Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-09-14 15:30:04

pantera
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-14
Posty: 5

zapalenie pęcherza na wyjeździe

Witam!

StreszczajÄ…c historiÄ™ tej srednio przyjemnej przypadÅ‚oÅ›ci, która mnie dopadÅ‚a. Na poczÄ…tku lata dopadÅ‚o mnie zapalenie pÄ™cherza. ZaczynaÅ‚n ise stopniowo i na poczÄ…tku nie biegaÅ‚am jak gÅ‚upia, na poczÄ…tku lipca, podczas wyjazdu, zaczeÅ‚o być już naparwdÄ™ niedobrze. DzieÅ„ po powrocie, na pocżatku sierpnia byÅ‚am u lekarza. KazaÅ‚ zrobić morfologiÄ™, posiew mocu, usg ukÅ‚adu moczowego i wymaz z pochwy i szyjki macicy. ZrobiÅ‚am, Wyniki byÅ‚y dobre, poza posiewem - tu znaleziona ogromna ilość bakterii czterech gatunków. DostaÅ‚am Cipronex, braÅ‚am bardzo regularnie przez 10 dni. SkoÅ„czyÅ‚am, Nie przeszÅ‚o. Siusiam co chwilÄ™, każde wyjÅ›cie musze planować tak, żeby miec po drodze stacjÄ™ benzynowÄ… czy knajpe z toaletÄ…. Przed wyjÅ›ciami typu kino czy teatr nie moge pic na kilka godzin przed. Najgorzej jest nieztety z nocami, od miesiÄ…ca nie spaÅ‚am normalnie, chyba, że wezme bardzo mocny, i bardzo uzalezniajÄ…cy lek usypiajacy Stilnox. Wtedy też budzÄ™ sie kilka czy kilkanaÅ›cie razy, ale chodzÄ™ w półśnie i prawie sie nie budże. Normalnie nie mam nawet kiedy usnąć, jeżeli go nie wezmÄ™, chodze nocami do Å‚azienki co 5 - 10 minut - i nie jest to niesety przenoÅ›cia czy zawyżenie. Na poczÄ…tku piÄ…Å‚m dużo, tak jak kazaÅ‚ lekarza, jednak fakt, ze prawie zamieszkaÄ…Å‚m w kiblu zmusiÅ‚ mnie do znacznego ograniczenia pÅ‚ynów - zwÅ‚Ä…szcza po 18, mimo, że nigdy nie kÅ‚adÄ™ sie przed północÄ…, a zwykle sporo po. MuszÄ™ znów iść do lekarza, ale to wymaga zrobienia nowego posiewu, a ze wzglÄ™du na jutrzejszy dwutygodniowy wyjazd zagraniczny, muszÄ™ to odÅ‚ożyc o te dwa tygodnie. I tu siÄ™ pojawia pytanie : jak przetrwać ten okres? Zwlaszcza noce, w dzieÅ„ jakoÅ› sobie radzÄ™? Czy jest jakiÅ› Å›rodek anty-moczopÄ™dny?  Który pozwoliÅ‚by mi chodzic nie wiÄ™cej niż 3-4 razy w nocy i chociaz trochÄ™ spać. Sytuacje komplikuje, gdyz bÄ™dÄ™ mieszkaÅ‚a w apartamencie z rodzicami,  z którymi na codzieÅ„ nie mieszkam, i którzy nie wiedzÄ…, ze jest tak źle, jak jest. W apartamentach sÄ… zazwyczaj, dwa, trzy pokoje, ale już Å‚azienka jest wspólna... Czyli kompletnie nie dam im spać. Mam w zasadzie do wyboru - albo brac ten Stilnox, i w nocy spać, i rzadko chodzić, ale ryzykować poważne uzależnienie od psychotropu, albo spróbowac sÅ‚abszej melatoniny, która może mnie uÅ›pi, a może nie, ale nie uzależnia, albo nie brac nic, i latać co chwila nie mogÄ…c spać, albo w ogóle nie spać i wstrzymywać i chodzic tak ze trzy razy w nocy. Jedyne co wykombinowaÅ‚am, to może jeżeli bÄ™dÄ™ nizwyke intensywnie uprawiac sport przez kilka godzin dziennie, to może bedÄ™ tak zmÄ™czona, że bÄ™dÄ™ spać i budzić sie tylko wtedy, kiedy to bÄ™dzie konieczne. Ale żadna z tych możlwoÅ›ci nie brzmi zbyt dobrze. Czy nie ma jakiegoÅ› sposobu, zeby zmiejszyć czÄ™stotliwoÅ›c siusiania chociaz w nocy?

Offline

 

#2 2009-09-14 15:37:58

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

Miałaś robiony tylko jeden posiew? A po wybraniu Cipronexu? Jakie leki poza tym chemioterapeutykiem i nasennymi brałaś? Czujesz jakiś ból/pieczenie? Oddajesz raczej normalne czy skąpe ilości moczu? Ja bym się nie zastanawiała, tylko powiedziała rodzicom jak wygląda sytuacja, bo będziesz się tylko dodatkowo męczyć psychicznie.

Offline

 

#3 2009-09-14 19:11:08

pantera
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-14
Posty: 5

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

Posiew byÅ‚ tylko jeden. Cipronex skoÅ„czyÅ‚am w  sobotÄ™, gdybym posiew zrobiÅ‚a w pierwszym terminie po wziÄ™ciu antybiotyku, czyli w niedzielÄ™ , na wyniki czekaÅ‚abym pewnie tydzieÅ„, czyli mogÅ‚abym odebrac po powrocie ( wyjeżdżam jutro ) i mogÅ‚yby być nieaktualne. chce zrobić posiew po powrocie. Rodzice wiedzÄ…, że jestem chora, nie wiedzÄ… tylko, że sytuacja wyglÄ…da tak źle. I nie bardzo chcÄ™ im mówic, moja mama reaguje na takie rzeczy doÅ›c histerycznie, a nie chciaÅ‚abym testować poÅ‚udniowoamerykaÅ„skiej sÅ‚uzby zdrowia. Bólu i pieczenia nie ma. Natomiast sikam po kropelce. Ogólnie te moje dolegliwoÅ›ci, jak siÄ™ im przygladam, to najbardziej wskazujÄ… ( wrÄ™cz w 100% !) na chorobÄ™ prostaty ( jestem nieźle zorientowana, bo kilka osób w rodzinie mi na to chorowaÅ‚o), gdyby nie ten jeden drobny fakt, że jestem kobietÄ… i takowej nie posiadam... Kurcze, cieszyÅ‚am sie na ten wyjazd, zwÅ‚aszcza, że od kilku lat bardzo rzadko widuje rodzinÄ™, bo daleko od siebie mieszkamy. A tu widzÄ™, że bÄ™dzie ciÄ™zko. Biore talbletki antykoncepcyjne Jeanine ( jestem po badaniach, nie reaguje na nie źle), poza tym braÅ‚am antybiotyk, osÅ‚onowy i co kilka dni biorÄ™ ten Stilnox, jak juz jestem na wykonczeniu i potrzebuje siÄ™ w nocy chociaż troszkÄ™ przespać.

Offline

 

#4 2009-09-14 20:53:36

pantera
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-14
Posty: 5

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

A, i jeszcze dodam, że z zawodu jestem śpiewaczką, więc mam bardzo dobrze wyćwiczona przepone i te mięsnie w dole brzucha. I to mi teraz przeszkadadza, bo zaczynam śpiewać - podpieram - muszę do łazienki. Podobnie podczas jazdy po wybojach czy chodzenia po schodach.

Offline

 

#5 2009-09-14 21:17:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

Bo przy bólu nasilają Ci się napięcia mięśni dna miednicy, a jak te napięcia są silne (silne parcia, pieczenie, ból), to i łatwiej o opieranie mikcji na tłoczni brzusznej. Te objawy "prostaty u kobiet" to typowe objawy pps (painful pain syndrome - zespół bolesnej miednicy), schorzenie bardzo częste przy problemach układu moczowo-płciowego. Proponuję terapię tych mięśni.

A jak z Twoimi patogenami teraz? Co masz w posiewie? Miałaś wykluczoną chlamydię, ureaplazmę, mykoplazmę?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2009-09-14 23:09:59

pantera
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-14
Posty: 5

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

Według posiewu i morfologii mam liczne skupiska bakterii, ziarenkowców i pałeczek i jeszcze jest napisane, że to bakterie Gram ujemne i Gram dodatnie ( studiowałam spiew, na medycynie nie znam sie kompletnie, więc nie umiem zidentyfikować). Dostałam Cipronex, bo podobno jest na szerokie spektrum bakterii. Posiew robiłam po kąpieli, wytarta jednorazowym ręcznikiem, z założonym tamponem ( tak mi kazała ginekolog, żeby nie fałszować wyniku). Urologa zmartwiła najbardziej ilośc bakterii. Co do trzech wymienionych chorób- zaraz sobie o nich poczytam w intenecie, nic mi o nich nie mówiono. I nie są w związku z tym wykluczone. Następny posiew zrobie 30.09 lub 01.10, od razu po przyjeździe. O zespole bolesnej miednicy zaraz też poczytam.

Chyba też zmienię lekarza, leczę się prywatnie, w jednej z warszawskich lecznic i troszeczke mam wrażenie, że pan doktor ciągnie ze mnie pieniądze i niewiele pomaga - np. - przychodzę, to konsultacja, i skierowanie na morfologie i psoiew u nich. Idę, wracam do niego z wynikami. Nie dowiaduję sie nic, poza tym, że mam u nich zrobić usg i badanie ginekologiczne. Robie. Wracam,. Dostaje antybiotyk i mam się stawić po powrocie... Nie mam absolutnie nic przeciwko płaceniu za leczenie i nawet sporym kosztom, ale niech to coś daje! Albo, niech mi ktos cokolwiek powie. No i wiem, ze od tego jest forum "lekarze", ale znajomi polecili mi doktora Andrzeja Kidawę, który podobno jest ordynatorem urologii w szpitalu praskim i gdzieś w zielonym wieżowcu przyjmuje prywatnie. Czy ktos z forum był u niego, ma jakies doświadczenia, bo znajomi go zachwalali, jednego wyleczył z raka prostaty, u koleżanki jakieś bardzo poważne problemy z pęcherzem rozwiazał. Czy ktos z forum cos na temat tego pana wie?

Pytanko : gdzie mogÄ™ znaleźć cos na temat terapii mięśni macicy? Czy moje problemy mogÄ… byc zwiÄ…zane z tym, że ja de facto pracujÄ™ tymi miesniami, czyli tak z półtorej godziny dziennie sÄ… one mocno napiÄ™te? Przy okazji, dziekuje bardzo za pomoc Redakcji i WrocÅ‚awiance - na pewno skorzystam z  waszych rad! A czy macie jakis pomysÅ‚, jak w mojej sytuacji przetrwać noce? Bo w ciagu dnia, nie ejst źle, chodze do Å‚azienki, ale jakos sobie radzÄ™. MÄ™czarniÄ… sÄ… noce i niespanie z powodu parcia na pÄ™cherz.

Offline

 

#7 2009-09-14 23:12:27

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

Sprawa wydaje się prosta ::--koniecznie trzeba wziąć inny antybiotyk. Nie ma czasu na posiewy teraz więc wziąć taki o najszerszym działaniu .....Niech to będzie Monural przykładowo.
Ograniczać sikania nie radzę, sikaj raczej w pokoju do nocnika (pisałem kiedyś jak zrobiłem nocnik z klosza lampy na wyjeździe).......
Służba zdrowia w Am.Pd czy w Am.łacińskiej ( a tam jedziesz zdaje sie) może być w te klocki lepsza niż nasza--ja bym właśnie ich zatrudnił !!!!!
Na koniec--mój konik----to jest kolejny post tego typu ostatnio--znowu sie te posty zaczęły pokazywać ,,więc kto wie czy to nie jest zakażenie wirusowe.====brak działania tego wziętego antybiotyku na to by wskazywał , bo trochę powinien zadziałać. Jeśłi tak jest to trzeba przeczekać popijając tequilę (jak to sie pisze??) na przemian z wywarem siemienia lnianego........ :-)

Offline

 

#8 2009-09-14 23:13:56

pantera
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-14
Posty: 5

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

Juz sprawdziłam, chalmydie i ureaplazmę chyba mam wykluczoną, skoro ginekolog stwierdziła, że wszystko ok - miałam robione wymazy z pochwy i szyjki macicy. Co do mykoplazmy - tu nie mam pojęcia, ale nie czuję u siebie objawów grypowych.

Offline

 

#9 2009-09-15 10:37:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

Nie masz wykluczonej, bo na to się robi osobne posiewy, a najlepiej pcr-em. A w ogóle zacytuj swoje badania. Poczytaj sobie "A Headache in the Pelvis", V wydanie lub wyżej (od V jest dodatkowa wkładka z ćwiczeniami dla kobiet). Ja dopiero przygotowuję dział na ten temat, trochę to potrwa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2009-09-16 19:46:40

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

Offline

 

#11 2009-09-16 19:56:27

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

co do służby zdrowia południowoamerykańskiej - jest taki lek Nefro-protect, właśnie stamtąd pochodzi jego główny składnik, więc nie ma co sie uprzedzać, najwyżej ci nie pomogą i tyle

Offline

 

#12 2009-09-16 20:01:01

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

nie wiem czemu tu nie ma funkcji edit, bo trzeba dopisywać kolejne posty wraz z tym, jak coś nowego się pomysli - to uciązliwe.
natomiast co do wątku - to w przypadku zapaleń pęcherza jest pieczenie przy oddawaniu moczu, natomiast jeżeli są zmiany w częstości oddawania moczu w zależności od ilości picia, to są to nerki, a potem może się wytworzyć taka reakcja - potrzeba oddawania moczu bardzo często, tutaj znaczenie miałoby zwiększenie ilości wydalanego moczu, o cym pisałaś na początku, tj. że mogłaś to regulować ilością przyjmowanych płynów

Offline

 

#13 2009-09-16 20:33:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: zapalenie pęcherza na wyjeździe

Funkcja edytowania została wyłączona, kiedy jedna z użytkowniczek z zemsty wykasowała dziesiątki swoich postów i setki cudzych (jak usuwało się swój post, który inicjował wątek, usuwał się cały wątek).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson