu Biseptol 480mg po stosunku i problem załatwiony? Czy takie coś nie ma sensu?

Offline

 

#11 2011-08-03 10:00:06

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Przewlekłe zapalenie- diagnostyka, proszę o pomoc

Nie ma sensu moim zdaniem. Zakladam, ze masz przewlekla infekcje, ktora poprzez stosunek, ktory jest czynnikiem drazniacym, przechodzi na zapalny. Zbadaj bakterie atypowe, wylecz siebie i partnera.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson