Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2008-12-10 20:21:57

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: PoczÄ…tek drogi

biorac pod uwage Twoj pierwszy post - Twoje obecne samopoczucie moze byc spowodowane toksokaroza

Offline

 

#27 2008-12-30 10:17:02

stratugeo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 18

Re: PoczÄ…tek drogi

No więc jestem po pierwszej serii leków na toksokarozę. A co z pęcherzem? Tak właściwie trudno powiedzieć bowiem mam teraz przerwę w pracy, a w domu to dolegliwości jakby zmalały. Wszystko okaże się jak wrócę do pracy. Jednocześnie też zaczęłam ćwiczyć mięśnie podtrzymujące pęcherz, bo tak mnie się coraz bardziej wydaje, że to wszystko to pęcherz nadreaktywny i osłabione mięśnie (mam 41 lat i jestem po trzech naturalnych porodach). Jeśli po powrocie do pracy dolegliwości wrócą to zdecyduję się na badanie urodynamiczne i nie wiem jakie jeszcze, żeby wykluczyć lub potwierdzić inne przyczyny.

Offline

 

#28 2009-01-07 20:22:55

stratugeo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 18

Re: PoczÄ…tek drogi

Wiecie co? Jest lepiej (żeby nie zapeszyć, że dobrze). Nie biegam co 15 minut. Jestem w pracy i chodzÄ™ do toalety co trzy godziny. Nie wiem czy jest to skutek przeleczenia  toksokarozy czy zadziaÅ‚aÅ‚y ćwiczenia, które codziennie wykonujÄ™. Póki co drżę, żeby te paskudne dolegliwoÅ›ci nie wróciÅ‚y. Powiem wam, że mam swego rodzaju schizofreniÄ™, że lada chwila to paskudztwo wróci. Na szczęście coraz częściej zapominam o potrzebie sikania, co jest dowodem na poprawÄ™. Oby tak dalej

Offline

 

#29 2009-03-03 16:57:47

stratugeo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 18

Re: PoczÄ…tek drogi

Mam pytanie: czy zielona herbata może powodować czÄ™stszÄ… potrzebÄ™ oddawania moczu? W ciÄ…gu paru miesiÄ™cy borykania siÄ™ z problemem przyglÄ…dam siÄ™  bardzo uważnie swojemu organizmowi. Po przeleczeniu toksokarozy problem, wydaje siÄ™, zmalaÅ‚. Dodatkowo kupiÅ‚am sobie preparat z soi i pestek dyni Femurin, który caÅ‚y miesiÄ…c braÅ‚am. ByÅ‚y teraz wakacje i super!!!! Å»adnego problemu (w toalecie byÅ‚am cztery razy na dobÄ™ jak za starych dobrych czasów). WróciÅ‚am do pracy i już częściej biegam, choć to nie jest jeszcze  problem (bojÄ™ siÄ™, żeby nie zÅ‚apaÅ‚o mnie nagÅ‚e parcie- takie sytuacje miaÅ‚am cztery w trakcie moich problemów i już myÅ›laÅ‚am, że poleci mi po nogach). No i zaczęłam zastanawiać siÄ™ czy ten powrót do czÄ™stszego oddawania moczu to stres w pracy czy może czÄ™ste picie zielonej herbaty (w domu wogóle nie pijÄ™ zielonej herbaty).

Offline

 

#30 2009-03-03 17:05:37

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: PoczÄ…tek drogi

zielona herbata ma dzialanie moczopedne

Offline

 

#31 2009-06-20 18:02:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: PoczÄ…tek drogi

Stratugeo -- co u Ciebie?
Wiesz, że przy toksokarozie dochodzi do eozynofilii, a ta znowu powoduje eozynofilowe zapalenie pęcherza?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#32 2009-10-28 18:03:04

stratugeo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 18

Re: PoczÄ…tek drogi

Witam, po długiej nieobecności na forum. Z moim pęcherzem jest dalej:raz lepiej, raz gorzej. Zaczęłam poważnie myśleć, że te wszystkie dolegliwości to sprawy nerwicowe. Jestem typem nerwicowca i w końcu gdzieś to wychodzi, ale żeby do tego dojść wykluczam po kolei inne możliwe przyczyny.
Toksokaroza podwójnie przeleczona lekami przeciwpasożytniczymi. Obecnie muszę pojechać do Poznania sprawdzić czy ją jeszcze mam, co jest bardzo prawdopodobne, bo te pasożyty nie są łatwe do wyeliminowania.
A pÄ™cherz? Jak jestem w domu to nawet o problemie zapominam, najgorsze zaczyna siÄ™ poza bliskim dostÄ™pem do toalety. W trakcie ostatnich kilku miesiÄ™cy miaÅ‚am akcje w postaci: "zdążę czy nie?" lub szybszy powrót z zakupów do domu ("bo chyba nie zdążę") i wiecie co-uczÄ™ siÄ™ z tym żyć ! Nie krÄ™pujÄ… mnie już czÄ™ste wizyty w toalecie czy sikanie (na szczęście znalazÅ‚am współtowarzyszkÄ™) pod krzakiem podczas wycieczki po wyjÅ›ciu z jaskini. Jazda autobusem, która  przyprawiaÅ‚a mnie o zawaÅ‚, kiedy zaÅ‚ożyÅ‚am podpaskÄ™ urologicznÄ… i powiedziaÅ‚am sobie: "sikaj jak chcesz" staÅ‚a siÄ™ caÅ‚kiem znoÅ›na.
Ale tak poważnie to jestem w trakcie dalszych badań, żeby zdiagnozować się do końca. 23 listopada jadę na badanie urodynamiczne.

Offline

 

#33 2009-11-15 17:32:26

stratugeo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 18

Re: PoczÄ…tek drogi

Z naszą służbą zdrowia tak to już jest, że moje badania urodynamiczne zostały przełożone na luty (bo szpital wyczerpał środki i do końca roku nie robią). Mogłam zrobić prywatnie ale stwierdziłam, że męczę się z problemem od prawie dwóch lat więc dwa miesiące nie robią różnicy. A ten mój pęcherz to na 99% neurogenny. Dziś znowu: jak byłam w domu to w toalecie byłam raz na trzy godziny, a jak poszłam do kościoła i nie założyłam wkładki to ledwo weszłam już miałam parcie. Koszmar!!! O niczym innym nie myślałam tylko żeby jak najszybciej być w domu. A więc tak już będzie do końca życia?

Offline

 

#34 2009-11-15 19:20:50

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: PoczÄ…tek drogi

widzę, ze ten pęcherz to jakas nauczycielska zmora:) dołąćzam do klubu.ja uczę maluchy, i nieraz mi wstyd, bo częściej chodze do toalety niż one:(


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#35 2009-11-16 17:38:04

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: PoczÄ…tek drogi

To ja tez jestm w klubie z wami. Pracuje w szkole specjalnej.

Offline

 

#36 2009-11-16 19:31:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: PoczÄ…tek drogi

No to witamy kolejnÄ… belferkÄ™, bo jest nas kilka smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#37 2009-11-16 19:35:50

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: PoczÄ…tek drogi

Ja jestem nauczycielkÄ… w fazie produkcji, jeszcze 1,5 roku.

Offline

 

#38 2009-11-17 17:05:32

stratugeo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 18

Re: PoczÄ…tek drogi

Witam więc koleżanki po fachu. Ciekawe czy to przypadek, że jest nas w tej niedoli więcej? Może ten zawód jest tak stresogenny, że nas ten paskudny pęcherz neurogenny dotyka, a może do tego zawodu trafiają ludzie, którzy stawiają sobie wysokie wymagania i problem gotowy, a może jeszcze trzecia możliwość: lubimy gadać i dzielimy się swoimi problemami i stąd nasza obecność na forum?

Offline

 

#39 2009-11-17 19:11:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: PoczÄ…tek drogi

Pierwszy - nie. Neurogenność nie ma nic wspólnego ze stresem. Drugie - e, ja od kilku lat jestem poza zawodem i wcale nie jest lepiej smile. Trzecie - to chyba tak.
Ale, ale, moje drogie - jak się zbierzemy w kupie, to wpiszemy przewlekłe dysfunkcje pęcherza moczowego na listę chorób zawodowych big_smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#40 2009-11-21 10:08:57

stratugeo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 18

Re: PoczÄ…tek drogi

Od pewnego czasu czuję co jakiś czas kłucie w cewce moczowej, coś jakby ukłucie igły. Najpierw myślałam, że to jednorazowe ale teraz to zdarza się częściej. Co to może być?

Offline

 

#41 2009-11-21 11:27:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: PoczÄ…tek drogi

Jeżeli nie masz infekcji, to pewnie zespół bolesnej miednicy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson