Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-08-31 17:44:20

Lola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-31
Posty: 2

Ból pęcherza zamiast uczucia "potrzeby" oddania moczu?...

Witajcie, moja historia to pewnie jedna z wielu tutaj opowieści o początkowych zmaganiach, gdy urolog odsyła do ginekologa i odwrotnie...

Od wiosny mam nowego faceta po kilku latach przerwy. Wiadomo, dużo seksu. Od marca 2 zapalenia pÄ™cherza wystÄ™pujÄ…ce jednoczeÅ›nie z grzybicÄ…, Cipronex, objawy ustÄ…piÅ‚y, od tamtej pory "jadÄ™" na Å»urawicie.   Ostatnio ogromny stres - choroba i Å›mierć bliskiej osoby, byÅ‚am (i jeszcze trochÄ™ jestem) strzÄ™pkiem nerwów, szkoda gadać...

JakoÅ› półtora miesiÄ…ca temu - gdy stres byÅ‚ w apogeum - zaczęło mnie coÅ› pobolewać na koÅ„cu cewki i jakby trochÄ™ w pÄ™cherzu. Nie byÅ‚ to jednak ból tak nasilony jak przy zapaleniu pÄ™cherza, wiÄ™c Å‚yknęłam wiÄ™cej Å»urawitu przez kilka dni z nadziejÄ…, że przejdzie. Nie przeszlo, maÅ‚o tego, zaczÄ…Å‚ pojawiać siÄ™ wyciek moczu - niewielki, ale jednak. Wyciek nie ustÄ™powaÅ‚, a ból siÄ™ wzmagal, wiÄ™c 3 tygodnie temu wybraÅ‚am siÄ™ jednak do internisty. StwierdziÅ‚ zapalenie pÄ™cherza - atypowe - i daÅ‚ Cipronex (badanie ogólne moczu byÅ‚o idealne, jak siÄ™ okazaÅ‚o dzieÅ„ później). CewkÄ™ kazaÅ‚ zbadać u gina - dostaÅ‚am Pimafucort (z samÄ… cewkÄ… jest lepiej) i zalecenie konsultacji u urologa. Objawów żadnej infekcji dróg pÅ‚ciowych (zero upÅ‚awów, pochwa i szyjka ok)  gin nie widziaÅ‚ i w zwiÄ…zku z tym jego zdaniem nie ma żadnego sensu pobieranie wymazu z szyjki.

Urolog - badanie układu moczowego OK, kamien w jednej nerce, piasek w drugiej. Poza tym bez zmian. Kazał dokończyć antybiotyk i zająć się kamykami. Termin na kamyki za miesiąc. Pobolewania pęcherza mogą być od kamyków, a wyciek moczu od kamyków albo stresu, mam obserwować. Przy założeniu, że od strony układu płciowego jest OK - a tak załozyliśmy po wizycie u gina.

Po antybiotyku badanie ogólne - znów idealne - i posiew - ujemny.

Lek Å‚ykniÄ™ty, objawy nie ustÄ…piÅ‚y, a nawet jest stopniowo coraz gorzej. To nie ból typowy dla zapalenia pÄ™cherza, to skurcz... po prostu jakbym zamiast pÄ™cherza miaÅ‚a kamieÅ„... kiedy przychodzi ten skurcz (a trwa nawet kilka godzin), wtedy wycieka mi trochÄ™ moczu... ten skurcz obejmuje caÅ‚y dół brzucha aż do odbytu, choć ewidentnie epicentrum ma w pÄ™cherzu...  teraz, od dwóch dni, doszÅ‚o coÅ› absolutnie dziwnego: w ogóle nie czujÄ™, że mi siÄ™ chce do toalety, a zamiast tego czujÄ™ po prostu tÄ™py ból pÄ™cherza - to teraz znak, że powinnam iść... Mocz oddajÄ™ też częściej niż zwykle, ale tez dużo pijÄ™, wiÄ™c jak już idÄ™, to porcja jest konkretna... Ah, i jeszcze coÅ›, może to ważne... ten skurcz dopada mnie także przy podnieceniu seksualnym.... dosÅ‚ownie już po kilku sekundach...

Ostatnio byłam tez na kolposkopii (3 grupa cytologii do tego wszystkiego) - i tam pani dr stwierdziła na szyjce cechy infekcji HPV oraz infekcji bakteryjnej i zaleciła badanie w tym kierunku - genotypy HPV i wymaz w kierunku bakterii. Przed pobraniem wymazu muszę niestety jeszcze kilka dni odczekać, a na wyniki czeka się 14 dni, więc w sumie jeszcze ze 3 tyg będę w stanie zawieszenia.

Poradzicie coś? Jeszcze się chwyciłam myśli, że to może jakieś chlamydie czy inne stwory, połykamy antybiotyki i przynajmniej będzie wiadomo, w którym kierunku iść, ale czy przy zakażeniach dróg płciowych możliwe są aż tak silne reakcje ze strony pęcherza z nietrzymaniem moczu włącznie? Albo czy to może być od kamyków? A może od stresu? (byłam naprawdę strzępkiem nerwów, prawie nie spałam przez 3 miesiące)...
Czy ma sens kolejna wizyta wizyta u urologa bez wyjasnienia kwestii ewentualnej infekcji dróg rodnych?

Jak się domyślacie, bardzo bym sobie życzyła, aby to była któraś z powyższych przyczyn, a nie jakaś długofalowa choroba, na którą wielu z Was cierpi... Radźcie, weterani... smile

Lola

Offline

 

#2 2012-08-31 18:55:11

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Ból pęcherza zamiast uczucia "potrzeby" oddania moczu?...

jeśli kamień nie zszedł do pęcherza, to wydaje mi się, że pęcherz nie powinien boleć od kamieni w nerce...
stres - oczywiście, swoje może robić...
a ze strony kręgosłupa wszystko jest ok?

Offline

 

#3 2012-08-31 19:13:47

Lola
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-31
Posty: 2

Re: Ból pęcherza zamiast uczucia "potrzeby" oddania moczu?...

Tak, z kręgosłupem wszystko OK, nie mam również endometriozy.. za to miałam 2 cięcia cesarskie...

Offline

 

#4 2012-08-31 21:55:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ból pęcherza zamiast uczucia "potrzeby" oddania moczu?...

To ja bym ten wątek endometriozy sprawdziła.

Chlamydię and co. możesz sprawdzić, ale sama infekcja stwierdzona ginekologicznie już może dawać pewne objawy. Dodatkowo masz objawy napięcia mięśni dna miednicy - ta cewka, wyciek może zwiastować ntm (ale nie z osłabienia mięśni, jak to wszystkim się wydaje, tylko właśnie napięcia), objawy przy podnieceniu seksualnym. Może przy cc coś tam nadwerężono - oby tylko, bo tu była forumowiczka, której zszyli macicę z pęcherzem i straszne rzeczy się z tego porobiły. Poza tym kamień w nerce nie daje długotrwałego bólu w cewce u kobiet - my mamy kilka cm tej cewki, ileż on może schodzić. Natomiast uczucie kamyka/szkła w cewce to też objaw napiętych ww. mięśni.

Ja bym włączyła sobie rehabilitację - najlepiej elektrostymulacja przezodbytnicza lub TENS p/pochwowy-p/odbytniczy i masaż kręgosłupa L-S. Jak na razie nie masz gdzie, to chociaż zaczęłabym od masażu by Ajpinus - poczytaj sobie jego wątek.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson