Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-01-29 12:04:01

najboska
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 8

częste bieganie do łazienki

Witam
Proszę o poradę. Miesiąc temu zaczęły sie u mnie te dolegliwości. Otóż nic mnie nie boli, nie piecze, tylko biegam co godzinkę lub częściej do toalety. Przy tym siusiam bardzo mało. Czasami wstaje w nocy po dwa, trzy razy. Co to takiego? Proszę o pomoc.

Offline

 

#2 2008-01-29 12:50:14

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: częste bieganie do łazienki

obwaiam się, że to początek schorzeń z pęcherzem, proponuję jak najszybciej udać się do lekarza, który najlepiej jakby zlecił Ci badania.

Offline

 

#3 2008-01-29 14:15:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częste bieganie do łazienki

Bierzesz Yasmin/Yasminelle?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2008-01-29 14:52:28

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: częste bieganie do łazienki

Redakcjo powiem Ci tak, że ja Yasminelle biorę jakieś pół roku i tak na prawdę nie widzę różnicy, teraz mam problem z pęcherzem, ale gdy te sprawy mi ucichły nie miałam problemu żadnego z często moczem i generalnie nie zauważyłam żadnych nieprawidłowości niż jak go nie brałam więc chyba nie na wszystkich działają te tabletki wyjątkowo moczopędnie.

Offline

 

#5 2008-01-29 15:31:32

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: częste bieganie do łazienki

Byc moze masz zaleganie moczu z jakis powodow ja bym zaczela od spr czy nie ma zalegania czyli usg. Jesli sikasz malo to tak jakby bylo zaleganie i pecherz nie byl oprozniany to tez moze dawac czastomocz ale potem powodow tego trzeba szukac dalej. Mozna wykonac posiew na inzynierskiej a z tym do urologa

Offline

 

#6 2008-01-30 07:27:11

najboska
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 8

Re: częste bieganie do łazienki

BiorÄ™ Yasminelle. ale moj ginekolog powiedzial ze to niemozliwe aby jedno bylo powiazane z drugim (podobne dolegliwosci mialam jakies pol roku temu, ktore same potem zniknely, zrobilam wtedy posiew, badanie usg, badanie ogolne moczu i wszystko wyszlo ok, ginekologicznie tez wszystko ok.). Teraz znowu sie mecze. Bylam wczoraj u lekarza to mi przepisal Ditropan.  Zaczelam dopiero brac i czekam na rezultaty.

Offline

 

#7 2008-01-30 17:54:34

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: częste bieganie do łazienki

A czy te dwa zdarzenia nie sÄ… zwiÄ…zane z jakimÅ› silnym stresem psychicznym?

Offline

 

#8 2008-01-31 07:13:41

najboska
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 8

Re: częste bieganie do łazienki

Raczej nie. Pierwsze objawy pojawily sie z początkiem przyjmowania Yasminelle, potem zniknely na trzy miesiące, od miesiąca zaczeły sie na nowo. Leki nie pomagają, jest wręcz gorzej. A ja juz mam serdecznie dosc.

Offline

 

#9 2008-01-31 09:03:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: częste bieganie do łazienki

U mnie na poczatku schorzenia tez bylo w ten sposob ze mialam sam czestomocz. Nie pamietam ale chyba juz bralam jasmin a jesli nie to zaczelam go brac szybko. Niewiem byc moze trzeba odstwic hormony i zbadac jednak poziom hormonow. Masz gorzej po ditropanie czy mowisz o innych lekach?

Offline

 

#10 2008-01-31 10:08:37

najboska
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 8

Re: częste bieganie do łazienki

Gorzej jest ditropanie, po antybiotykach na zapalenie pecherza i infekcje pochwy nie bylo zadnego rezultatu.

Offline

 

#11 2008-01-31 10:51:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: częste bieganie do łazienki

Najboska, a odstawiałaś Yasminelle na dłuższy czas, np. pół roku?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2008-01-31 11:17:12

najboska
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 8

Re: częste bieganie do łazienki

Od sierpnia caly czas stosuje Yaminelle., czyli pół roku.  Przez pierwsze trzy miesiace - mialam problemy z pecherzem. Potem wszystko normalnie, a teraz znowu to samo (od miesiÄ…ca) Ginekolog stwierdzil, ze to napewno nie od tabletek, a uwazam go za dosc dobrego lekarza, jak sie do niego zgÅ‚osilam z moimi problemami z pÄ™cherzem. Leczyl mnie na infekcje pochwy, jak nie pomoglo, to rozlozyl rece i wyslal do urologa. Tylko ze nie poszlam do urologa, bo wszystkie objawy zniknely, tak po prostu. I bylo wszystko ok.  Teraz od miesiaca objawy powrocily, a ja juz nie wiem do jakiego lekarza isc.

Offline

 

#13 2008-01-31 12:34:24

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: częste bieganie do łazienki

Najboska a co sie dzieje po ditropanie dokladniej napisz czemu jest gorzej. Nie zmniejszyl czestomoczu? U mnie na zadna infekcje pochwy nie pomogl mi nigdy zaden antybiotyk, zawsze mialam po doustnych lekach drozdze a zapalenia mialy to gdzies. Czy zwrocilas uwage na diete? czasem tez daje ulge w czestomoczu przynajmniej mi pomagalo odstawienie drazniacych produktow

Offline

 

#14 2008-01-31 12:47:42

najboska
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 8

Re: częste bieganie do łazienki

Dzis wielam juz czwarta tabletke. Juz nie jest gorzej, dzisiaj jest tak samo jak bylo  Do Å‚azienki chodze co godzine. Jak sie wysikam, to czuje jakby taki ucisk w pecherzu, po prostu caly czas czuje pecherz, jakbym sie do konca nie mogla wysikac. Nic mnie nie  boli ani nie piecze. Tylko to ciagle bieganie na siku.

Offline

 

#15 2008-01-31 13:10:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: częste bieganie do łazienki

Najboska mialam identyczne objawy na poczatku sam czestomocz dziwne odczuwanie pecherza notorycznie a po wysikaniu takie dziwne uczucie. czy usg mialas wykonane przed oproznieniem pecherza i po? czy poprostu ginekologiczne tylko

Offline

 

#16 2008-01-31 13:58:52

najboska
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 8

Re: częste bieganie do łazienki

Ostatnie usg mialam trzy miesiace temu przy pierwszym "ataku" . Najpierw usg jamu brzusznej przy pelnym pecherzu - wszystko ok. Ginekologiczne takze - zadnych nieprawidlowosci. Teraz nie dostalam zadnych badan, tylko od razu ditropan. Magdalena piszesz ze mialas tak samo. Jak sobie z ty poradzilas, co powiedzieli lekarze?

Offline

 

#17 2008-01-31 14:51:37

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: częste bieganie do łazienki

Lekarze mowili mi bez badan ze jesli posiew ok to jest to pecherz nadreaktywny zaczynalam od ditropanu ale dawal mi duze skutki uboczne tzn konkretnie tak duza suchosc w ustach ze nie moglam wytrzymac, choc sikalam chyba mniej. Bylam strasznie wysuszona bo ktoregos dnia w pracy na tym leku wypilam kilka litrow wody i dobrze ze mialam pod reka landrynki bo nie moglam mowic. Radzilam se w niedobry sposob tzn minimalne ilosci plynow, czasem bylo tak ze wypijalam dziennie szklanke herbaty a najbardziej pomogla mi dieta na sluzowki czyli zero kwasnego.Pojawilo sie tez ntm z parcia w dzien.  Potem wzielam omnic bo w miedzyczasie zaczelam miec nast objaw czyli nie moznosc oproznienia pecherza kt niestety zostala do dzis. Zeby sie wysikac napinam miesnie brzucha. Omnic troche zelzyl mi na czestomoczu bo sikalam naprawde czesto a po nim moglam nie sikac 2 godziny nawet wiecej. W tym czasie zrobilam juz autoszczepionke na inzynierskiej i pilam auto a omnic odstawilam po kilku miesiacach. Czestomocz nie wrocil jak odstawilam lek. Zapomnialam dodac ze zaczelam popuszczac w nocy przez sen jak sie nie zbudzilam. teraz zdarza mi sie to co np dwa tyg. Dlatego ja wiem ze jesli ma sie czestomocz i plucze sie pecherz duzo pijac to na swoim przykladzie moge powiedziec ze mi bylo znacznie gorzej i choc wiem ze nie wolno malo pic mi przez jakis okres czasu dalo to pewien komfort. Dzis czasem lapie mnie czestomocz i parcia naglace. Sprobuj pic rumianek nie jesc kweasnego i pic siemie lniane. Pytalam tak o te sikanie podczas usg bo ja mialam zaleganie moczu po mikcji w usg

Offline

 

#18 2008-01-31 14:55:24

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: częste bieganie do łazienki

Jeszcze jedno jednym pomaga woda z cytryna co dla mnie bylo tragedia bo albo miala ntm i wlaczaly sie parcia naglace albo mialam czestomocz. Zawsze zle reagowalam na wode ciagle po niej sikalam. Musisz wyprobowac z czym Ci najdogodniej, pokombinuj w diecie a moze cos sie uda zmienic w tych objawach

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson