Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-08-30 13:42:34

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Już nie mam siły, pomóżcie

Od prawie roku walczÄ™ z e.coli objawy to bóle w cewce moczowej, parcie na mocz i czÄ™stomocz. Najgorsze sÄ… ataki bólu  podczas których nie boli mnie tylko wtedy gdy oddajÄ™ mocz, bo na koÅ„cu jest taki ostry ból a w miÄ™dzyczasie też boli jak diabli. Wszystko zaczęło siÄ™ we wrzeÅ›niu ubiegÅ‚ego roku od tamtej pory nie wiem co znaczy życie bez bólu w cewce moczowej. Do tej pory przyjęłam 16 antybiotyków : Furagin, Proxacine,Nistycyna, Duomox, Zinnat, Unidox x3, Curam, Monural, Macmiror, Azimycin, Tarivid, Bactrim, Amotax, Biodacyna, Clindamycin, Bioracef + Gynalgin. PrzyjeÅ‚am dwie szczepionki Uro- vaxom i Polyvaccinum. ZmieniaÅ‚am kilka razy urologów, ostatni kazaÅ‚ mi brać urosept 2x1 i pić Urosan 1x1 oprócz tego raz dziennie smarować cewkÄ™ kremem Trdierm.  W posiewach z pochwy i moczu wychodzi e.coli +++ chlamydie mam ujemne (robiÅ‚am metodÄ… immunofluorescencyjnÄ…), mycoplazmÄ™ iureoplazmÄ™ też, CRP mam 5.0 (norma jest od 0.0 do 10.0) czyli w normie. Nie mam już pojÄ™cia co robić, bo wzięłam  chyba wszystkie antybiotyki z apteki, a bóle nie ustajÄ… od 2 tygodni nie mam ataków (nasiliÅ‚y siÄ™ gdy braÅ‚am vitagyn C w kremie, urolog kazaÅ‚ odstawić i wtedy ataki ustÄ…piÅ‚y). Ból ciÄ…gle mi dokucza, szczególnie po oddaniu moczu siÄ™ nasila nie wiem co robić i jak z tym dalej żyć. ProszÄ™ o pomoc.

Offline

 

#2 2009-08-30 14:53:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Primo: może to już wcale nie jest infekcja, tylko uszkodzenie śluzówki, nerwów i napięcie mięśni. Pojedz sobie GLA w dużych dawkach. Zobacz, czy reagujesz jakoś na dietę - dział Dieta --> Dieta niskohistaminowa. Histamina, salicylany itd. podrażniają nerwy, zwłaszcza tam, gdzie jest uszkodzona śluzówka. Czy miałaś jakieś badania typu urodynamika, cystoskopia z biopsją?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-08-30 19:52:28

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Boże!!! Jak można tak pchać w ludzi tyle antybiotyków?  Wszystkie byÅ‚y wydawane na podstawie antybigramu?

Offline

 

#4 2009-08-30 20:08:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Poza tym - tu chyba bardziej byłaby potrzebna autoszczepionka...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-08-30 20:51:33

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Na początku antybiotyki były wydawane bez antybiogramu czyli internista i I ginekolog to były 4 pierwsze pozostałych 12 na podstawie antybiogramu.
Nie robiono mi jeszcze ani cystografii ani urodynamiki urolog powiedział, że to badania inwazyjne i dopiero w ostateczności się je wykonuje.
Wiele słyszałam zarówno złego jak i dobrego o autoszczepionkach i boję się, że nie zadziałają.

Offline

 

#6 2009-08-30 21:08:34

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Biorę olejek z wiesiołka od czwartku i z tego co wyczytałam zawiera on GLA czy mogłabym dowiedzieć się jakie niedrogie leki jeszcze go zwierają. A propos diety niskohistaminowej to codziennie piję dużo żurawiny, mój urolog stwierdził, że mogę ją brać, ale po przeczytaniu wskazówek na stronie dieta niskohistaminowa zastanawiam się czy mam ją nadal brać po odstawieniu vit C (brałam ją w dużych ilościach) jest mi jakby troszkę lepiej. Już sama nie wiem co robić, proszę pomóżcie

Offline

 

#7 2009-08-31 11:10:28

marysia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-30
Posty: 2

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

hej witam ja juz mecze sie piec lat zaczelo sie od strasznej infekcji,krwiomocz i taki bol ze nie da sie opowiedziec ,z bolu chcialo mi sie wymotowac-dostalam antyb przeszlo ,pozniej wrocilo i znow antyb i tak dalej ,po jakims roku zrobilam usg wyszedl piasek w nerkach wiec myslalam ze juz znam przyczyne dostalam leki od urologa na oczyszczenie calego ukladu moczowego -przeszlo ,dodam iz caly czas jestem pod stala kontrola ginekologa rowniez poniewaz czasami mam stany zapalne tam rowniez ,wiadomo bakterie sie przemieszczaja,z piasku juz nigdy potem nie wykryli za to infekcje lapie jedna za droga,musze przyznac ,ze sa one juz lzejsze niz jak to bylo na poczatku nigdy potem nie pojawila sie krew z cewka tez chyba ok bo mnie nigdy nie bolalo przy oddawaniu moczu jest parcie na pecherz,czasami pieczenie,w nocy kilkakrotnie wstaje do kibelka staram sie pic wiecej ile zjadlam antybiotykow ,wspomagaczy,witamin juz nie zlicze ile mialam usg i innych  BADAN,nawet na choroby weneryczne i AIDS-wszystko ok a ja niestety walke przegrywam,jestem mloda kobieta a moje zycie jest w potrzasku,unikam kontaktow z facetami gdyz po stosunkach tez mam zaraz infekcje ,zreszta dwa lata temu bedac z kims przezylam przykre doswiadczenia,i dochodze do wniosku iz tylko bardzo kochajacy facet jest wstanie zrozumiec taka kobiete jak ja,lecze sie w Polsce prywatnie i daleko od kraju kilka lat temu wyjechalam,moj lekarz tutaj na moj widok dostaje goraczki poniewaz nie chce mi juz przepisywac antyb lepiej jest w kraju ale to pomoc na kilka tyg,ostatno bylam w szpitalu na konsultacji z urologiem wszystko jest ok-a ja nie jestem ok,zrobili badanie moczu i znalezli Enterococcus sp to swinstwo na ktore cierpi wielu z Was jade do kraju znow do urologa,po pieciu latach znow jestem na poczatku mojej drogi ,jedno jest pewne bede chciala wykonac jeszcze raz badanie moczu na wszystke bakterie zapytac lekarza na temat autoszczepionki -jeszcze tego nie probowalam moze ktos wie cos na temat plukania jelit ,gdzies przeczytalam ze to tez moze byc pomocne w tych naszych dolegliwosciach

pozdrawiam wszystkich cierpiacych m

Offline

 

#8 2009-08-31 11:35:17

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Tosia, to straszne co lekarze w Ciebie pakują! Zabezpieczają Cię chociaż przed grzybicami? Próbuj wszystkiego co nie jest antybiotykiem, autoszczepionki też. Dostawałaś najsilniejsze antybiotyki - w zastrzykach? A jak wyglądają aktualne posiewy? To naprawdę nie wygląda już na patogen (E.Coli dość łatwo wybić - na chwilę) tylko na podrażnienie śluzówki - bo piszesz, że po VITAgynie C i żurawinie jest Ci gorzej. A one zakwaszając środowisko utrudniają rozwój bakteriom więc powinny Ci pomagać. Ja łykam Oeparol, to wyciąg z wiesiołka w dużej dawce. Nie jest najtańszy, ale wiele osób go chwali (trochę taniej można zamówić na www.doz.pl). Chyba nie pisałaś nic o współżyciu - jeśli masz partnera, czy on jest przebadany?

Offline

 

#9 2009-08-31 15:42:35

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Tosia jest jeszcze siemie lniane, prawoślaz lekarski z ziół i podbiał bodajże to też mozna pić na regeneracje śluzówek. Bakterie jak długo podjadają śluzówki to ją niszczą.

Offline

 

#10 2009-08-31 15:45:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Marysia musisz założyć własny wątek

Offline

 

#11 2009-08-31 18:23:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Marysia - Magdalena ma racjÄ™.

Ja biorę GLA z ogórecznika, bo podobno ogórecznik ma 24% GLA, a wiesiołek tylko 10-12%. Jeszcze algi go zawierają 13%.
Tosia, spróbuj takiej procedury - GLA, minimum 1000 mg oleju dziennie, wapń (najlepsza jest alga lithothamnium calcareum, bo zawiera wapń przyswajalny w 96%, dla porównania - z mleka tylko 25% plus mleko zakwasza, czyli wypłukuje wapń z kości), cynk (chelat, jest lepiej przyswajalny) w wysokiej dawce, jeśli tolerujesz - to kwercetynę z bromelainą (najlepsza rzecz antyhistaminowa, ale ja jej nie toleruję), no i postaraj się nie jeść rzeczy drażniących. Jeśli bierzesz wit. C, to nie kwas askorbinowy, tylko L-askorbinowy (Olimp ma) - nie wiem, jak to działa, ale ja po zwykłej c odjeżdżam z podrażnienia, a l-askorbinowy nawet znoszę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2009-08-31 20:09:56

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Offline

 

#13 2009-08-31 20:13:16

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Offline

 

#14 2009-09-01 12:56:08

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

DziÄ™kujÄ™ wam serdecznie za wszystkie rady i wsparcie. Jest mi lepiej i bÄ™dÄ™ teraz brać jak najwiÄ™cej GLA, a żurawinÄ™ i vit. C spróbujÄ™ odstawić. Mam męża i na poczÄ…tku wszyscy lekarze twierdzili, że nie trzeba go leczyć, ale ostatnie antybiotyki już przyjmowaÅ‚ razem ze mnÄ… bo lekarze jednak stwierdzili, że tak trzeba:( Z antybiotyków to tylko biodacynÄ™ braÅ‚am domięśniowo resztÄ™ doustnie.  Wczoraj byÅ‚am w laboratorium i pytaÅ‚am czy nie zrobić kolejnego badania na chlamydiÄ™ tym razem PCR (wczeÅ›niej miaÅ‚am immunofluorescencyjnÄ… - wynik ujemny) lekarka powiedziaÅ‚a, że jeÅ›li nie byÅ‚o po poprzednim badaniu przygodnych partnerów to nie ma sensu, wiÄ™c zrezygnowaÅ‚am po co mam wydawać 140 zÅ‚ na badanie skoro w niczym ma mi to nie pomóc.
Wczoraj zrobiłam badanie moczu ogólne, ale nie z porannego moczu i wyszło mi bakterie nieliczne a leukocyty w osadzie moczu 0-2 w polu widzenia ph moczu 6,0 lekarz stwierdził, że wyniki mam dobre. Czuję jeszcze dyskomfort w cewce, więc może to faktycznie ta śluzówka, ale złapałam jakąś grzybicę po tych antybiotykach oby nie. Strasznie się boję, że ból wróci doradzcie mi proszę co robić, aby już tylko było lepiej.

Offline

 

#15 2009-09-01 13:49:19

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Tosia a tak z ciekawości spytam bo chyba jesteś z Białegostoku robiłaś chlamydię na Krakowskiej czy Rocha? Dręczącą cewkę można smarować np L3 prurigo albo jak bardzo doskwiera można spróbować lignocainą U. Może spróbuj zbadać się w kierunku grzybów

Offline

 

#16 2009-09-01 16:30:05

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Chlamydię robiłam na Krakowskiej. A co do cewki to dokucza mi taki dyskomfort z jej strony. Może faktycznie to brak śluzówki. Już sama nie wiem???

Offline

 

#17 2009-09-01 17:26:02

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Pytam (ja tez mam robioną na Krakowskiej) bo kiedys jeden ginekolog powiedzial mi ze chlamydie zrobilam niepotrzebnie tam, bo na Rocha to bylo bodajze, ale nie wiem czy nie kręcę- robią lepiej. Ale nie słucham z reguly takich rzeczy, tylko teraz mi sie on przypomniał. Próbuj smarować, może akurat będzie lżej. Generalnie grzyby też dają dziwne objawy od dołu

Offline

 

#18 2009-09-01 21:09:40

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Robiłam na mykoplazmę i ureaplazmę mam ujemny wynik a gdzie się robi na grzyby?? I jakie to badania??

Offline

 

#19 2009-09-02 04:04:17

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Tak ja tam robiłam pakiet tych trzech, wogle tam jest bardzo sympatycznie, pnie są sprytne i jakos mi się tam sposobało. Tosia posiew mykologiczny w kierunku drożdży, spróbuj może Esculap robi. Z pochwy to ginekolog powinien załatwić w zasadzie. A na fudusz zrobisz zwykły posiew gdzie też grzyby powinny wyjść jak są ale ja temu nie ufam jakoś

Offline

 

#20 2009-09-02 18:31:09

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

ja wszystkie posiewy robiÅ‚am na fundusz tylko jeden na Krakowskiej za który pÅ‚aciÅ‚am czystość pochwy i wyszÅ‚o, że nie mam drożdzaków na wszystkich posiewach mi to wychodziÅ‚o, a robiÅ‚am w rożnych szpitalach w BiaÅ‚ym.  ZaczeÅ‚am brać Biogal:) DziÅ› też byÅ‚am u zielarza i na podstawie wyników wypisaÅ‚ mi receptÄ™ na ok. 12 ziół które trzeba ze sobÄ… wymieszać i codziennie robić litr wywaru z 3 Å‚yżek ziół który trzeba wypić miÄ™dzy posiÅ‚kami. BÄ™dÄ™ próbowaćsmile

Offline

 

#21 2009-09-02 20:42:13

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Redakcjo, czy jest możliwe, aby badanie moczu wykonane nie z porannego moczu nie było wiarygodne. Chodzi mi o bakterie czy może tak być, że w porannym są liczne, a w tym pobranym kilka godzin później nieliczne?

Offline

 

#22 2009-09-02 20:45:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Sądzę, że tak. Ale dopytaj się.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2009-09-02 21:49:17

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Kogo mam zapytać? U urologa mam wizytę dopiero pod koniec września, a u gin. zaraz po urologu. Może z osób będących w necie ktoś wie??

Offline

 

#24 2009-09-02 21:50:45

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Rozmawiałam z pielęgniarką powiedziała, że obojętnie z jakiego jeśli są liczne bakterie to i tak wyjdą. Może ktoś wie na 100% proszę o odpowiedz.

Offline

 

#25 2009-09-03 19:05:38

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

ponawiam pytanie nieliczne bakterie w moczu nie porannym są wiarygodne, czy trzeba sprawdzić również z porannego??

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson