Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-03-06 14:12:12

Kamarov
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 12

Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Witam.

Od ok. miesiÄ…ca mÄ™czy jakaÅ› dziwna choroba . Mianowice wszystko zaczęło siÄ™ od tego że zaczÄ…Å‚em częściej oddawać mocz i z 4 razy dziennie zrobiÅ‚o siÄ™ 7 później 10 i doszÅ‚o do tego chodziÅ‚em praktycznie co 10 min do ubikacji. poszedÅ‚em do lekarza pierwszego kontaktu . ZapisaÅ‚ mi Furagin . Niestety nic nie pomógÅ‚ a nawet zaszkodziÅ‚. ZjadÅ‚em caÅ‚e opakowanie. Podczas zażywania leku zaczęły mnie boleć nerki w miarÄ™ upÅ‚ywu czasu coraz bardziej . OdstawiÅ‚em furagin , ból minÄ…Å‚, czÄ™stomocz  też ale parcie na pÄ™cherz nie zniknęło . Dodam że nic mnie nie boli ani nie piecze. PoszedÅ‚em do nefrologa zrobiÅ‚em usg (wszystko ok) mocz (biaÅ‚komocz) i krew. Lekarz mi przepisaÅ‚ xorimax 500mg 3xdziennie zażywam go już czwarty dzieÅ„ i ..... nic! Dalej mam to parszywe uczucie . Dodatkowo czuje jakbym nie wypróżniaÅ‚ siÄ™ do koÅ„ca jakby caÅ‚y czas mocz mi zalegaÅ‚ . Do tego zauważyÅ‚em że częściej oddajÄ™ stolca (jem znacznie mniej niż zwykle). Czy ktoÅ› wie co to może być i jak temu zaradzić?

Offline

 

#2 2009-03-06 17:49:47

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

przede wszystkim napisz, jakie masz dokladnie wyniki moczu

Offline

 

#3 2009-03-06 19:47:35

Kamarov
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 12

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Niestety wyniki mojego moczu zostały u lekarza sad Ale za niedługo będę robił następne badania to wtedy napisze ,,świeże" wyniki.

Offline

 

#4 2009-03-06 19:58:42

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

to ten sam wirus ""grypowo--jelitowo--moczowy"" co i u wielu tutejsztch bywalców. Oczywiscie nie można niczego lekceważyć (robić badania) ale poczytaj sobie tutejsze posty==kilka tych nowszych ==nowszych userów===i bedziesz miał odpowiedź.
NIc nie robić----uważać na zimno, w nogi ciepło ma być, pić ziółka typu rumianek i dziurawiec........za 2 miesiąc wróci do normy.

Offline

 

#5 2009-03-09 10:53:08

Kamarov
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 12

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Nie da się jakoś przyśpieszyć leczenia ? Mam 16 lat za niecałe 2 tygodnie mam bierzmowanie a za miesiąc testy gimnazjalne . Jak będę dalej chory to nie wiem co ja zrobię. Zjadłem opakowanie furaginum 2 opakowania xorimaxu 2 uroseptu i teraz bede brał cipromax. Lekarz mówi że to przewlekłe zapalenie pęcherza . Jakby tak było to by mnie trochę te leki ruszyły a tu nic! Chociaż wcześniej chodziłem co 10 min a teraz co godzinę .

Offline

 

#6 2009-03-09 11:30:04

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

nic się nie da zrobić, bo procesy wirusowe w zasadzie są "nietykalne" i muszą swoje trwać. Antybiotyki służą do tego żeby nie rozwineły się dodatkowo bakterie. MOżna popijać troche rumianku i malutkie dawki aspiryny (przeciwzapalnie) można popijać trochę pasty Fitolizyna, ale i tak cudów nie będzie. Trzeba nosić ciepłe długie kalesony --takie emeryckie--przez ten czas, bo akurat to teraz sporo pomoże. No ale za miesiąc to juz powinna być duża poprawa.

Offline

 

#7 2009-03-09 12:40:21

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Niekoniecznie nic sie nie da zrobić. Polemizowałabym z tym wirusem. Poczytaj wszystkie wypowiedzi Pulkosa. To jego ulubiona diagnoza.

Ale bielizna termoaktywna (do kupienia w sklepach sportowych) to bardzo dobry pomysł, chyba że wolisz emeryckie kalesony smile hi hi
Proponuję Ci dużo żurawiny (działa przeciwbakteryjnie), może być w tabletkach (z apteki np. Urianl, ale tez są inne) lub jedz suszoną, lub pij herbatki. I mimo wszystko dużo pić. Kiedy jesteś w domu i masz taką mozliwość. To przyspiesza wypłukiwanie bakterii.
Pasta fitolizyna może działać moczopędnie, nie używaj przed lekcjami.
I koniecznie osłonowo bierz probiotyki. To bardzo ważne. Poczytaj o nich w dziale leki.

Offline

 

#8 2009-03-09 21:30:00

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Mozesz tez brac wierzbownice w tabletkach

Offline

 

#9 2009-03-09 21:40:54

Kamarov
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 12

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Mam jeszcze jedno pytanie  . ZauważyÅ‚em że jak siÄ™ denerwujÄ™ to parcie na pÄ™cherz jest wiÄ™ksze . MyÅ›licie że ogólnie to parcie może być chorobÄ… nerwowÄ… czy po prostu nerwy potÄ™gujÄ… parcie?

Offline

 

#10 2009-03-10 13:50:18

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Wszystko może być teoretycznie na tle nerwowym. Ja, na przykład, ziewam nerwowo i zawsze miałam kłopoty na egzaminach z tego powodu, zwłaszcza ustnych smile Ale to taką diagnozę zazwyczaj rozpatruje się jako ostatnią.

Offline

 

#11 2009-03-11 08:32:25

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Ja akurat jestem przeciwniczka mowienia ze nerwy to przyczyna dolegliwosci. Co nie znaczy, ze umniejszam dzialanie psychy na organizm. Wiem ze psychika to potega i wiem ze odgrywa duza role w leczeniu. Jednak jak ma sie chory zoladek to w stresie tez sie odezwie itd wiec wydaje mi sie ze stres tylko podburza istniejacy juz problem. Tak jakos zawsze myslalam.

Offline

 

#12 2009-03-12 22:34:13

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Chyba niezrozumiale napisałam, nie miałam na myśli, że Twoje dolegliwości są na tle nerwowym. Taką możliwość rozważa się jako OSTATNIĄ, kiedy wykluczone są wszystkie inne.
Jednocześnie nie jest to niemozliwe, choć mało prawdopodobne.

Mi kochana, przytomna lekarka powiedziała, na moją sugestię, ze już sama sobie wymyślam i mam to w głowie, a nie w pęcherzu, powiedziała:
-Właśnie ta Pani wypowiedź świadczy o tym, ze Pani choruje na pęcherz i zwyczajnie ma Pani trochę dystansu do siebie. Szkoda jedynie, że ta lekarka nie przyjmuje w moim mieście i nie mogła mnie leczyć.

Offline

 

#13 2009-03-13 06:16:15

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Tak mi kiedys lekarz na moje narzekanie ze meczy mnie pecherz jestem jak struta ze zmeczenia w ciagu dnia opowiedzial: -Dziecko ale co ciebie tak meczy te wstawanie siusiu w nocy 9 razy? Wiec mi wystarczylo-wiadomo wyszlam i nie wrocilam tam nigdy. Moja mama jest rodzinnym i juz teraz tak sie nauczyla z moim pecherzem ze nigdy nie bagatelizuje tego problemu u pacjentow mowiac im, ze wymyslaja albo przesadzaja. Ale ja urologa czasem pytam teraz czy juz wariuje(bo tez mi to przeszlo przez glowe) jak zadam mu jakies dziwne pytanie ale zawsze mi mowi: Nie pani ma naprawde problem nie ma to ze stresem nic wspolnego.

Offline

 

#14 2009-04-15 22:24:05

Kamarov
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 12

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Witam.

ByÅ‚em u nefrologa i powiedziaÅ‚ mi że stan zapalny pÄ™cherza(przewlekÅ‚y) minÄ…Å‚.SpojrzaÅ‚ na mnie dziwnie gdy powiedziaÅ‚em mu że mi siÄ™  nadal chce . StwierdziÅ‚ że za bardzo o tym myÅ›lÄ™ . W miÄ™dzyczasie dostaÅ‚em panicznego lÄ™ku wyjÅ›cia na zewnÄ…trz . WalczÄ™ z tym bez pomocy leków. Psychiatra stwierdziÅ‚ że moja potrzeba wywodzi siÄ™ wÅ‚aÅ›nie z nerwów. MyÅ›lÄ™ że ma racjÄ™ . Jednak potrzeba oddania moczu znów mi siÄ™ nasila (nawet w domu) . MyÅ›licie że to jest nawracajÄ…cy stan chorobowy czy też spowodowane nerwami (miaÅ‚em ostatnio wypadek, testy kompetencji ,mnóstwo materiaÅ‚u do nadrobienia itp. ) ?

Offline

 

#15 2009-04-16 21:58:23

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Nie wiem skąd jesteś, ale może wyślij mocz na Lelka, będziesz wiedział, co w nim jest smile

Offline

 

#16 2009-04-17 21:21:07

Kamarov
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 12

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Zapomniałem dopisać że moje parcie na mocz dokucza mi przez cały dzień. W nocy mam spokój tzw. nie muszę wstawać w nocy, jak już zasnę to jest ok.

Offline

 

#17 2009-04-20 00:10:29

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

to moze byc skutkiem dlugotrwalego stresu, ale nie musi

Offline

 

#18 2009-06-01 22:29:31

Kamarov
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 12

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Ludziska HELP . Powiedzcie co to może być że po oddaniu moczu czuje jeszcze jakby mi coś zostało w cewce i nie mogę z siebie wszystkiego wydusić . Przez to cały czas mi się chce . Sikam prawie 2 razy częściej niż wcześniej . Wie ktoś co to może być ?? Męczy mnie to strasznie , i jest to bardzo uciążliwe , z resztą każdy kto miał jakieś dolegliwości związane z układem moczowym wie jakie to wkurzające i jak bardzo przeszkadza.

Offline

 

#19 2009-06-01 22:51:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

OK, ale co zrobiłeś w kierunku diagnostyki od tamtego czasu?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2009-06-01 23:26:46

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Nikt tu się nie pokusi o stawianie diagnoz, czy radzenie, jak Ty sam niewele robisz, żeby choćby materiał do dywagacji dostarczyć smile

Offline

 

#21 2009-07-15 00:10:35

Kamarov
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 12

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

No to dostarczam materiałów do dywagacji smile Otóż zrobiłem badanie krwi - OK , ogólne badanie moczu- OK zrobiłem USG na pełny i pusty pęcherz i wyszło mi niewielkie zaleganie moczu dostałem lek o nazwie APO-DOXAN biorę już tydzień a poprawy nie widać . Ostatnio muszę dłużej czekać na rozpoczęcie mikcji.

Offline

 

#22 2009-07-15 10:24:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

A cystoskopia czy badanie urodynamiczne? Może masz jakąś przeszkodę podpęcherzową?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2009-07-15 12:11:25

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Proponuje badania bo jednak zaleganie moczu może być na jakimś tle, tak więc podpisuję sie pod Reakcją, trzeba jakoś to sprawdzić. A te niewielkie zaleganie to ile?

Offline

 

#24 2009-07-15 12:59:34

Kamarov
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 12

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Będę u urologa za niedługo to zrobię potrzebne badania i dam wam znać czy badania coś wykazały.

Offline

 

#25 2009-09-21 19:46:38

Kamarov
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 12

Re: Problem z pęcherzem (chyba z pęcherzem)

Witam.

Byłem już u urologa i... nic. Boi się zlecić mi cystoskopie , obawia się późniejszych niechcianych efektów. Zrobiłem jeszcze jeden posiew moczu bo dopasowałem do swoich objawów candidę (grzyb) .Posiew jednak wyszedł jałowy. Od kilku dni zauważyłem że mam problemy z wypróżnianiem się , tzn. w jeden dzień mam zaparcia a w drugi biegunkę. Również od kilku dni zauważyłem że z wypróżnianiem się mam podobny problem co z sikaniem. Czyli wypróżnię się i nadal mi się chce. Zauważyłem na swoim stolcu owsiki , dostałem Zentel zażyłem dziś i zobaczymy co będzie dalej . Ja już mam tego dość ani urolog ani nefrolog nie pomógł, straciłem tylko pieniądze i czas .Wie ktoś co to może być ? Bo ja już nie daję rady , muszę chodzić do szkoły , uczyć się i funkcjonować normalnie a te dolegliwości bardzo mi to utrudniają .

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson