Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-12-06 07:40:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

Marysia tylko widzisz bo to wsz moze zalezec od sily napinania sie, ja naprawde napinam miesnie bardzo mocno i z reguly od poczatku mikcji. Nie mam tak ze sikam naturalnie a jakas mniejsza czesc wysikuje napinajac miesnie. Ja mam odwrotnie kropelki na poczatku a potem duuuzo wiecej przy  uzyciu tloczni. Zeby nie te napinanie chodzilabym z pelnym pecherzem ciagle

Offline

 

#27 2007-12-06 09:17:53

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: również pęcherz i również horror ...

Najgorsze jest to, ze to sa tak subiektwne odczucia, ze trudno  opowiedzieć lekarzowi o co chodzi z tym napinaniem siÄ™. Ja nie bardzo to rozumiem, bo trudno to porównać z kims innym. Ja siÄ™ raczej napinam pod koniec i czujÄ™ napiÄ™cie mięśni brzucha, takie jak przy "brzuszkach".Nie wiem, czy dobrze to okreÅ›lam.

Offline

 

#28 2007-12-06 10:33:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: również pęcherz i również horror ...

Dobrze.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#29 2007-12-06 17:07:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

No to ja napinam sie silniej niz przy brzuszkach i to znacznie. Mam jakies inne odczucia. Tak czy siak wkurza mnie to a sama tak robie

Offline

 

#30 2007-12-06 18:13:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: również pęcherz i również horror ...

Może doprecyzuję: to ja chyba robię źle brzuszki, bo zawsze się mocno napinam smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2007-12-06 19:16:35

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

Kurde az sprobowalam teraz z brzuszkami i ja ewidentnie Karolina napinam brzuch cwiczac  slabiej. Mam wrazenie tylko nie pomyslcie ze cos ze mna nie tak ale sikam napinajac sie to czuje ze napinam miesnie ramion i troche plecow, dla mnie to o wiele wiekszy wysilek. Na poczatku sie smialam ze powinnam miec krate na brzuchu od takiego sikania, ale niestety do kraty mi daleko a i szybko przestalo mnie to bawic. Z drugiej str moze ja partacze brzuszki, przy cwiczeniach ewidentnie napina sie tylko brzuch a sikajac to jakby parcie, sama juz nie umiem tego wytlumaczyc wiem jedno cholernie meczaca sprawa bo np jak mnie boli glowa to nie dam rady przec, jak zlapaly mnie ktoregos razu korzonki to tragedia z oproznieniem pecherza. I wtedy wylazi ,ze to sikanie jest dalece niekorzystne dla organizmu. A ginekolog ostatnio stwierdzil ze to wskazuje tez na objaw endometriozy wypieracza bo akurat ja mam ntm w nocy co jakis czas, nieregularnie a przy tym napieram przy sikaniu jakby jakis zrost tam siedzial. Dalo mi to duzo do myslenia w sprawie rozszerzania cewki

Offline

 

#32 2007-12-06 20:15:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: również pęcherz i również horror ...

Ale to nie jest śmieszne: od tego napinania napinają się i mięśnie ramion, i mięśnie w okolicach szyi, to znowu uciska na tętnice/żyły, blokuje więc mniejsze naczynia i w ostateczności nie dotlenia siatkówek.
Uf. Mam nadzieję, że dobrze odtworzyłam to, co mówił dr R.
Masz racjÄ™ - partoczymy te brzuszki smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2007-12-06 20:32:09

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: również pęcherz i również horror ...

No to ja się aż tak nie napinam. Dopiero pod sam koniec, bo chcę wycisnąć ostatnią kropelkę wink i jak chcę wzmocnić strumień moczu... ale mi sie to wydawało normalnie-zrobię porównanie do kurka, tez trzeba go bardziej odkreślić, by był silniejszy strumień

Offline

 

#34 2007-12-06 20:58:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

Karolino zastanawia mnie czy przy przeszkodach czynnosciowych tez sie sika napinajac miesnie? Nie daje mi to spokoju, czy sprawa dotyczy jedynie cewek zwezonych. Boze tak jak pisalam jak pomysle o tym ze trzeba bedzie pecherz uczyc pracy na nowo to zajmie pewnie z pol zycia. Te sikanie moze byc naprawde ciezkie w skutkach brr.. Marysiu jak bylas dzieckiem tez w taki sp konczylas sikac?

Offline

 

#35 2007-12-06 21:59:09

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: również pęcherz i również horror ...

Madziu mnie dlatego nic nie niepokoiło: ani częstotliwość sikania ani inne "atrakcje", że zawsze tak było. Nawet jak byłam całkiem mała, to często sikałam, aż to sie stało przedmiotem "anegdot"...
Madziu a Ty to konsultowałaś z urologami? Co oni na to? Moze to nie tylko wina tych bakterii.

Offline

 

#36 2007-12-06 22:19:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: również pęcherz i również horror ...

Madziu, chyba nie tylko. Bo np. teraz - skalibrowano mi podczas narkozy cewkę i jest gorzej (a w dodatku ntm mam większe). Jakbym tak nie napinała się, to albo nic bym nie zrobiła, albo ściekałoby dosłownie po kropelce.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#37 2007-12-07 08:46:25

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: również pęcherz i również horror ...

Dla mnie dziwne jest to, że jest ntm a do sikania trzeba się napinać.

Offline

 

#38 2007-12-07 13:04:20

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: również pęcherz i również horror ...

Dla mnie tez jak pisalam to swiue sprzecznosci choc wiem rowniez ze jak cewka nie prawidlowo funkcjonuje to moze sie nagle otwierac a innym razem byc zwezona. Bede pisac juz w moim watku

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson