Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-07-26 16:24:27

wlad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-15
Posty: 2

Pieczenie, dyskomfort.

Witam

Mam problem z układem moczowym.
Otóż na początku roku zauważyłem że po oddaniu moczu, podczas poruszania sie czułem jak z cewki wydobywa sie mala ilośc moczu. Kilka kropel.
Później objawy nasilily sie powodujac to ze po oddaniu moczu zawsze musialem delikatnie wycierac ujscie cewki moczowej chusteczką chigieniczną, mimo tego niewielka ilośc moczu dalej wyciekała.
Jakis czas pozniej doszło pieczenie podczas oddawania moczu.
Zdecydowalem sie pojsc do lekarza rodzinnego. Dostalem Furagin pozniej Cipronex, a kiedy nie przynosly skutku PAlin i Ginjan. Wszystko bez wyraznej poprawy.
Poszedłem do Urologa przepisał Nolocin (moglem pomylc sie w pisowni, nie pamietam dokladnie nazw, sorry) i detax, dalfaz. Niezbyt pomoglo.
Jeszcze pozniej dalfaz uno, kompletnie bez efektu
Miedzyczasie doktor robil mi usg, które nie wykazało niczego niepokojacego, posiew moczu równiez ok.
Rozmawialem ostatnio z Urologiem, podobno dobrym specjalista w moim rejonie i stwierdził ze nie sa to bakterie, nie jest to rowniez problem prostaty. Być moze jakis rodzaj dysfunkcji któegoś z elementów ukladu, nie mniej jednak nie moze tego stwierdzić metodami bezinwazyjnymi. Troche sie podlamalem.
Moje problemy wygladaja caly czas podobnie. OStatnio obserwuje u siebie ciagle delikatne pieczenie, niezbyt czesto sa problemy z oddawaniem moczu ( nie chodzi o strumień ale o samo rozpoczęcie), dość czesto chodze do toalety (jednak nie az tak czesto zeby samo to było problemem). Wydaje mi sie ze co jakis czas z ukladu wydobywa sie kropla moczu, co usprawiedliwialo by pieczenie w okolicach krocza.
Prosilbym o rady.
Pzdr

Offline

 

#2 2009-07-26 20:19:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pieczenie, dyskomfort.

No tak, ale żeby stwierdzić, czy to nie bakterie, trzeba mieć wiarygodny posiew, w dobrym laboratorium oraz w stosownym odstępie po antybiotykoterapii. Miałeś? Jeśli nie - zrób na Lelka w Warszawie posiew z moczu i nasienia. Jak wyjdzie jałowy - zrób badanie na chlamydię, ureaplazmę, mykoplazmę. To podstawowe patogeny układu moczowego.

Druga rzecz to masaż mięśni dna miednicy. Też wtedy jest pieczenie w cewce, napięcie, nietrzymanie moczu, problemy z mikcją. Wejdź na wątek Ajpinusa, poczytaj, jak robić trening. Jeśli alfa-blokery nie pomagają, a usg nic nie wykazuje, pewnie nie jest to przerost prostaty, więc zostaje właśnie (c)pps. Wejdź też na główną, na dietę, i spróbuj zadziałać z dietą niskohistaminą. To też może trochę pomóc na pieczenie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-08-10 18:58:35

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pieczenie, dyskomfort.

z samego prawdopodobieństwa wynika że pewnie są to bakterie. Antybiotyki są do kitu, często nie działają. Zresztą kto wie--może być przyczynek wirusowy i wtedy żaden antybiotyk nie da większej poprawy jak---30%.
Miałem podobnie==posiew jałowy=wkurzyłem sie bo byłem pewny że to bakterie==2 posiew na Lelka 26 w warszawie==wynik :gronkowiec złocisty +paciorkowce. I to w zasadzie zamyka problem skoro nie ma nic na USG. Można zrobić jeszcze tomografię. Co do USG to istotne jest zeby oglądał to lekarz który się speckalizuje w USG moczowego układu. ( w wawie----znam taką osobę). Bo dowolny lekarz-radiolog=USG-owiec to nic mądrego nie powie ; jest za głupi. I to tyle....................A co do leczenia to niestety moim zdaniem pomoże czas i okresowo antybiotyk, może jakieś zioła..........

Offline

 

#4 2009-08-11 17:47:25

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: Pieczenie, dyskomfort.

może to być piasek w moczu, który podrażnia cewkÄ™ moczowÄ…  - nie byÅ‚o jak widać badania biochemicznego moczu, a takie należaÅ‚oby wykonać, to mogÄ… być mikrokrysztaÅ‚ki które powodujÄ… podrażnienie
poza tym zwykłe poluzowanie mięśni z wiekiem

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson