Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-03-02 19:32:28

joannar
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 3

jak to długo można leczyć

Stwierdzono u mnie zapalenie trójkąta pęcherza moczowego, objawy są dość dokuczliwe i trwa to już ponad dwa miesiące. jestem już po kilku antybiotykach i dalej nic nie pomaga. proszę o radę co z tym zrobić

Offline

 

#2 2008-03-02 21:41:57

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: jak to długo można leczyć

nie wiem co oznacza ten trójkąt, ale jesli chodzi o zapalenie pecherza, to spora część forumowiczów leczy sie juz kilka lat. jak antybiotyk nie poskutkował po 1 czy 2gim zachorowaniu, to choroba zazwyczaj przechodzi w stan przewlekły. u mnie np problmy trwaja już trzeci rok. wykonywalas jakies badania? na jakiej podstawie postawiono taka diagnozę. przeczytaj inne wątki, wierz mi, wszystkie sa podobne i nasze rady się nie zmieniają. opisz dokładnie jakie maszobjawy, kiedy, czy dieta ma na to wpływ, ile masz lat, czy wspolzyjesz, od kiedy, jesli boli to jak i gdzie, itd....?
pozdrawiam

Offline

 

#3 2008-03-02 23:13:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jak to długo można leczyć

Miałaś biopsję - pobranie wycinka z tegoż zapalonego trójkąta?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2008-03-03 18:35:58

joannar
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 3

Re: jak to długo można leczyć

Chciałam wam opisać jak zaczeły się te moje dolegliwości.Zaraz po Nowym Roku zaczęłam odczuwać parcie na pęcherz i w dole brzucha myślałam że to coś z jajnikami ale zrobiłam sobie badanie moczu i poszłam do ginekologa się zbadać i pokazałam wynik z moczu lekarz po zbadaniu mnie stwierdził że od strony ginekologicznej jest wszystko w porządku ale wygląda na zapalenie pęcherza pomimo dobrego wyniku i przepisał mi furagin.Po skończeniu tego leku nie czułam już takiego parcia ale kłucie w pochwie.Potem poszłam do lekarza ogólnego i przepisał mi antybiotyk Keflex.Po tym leku zrobiłam badanie moczu i znowu wynik był dobry ale dolegliwości nie ustąpiły.dostałam skierowanie do urologa ,wtedy dał mi skierowanie na posiew moczu i lek odkażający Urolin.Na wynik czekałam 10 dni ale posiew wyszedł jałowy.potem urolog dał mi skierowanie na usg jamy brzusznej,obraz pecherza był prawidłowy wyszedł tylko kamień na prawej nerce.Wiedziałam, że istnieje takie badanie pęcherza jak cystoskopia i poprosiłam o skierowanie.Na to badanie miałam czekać miesiąc więc poszłam do innego urologa prywatnie i on pomógł mi przyspieszyć to badanie i nawet sam mi je wykonał.Diagnoza wyszła taka;zapalenie trójkąta pęcherza moczowego i powiedział że to się długo leczy i nic więcej.przepisał mi cipronex dwa opakowania i urinal .Własnie kończe drugie opakowanie i nic nie jest lepiej.A jak to skończę to mam zażywac inny antybiotyk o nazwie Azitrox.Martwi mnie to wszystko bo ciągle mam stan podgorączkowy i te ciągłe kłucie w pochwie.Nie mam problemów przy oddawaniu moczu ale dziwnie czuję parcie na odbyt i kłucie przy siadaniu i zastanawiam się czy to nie hemoroidy dodatkowo tylko że stolce są normalne bez krwi .Zapomniałam jeszcze dodać że zrobiłam też cytologię i wynik był prawidłowy.Proszę poradżcie co mam robić . jeszcze nie robiłam wymazu z pochwy może to by coś dało.ńiewiem może to jest zapalenie pęcherza ale moze też jakieś inne schorzenie.proszę poradżcie mi co mam robić

Offline

 

#5 2008-03-03 18:54:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jak to długo można leczyć

I było bez bopsji?
No to kicha, a nie badanie. Stan zapalny jest konsekwencją, a nie mając wycinka, nie wiesz, czego. Tzn. i wycinek nie zawsze daje pewność, ale skoro już przemęczyłaś badanie, to przynajmniej wiedziałabyś, w jakim kierunku iść.

Być może stan zapalny jest konsekwencją obecności jakiegoś drobnoustroju, typu chlamydia, ureaplazma. Być może piasek/kamyk podrażnił/drażni to miejsce, stąd stan zapalny, no ale na razie nic nie wiemy.

Posiew robiłaś zaraz po antybiotyku?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2008-03-03 20:11:47

joannar
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 3

Re: jak to długo można leczyć

posiew zrobiłam zaraz po antybiotyku i jeszcze jedno zapomniałam napisać że przy tej cystoskopii lekarz wypłukał kamień z pęcherza więc może ten kamień spowodował stan zapalny pęcherza i niewiem jak długo tam był

Offline

 

#7 2008-03-03 20:21:58

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jak to długo można leczyć

jak zaraz po antybiotyku, to kompletnie niemiarodajny.

Ale kamień był w nerce?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2008-03-04 06:14:45

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: jak to długo można leczyć

Joannar ja mam klucie w pochwie jak namnoza mi sie w niej bakterie, zrobilabym jednak na Twoim miejscu posiew z niej. Nie wiem czy ten ginek zrobil Ci sama cytologie czy st czystosci tez? Posluchaj jesli jest stan zapalny mozna miec wrazenie ze boli cos w srodku i nie mozemy okreslic dokladnie co tak juz jest bo te podbrzusze wtedy nie reaguje normalnie. Widzisz ja jak mam dni okolowulacyjne to nie moge usiasc z rozpedu bo boli mnie jak siadam, jakby tylek i kluje w srodku w brzuchu wtedy. Jeszcze jedno u mnie parcie na stolec powoduje jakby parcie na pecherz. W jakims st mam to powiazane nie wiedziec czemu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson