Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-06-10 12:00:30

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza - apel

Mój apel do wszystkich Użytkowników portalu!

Na wstępie - chcę w tym miejscu podziękować Karolinie - Autorowi tej strony - poswięconej problemom schorzeń pęcherza, z którymi czasami zupełnie nieświadomie boryka się wiele osób utwierdzanych przez wielu lekarzy, że ich dolegliwości są związane, a to z psychiką, a to z jelitami, a może ze schorzeniami kobiecymi, bo cóż to może być za choroba ? bakterii w moczu nie ma, a dolegliwości są. Ja również zanim trafiłam do urologa, wędrowałam od jednego specjalisty do drugiego, a więc ginekologa, gastrologa, internisty, psychiatry - zrobiłam wszystkie badania - gastroskopię, kolonoskopię, usg jamy brzusznej, pęcherza, rezonas magnetyczny kręgosłupa i wiele innych. W ciągu roku przeszłam 6 kuracji antybiotykowych, bo jeśli po jednym antybiotyku bóle nie mijały, to lekarz dawał nastepny, skutkiem czego wysiadł mi układ trawienny, wątroba , nie mówiąc o stanie mojej psychiki. I wtedy zaczęłam szukać w internecie dla siebie jakiegos ratunku- trafiłam na stronę "Contimedica" i zapisałam się do dra Zajdy - położyłam mu na stole bardzo starannie poukładane badania, on je uważnie przejrzał i powiedział mi - wygląda to na IC , było to dokładnie rok temu 15 czerwca. Poinformował mnie, że w internecie moge znależć informacje na temat tego schorzenia, jak również powiedział mi o grupie wsparcia chorych na IC, której autorem jest Agnieszka B. (w tech chwili nieaktywna). Dzięki tym informacjom przeczytałam wszystko, co wiąże się z ta chorobą, a dzięki Kamili Wojciechowskiej z grupy wsparcia IC, która przekazywała na forum całą dostepną wiedzę i swoje doświadczenia, nauczyłam się bardzo wiele. Przestałam panicznie bać sie tej choroby, a raczej starałam się ją poznać i radzić z nią na tyle, aby móc funkcjonować normalnie (w miarę normalnie).
To tyle, co chciaÅ‚abym powiedzieć ogólnie, a teraz mój apel do wszystkich, którzy chcÄ… korzystać z tej strony. Nie wystarczy zalogować siÄ™ i czekać, że ktoÅ› udzieli porady, należy przede wszystkim napisać o wszystkim, co do tej pory dowiedzieliscie siÄ™ o swojej chorobie. Znam parÄ™ osób, które panicznie szukaÅ‚y ratunku, byÅ‚y bliskie zaÅ‚amania psychicznego, a opis objawów nie wskazywaÅ‚ na IC i wystarczyÅ‚o parÄ™ słów, aby je uspokoić, poradzić, aby poszÅ‚y do odpowiedniego urologa i okazaÅ‚o siÄ™, że dolegliwoÅ›ci ustÄ…piÅ‚y po odpowiednim leczeniu i strach minÄ…Å‚ i jest znów radość i nadzieja na to, że bÄ™dzie dobrze. JeÅ›li wiadomoÅ›ci bÄ™dÄ… wymieniane na zasadzie (każdy z każdym), to forum bedzie puste, nikt tych wiadomosci nie przeczyta i nie skorzysta z doÅ›wiadczeÅ„ innych osób. Ta choroba ma to do siebie, że to, co pomaga jednemu, wcale nie musi pomóc drugiemu. Nie można np polecic kuracji hormonalnej osobie, która ma poniżej 40 lat, a hormony odpowiednio dobrane czÄ™sto pomagajÄ…  osobom w wieku menopauzalnym. Dieta ma bardzo duży wpÅ‚yw, ale sÄ… osoby, które nie reagujÄ… na dietÄ™, wiÄ™c proÅ›ba: napisz mi, co ci pomogÅ‚o nie zawsze może być speÅ‚niona. Szukamy dla siebie pomocy nawzajem, piszcie, jakie macie objawy, jakie badania zostaÅ‚y wykonane, jakie leki przepisaÅ‚ lekarz, po jakich lekach byÅ‚a poprawa. Redaktor tej strony doÅ‚ożyÅ‚a wszelkich staraÅ„, aby podać możliwie dostÄ™pne wiadomoÅ›ci, jesli ktoÅ› posiada inna wiedzÄ™, niech napisze. Może wreszcie zaczniemy wspólnie walczyć o leki niedostepne w tej chwili na polskim rynku farmaceutycznym, bo nauka idzie do przodu i za rok lub dwa może znajdzie sie lek skutecznie leczÄ…cy tÄ™ chorobÄ™, a nie czsowo niwelujacy bóle. Kazdy z Was może zostać anonimowy na tej stronie, logujÄ…c siÄ™ można używać pseudonimu, wiÄ™c pisac mozna o wszystkim. Redaktor tej strony nie jest w stanie prowadzić indywidualnie rozmów, a na forum bÄ™dzie pisaÅ‚ do wszystkich jednoczeÅ›nie i wszyscy z tego skorzystajÄ…. A wiÄ™c zapraszam wszystkich do otwartych rozmów - użytkownik Dan-Rom

Offline

 

#2 2006-07-25 18:50:39

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Śródmiąższowe zapalenie pęcherza - apel

Moje kochane Dziewczyny!
Julka juz zdecydowala sie na wizyte u lekarza w Warszawie i rozpoczeła nareszcie fachowe leczenie, Fala przyjedzie w sierpniu, a reszta? co z Wami, czy mam Wam załozyć temat (tak jak to zrobiłam w przypadku Julki) , zeby zmobilizować Was do napisania o sobie. Biadolicie na różnych forach, a tu jest profesjonalna porada jak nalezy rozpocząć leczenie, jakie wyniki należy zrobić, aby przyjechac z kompletem badań , nie zawsze co prawda wykonanych własciwie, ale zawsze lekarz może wstepna diagnozę okreslić, a potem pokierowac do wlasciwego ginekologa, bo tutaj współpraca lekarzy jest nieodzowna. Zalogowało sie Was sporo, ale nic o Was nie wiemy, no więc do dzieła - piszcie natychmiast, a jak nie wiecie jak, to wyslijcie e-maila na mój adres, to Wam pomogę. Dan-Rom

Ostatnio edytowany przez Dan-Rom (2006-10-28 18:00:20)

Offline

 

#3 2008-06-25 20:52:04

a80
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-25
Posty: 3

Re: Śródmiąższowe zapalenie pęcherza - apel

ok fachowe podejscie ale co to jest o IC? JA OD WIELU LAT MAM PROBLEMY Z PECHERZEM I MOZE TO COS MI DOLEGO
TROCHE SMIESZNE BO TA WIADOMOS BYLA DAWNO PISANA I PEWNIE NIKT TU JUZ NIE ZAGLADA

Offline

 

#4 2008-06-25 22:28:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Śródmiąższowe zapalenie pęcherza - apel

A serwis czytałaś?
Tu:
http://www.pecherz.pl/srodmiazszowe-zapalenie-pecherza-ic.html


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson