Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1176 2009-09-01 12:18:05

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Ja jakoś zaczęłam to łączyć z bakteriami. Wróciłam własnie od mego lekarza, powiedział, ze moge nic nie robic z tym ph niskim, a ja już zaopatrzyłam się w Alkala T. No nic pożyjemy zobaczymy. Bakteria u mnie związana jest z ntm więc kwasne środowisko ma gdzieś. Tak sobie teraz myślę w zasadzie zaczęłam od jakiegoś czasu pić kawę, może to od niej się tak zakwasiłam. Czort jeden wie.

Offline

 

#1177 2009-09-01 18:57:33

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: witam serdecznie

5,0 to za kwaśne? Ja miałam takie i myślałam, że to dobrze, a teraz mam 6,5 i mnie to zmartwiło. Ja miewam podobnie Magdaleno. Jak mam taką ostrą infekcję potwierdzoną badaniami, że to przez bakterie, również bardzo się pocę, szczególnie w nocy.

Offline

 

#1178 2009-09-02 04:16:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Generalnie 5.5 to norma i wzwyż. 6.5 to dobry jeszcze, kiedyś tak mi mówił urolog. A zasugerował mi ze to rzez żywienie te 5.0, więc ja że nie raczej i wcz se poczytałam o diecie odkwaszającej nawet. Tylko to raczej ja się zmartwiłam a on tak jakos ok zareagował więc chyba nie jest źle. Kurcze nie jem takich szczególnych zakwaszaczy choć ponoć tylko kasza jaglana jest zasadowa no ale bez przesady. Natomiast te tabsy Alkala T to sód. I to dla osób z nadkwaśnością (tego nie mam w sumie) i ma odkwaszać organizm przywracając równowagę między potasem a sodem. Czy to znaczy ze mamy za dużo potasu jak jest 5.0?

Z tym poceniem dobrze wiedzieć że nie tylko ja tak mam, czasem jak się tak zaczynałam pocić robiłam badanie i w zasadzie wychodziły bakterie, nawet jak dobrze się jeszcze czułam. Może nawet uznam to za jakiś wyznacznik u mnie smile

Offline

 

#1179 2009-09-11 06:54:59

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Witam. Wczoraj miałam w szp dwa badania cystoskopie i cystografie mikcyjną.
Wyszła mi przetoka cewkowo-pęcherzowa. Modlę się więc o to, aby ntm było związane z przetoką. Boże może nie bedę musiała wybierać między dwoma strasznymi opcjami stomią lub sztucznym zwieraczem. Chyba pierwszy raz w życiu ucieszyło mnie ze coś mam nie tak.
Przypomniał mi sie gazik w pochwie zostawiony pomyłkowo po cystoskopii w grudniu. Chodziłam z gazikiem kilka dni bo nic nie wiedziałam a jak sie obnizył to nie miałam nietrzymania moczu, sikałam normalnie 8 razy w ciągu dnia. Potem gazik wyjęłam i nietrzymanie całkowite wróciło.

Mam cicha iskierkę nadziei w sercu że wszystko co się teraz dzieje jest za sprawa przetoki. To chyba najwspanialsza mysl jaka pojawiła mi sie w głowie w ciągu ostatniego roku. To moje marzenie.

Offline

 

#1180 2009-09-11 16:19:28

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: witam serdecznie

Magdaleno, z całego serca Ci życzę, aby Twoje przypuszczenia okazały się prawdziwe, jeśli rzeczywiście jest to najlepsza wiadomość jaka może Cię spotkać! Trzymam za Ciebie kciuki! Co teraz? smile

Offline

 

#1181 2009-09-11 16:25:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Nie chcę być malkontentką, ale czy operacja przetoki nie jest równie inwazyjna?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1182 2009-09-12 04:37:19

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Dzieki WrocÅ‚awianko.  Nie mam pojÄ™cia co teraz, w pn idÄ™ do lekarza i napiszÄ™ co mówiÅ‚, ponieważ byÅ‚am tak zmÄ™czona, że nic nie zrozumiaÅ‚am. Nie wiem nawet czy ta przetoka jest duża czy maÅ‚a, bo nie pamiÄ™tam. Wogle strsznie mnie kÅ‚uÅ‚ ten kontrast w pÄ™cherzu i obsikaÅ‚am sobie plecy no koszmar.

Karolino ja już dawno nie myÅ›lÄ™ o inwazyjnoÅ›ci operacji, jestem w takim punkcie, że skupiam swÄ… uwagÄ™ nad tym, jak bedzie mi siÄ™ żyÅ‚o po operacji zakÅ‚adajÄ…c, że bÄ™dzie udana. Lepiej zamknąć przetokÄ™  na mój rozum laika, niż żyć ze stomiÄ… do koÅ„ca moich dni, pod tym wzglÄ™dem przetoka jest dla mnie iskierkÄ… nadziei której siÄ™ czepiam. ZresztÄ… byÅ‚am w miÄ™dzyczasie u pielÄ™gniarki stomijnej i marzÄ™ o tym, aby stomia nie spotkaÅ‚a mnie w życiu.
Stomia ingeruje też w układ pokarmowy bo wyprowadza się przetokę do odprowadzenia moczu -z jelita, więc tu inwazyjność na pewno jest większa.

Nie wiem czy dobrze myÅ›lÄ™ ale jak usÅ‚yszaÅ‚am na rtg, że jest przetoka to siÄ™ w duchu ucieszyÅ‚am. Przetoki nie sÄ… dobre do rekonstrukcji -z tego co czytaÅ‚am, też czasem  koÅ„czÄ… siÄ™ stomiÄ… ale jest to jakies Å›wiateÅ‚ko w tunelu. Tyle już siÄ™ wycierpiaÅ‚am, że jak o tym wszystkim pomyÅ›lÄ™ to nie chce mi siÄ™ żyć, w danej chwili nie mam tak siÅ‚, że oby mi siÄ™ tak chciaÅ‚o w życiu jeszcze jak teraz siÄ™ nie chce. Jestem totalnie wyczerpana. A i tak wiem, że czeka mnie jakaÅ› operacja.
Pomyślałam sobie, że gdyby zamknięcie przetoki umożliwiło mi choc zmniejszenie ntm, zostawiłabym tak to wszystko, z nietrzymaniem całkowitym nie dam rady żyć normalnie i godnie. Zresztą po roku urlopu zdrowotnego ciągnę zwolnienie, więc wiadomo o co chodzi.
Jeszcze urodynamika mnie czeka.

Offline

 

#1183 2009-09-12 11:25:08

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: witam serdecznie

Magdaleno, trzymam kciuki najmocniej jak umiem, by sprawy obrały najlepszy możliwy dla Ciebie obrót. Przesyłam dobre fluidy i trochę sił do walki.

Offline

 

#1184 2009-09-12 12:03:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Jasne, że lepiej, chodziło mi tylko o to, że to chyba nie będzie takie łatwe i przyjemne. Ale da się tę przetokę załatać? A co mówią lekarze - jak ona wpływa na ntm? Bo może to nie jest ntm jako takie, tylko wypływanie moczu tym ubytkiem?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1185 2009-09-12 13:15:38

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

DziÄ™ki Wszystkim. Przetoka - nawet nie wiem jakiej jest wielkoÅ›ci bo lekarz mi tÅ‚umaczyÅ‚, ale mnie ten dzieÅ„ tak wyczerpaÅ‚, ze powiedziaÅ‚am, że nie asymilujÄ™ chce jechac do domu. SpytaÅ‚am tylko czy od przetoki może być  ntm powiedziaÅ‚, że tak. WiÄ™c powiedziaÅ‚am, że bÄ™dÄ™ siÄ™ modlić o to żeby przetoka byÅ‚a przyczynÄ… i tyle.
Nie mam pojęcia Karolino czy da się załatać nawet nie spytałam, wyszłam egoistycznie z założenia, że tak. Zabrał lekarz moją dokumentację całą i w pn ma mi wszytko powiedzieć. Tak myślałam że ten gazik w pochwie nie bez przyczyny zahamował mi ntm, moim zdaniem ta przetoka tworzyła się od zabiegu z taśmami, zreszta są już rozcięte. Zrobię chyba sobie test z gazikiem w pochwie, tylko będzie lipa jak ginekolog będzie musiał wyjąć sad ale jest to sposób dla mnie by się przekonać. Wtedy niechcący się przekonałam, że zużywam 3 wkładki a nie 15 i zmierzyłam w sklepie kilkanaście par spodni z tej radości, dobrze pamietam ten czas.
Karolina ja myślę, że to jest też takie swoiste ntm tylko uważam że przetoka dokłada swoje. Do tego te badania moczu są nie najlepsze a zawsze miałam ok.

Offline

 

#1186 2009-09-12 14:35:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Jedyną osobą, która miała przetokę (ale nie wiem, czy w tym samym miejscu), jest tu Szamanka - może Ci coś doradzi?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1187 2009-09-12 17:39:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Najpierw pogadam z doktorem i dokładnie wypytam ale z tego co pamiętam to coś mówił o jakimś odcinku cewki i jakoś nazwał ten odcinek, ale oczywiście za Boga nie pamiętam jak. Najśmieszniejsze jest to, że jak już zdarza mi sie sikać strumieniem to sikam a też leci podwójnie tylko kapie, ale nie bardzo wiem skąd. Generalnie często miałam podwójny, potrójny strumień, tylko myślałam, ze to z innych powodów np mięśnie a myslę że to mogło sie tworzyć jakies ujście. Tylko nie wiem, czy nie dorabiam ideologii.

Offline

 

#1188 2009-09-12 18:09:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Ja też mam rozszczepiony strumień (i to niektóre strumyczki pod kątem prostym potrafią lecieć, więc zawsze się osikam sad), ale nic mi nie wiadomo o żadnych ubytkach, więc u mnie to chyba od mięśni.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1189 2009-09-13 07:38:54

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

No właśnie. Ale wczesniej sikałam poza deskę klozetową więc teraz nie mam co narzekać smile Strumień miałam taki, że jak siedziałam na sedesie to mocz lepciał w górę i musiałam sie bardzo starać, by nie wylatywał poza powierznię sedesu. Widać wszystko w tej materii jest możliowe. W tamtym czasie miałam robioną urodynamikę i tez sikałam poza obręb tego wiaderka smile, na podłogę lekarzowi.

Wogle ostatnio zaczynam czuć sie upokorzona tym, że zdarzają mi się tego typu sytuacje w badaniach i wogle źle ostatnio znoszę zaglądanie mi do środka, te fotele urologiczne, ten cały szpital i klimat. Mam wrażenie, ze wszyscy leżą z kamieniami w nerkach a ja jedna szczam pod siebie. Okropieństwo. Zeby nie mój lekarz który podchodzi do mnie z powagą i szacunkiem to bym chyba zwariowała, choć myślę, że do tego też mi niedaleko.

Offline

 

#1190 2009-09-15 07:14:15

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Byłam wczoraj u lekarza. Tak jak to bywa w moim życiu sytuacja nie jest kolorowa. Przetoka jest cewkowo-pochwowa, ma 0,5 cm i jest w części środkowej cewki, w miejscu gdzie były taśmy ale też w miejscu rozcięcia cewki. Stwierdzam, że jak na długość babskiej cewki od 4 do 5 cm moje 0,5 cm ubytku stanowi dużą dziurkę jakby nie patrzeć. Zabieg jest przezpochwowy (zastanawiam się czy ja wogle będe mieć kiedyś przyjemność z seksu po tym grzebaniu w moich kobiecych rejonach) ale to lepiej niż cięcie brzucha.

Powiedział, że nie zagwarantuje mi, że zamknięcie przetoki poprawi mój stan bytu ale może zmniejszyć nietrzymanie w znacznym stopniu. Czyli liczę na cud. Lepsza taka szansa niż stomia prawda? Więc zdecydowałam, iż chcę zacząć od przetoki, bo być może poprawi mi się choć trochę komfort funkcjonowania. Ale chyba lekarz niezbyt w to wierzy bo mówi, że najprawdopodobniej jest to ntm zwieraczowe, więc przetoka ma tu niewielkie znaczenie. Powiedział, że nie chce mi juz dawać złudnych nadziei.
Oczywiście, żeby nie było sprawdzałam od wczoraj jak sikam, więc leci z pochwy, z cewki sikałam raz a z pochwy dobiegałam do toalety w nocy i cewka była sucha. Boże czego to człowiek nie robi w stresie i nadziei

Offline

 

#1191 2009-09-25 21:12:38

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: witam serdecznie

Kochani nie bedę pisac jakiś czas. Zmarł mój Ukochany Mąż w wieku 30 lat. Jak się domyślacie był moim największym oparciem i miłością mego życia, dlatego nie wyobrażam sobie jak będę funkcjonować. Na razie więc nie będę pisać. Zabiegi odkładam.

Offline

 

#1192 2009-09-25 22:04:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: witam serdecznie

Magdalenko, jestem z TobÄ… sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#1193 2009-09-30 20:25:57

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: witam serdecznie

boże aż mi łzy stanęły w oczach!! przykro mi cholernie!!! trzymaj się Kochana!!!sad

Offline

 

#1194 2009-09-30 20:54:33

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: witam serdecznie

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, jak bardzo mi przykro. Jestem z Tobą Magdaleno. sad

Offline

 

#1195 2009-10-01 15:54:48

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: witam serdecznie

Strasznie mi przykro:(

Offline

 

#1196 2009-11-01 20:45:06

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: witam serdecznie

Magdaleno jak siÄ™ trzymasz?

Offline

 

#1197 2009-11-01 23:03:37

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: witam serdecznie

strasznie Ci współczuję...

Offline

 

#1198 2009-11-03 19:55:55

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: witam serdecznie

Magda! Trzymaj siÄ™ kochana. Nasze sÅ‚owa niewiele pomoga pewnie, ale jakbyÅ› potrzebowaÅ‚a czegoÅ›  to pisz. Postaramy sie pomóc.

Offline

 

#1199 2009-11-05 09:37:52

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: witam serdecznie

Madzia współczuję...sad( aż łzy stają w oczach:(

Offline

 

#1200 2009-11-29 23:10:49

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: witam serdecznie

Wspolczuje i mam nadzieje, ze walczysz.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson