Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-07-10 19:01:20

11policjantka11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-07-10
Posty: 4

Co mi jest!? prosze o pomoc!

Od roku mam dziwne objawy ze strony ukladu moczowego ktore odczowam kazdego dnia bez remisji! A mianowicie kilkusekundowe szczypanie czy leciutkie palenie w podbrzuszu czasami w okolicy pepka co jakies 15, 20 min czasami powtarza sie tylko kilka razy dziennie czasami bardzo czesto.
Nie odczowam pieczenia przy oddawaniu moczu czy tym bardziej krwawienia, oddaje go w normalnych ilosciach bez problemu jak w przypadku zdrowej osoby, dolegliwosci zaczynaja sie po oddaniu moczu cos w rodzaju skurczu , pieczenia w podbrzuszy i uczucia obciazenia.

Wykryto u mnie miesko cewkowe , jak zdiagnozowano na oko wypadnieta sluzowka, nie krwawi, ma ladny kolor ale jest troche przerosnieta, wyglada nie podejzanie, zabiek usuniecia za 2 miesiace. Jak mowia opracowania medyczne  moze to dawac objawy bolowe, dyskomfortu itd ale czy moze dawac objawy pieczenia w podbrzuszu????

Moje badania: posiewy moczu kilka - nic nie wykrywaja, morfologia moczu chyba z 15 razy jest w normie, badania: morfologia krwi i badania bichemiczne krwi w normie (mocznik itd. nie przytocze wszystkich bo niepamietam a bylo ich sporo)
RM miednicy zadnych zmian , usg chyba z 5 razy na jdnym z nich nereki cechy pozapalne wzmozona echogenicznosc, wygladaja prawidlowo, pecherz rowniez, ale widoczne sa plywajace straty w pecherzu (zageszczony mocz?).
Posiewy z pochwy i wymazy z szyjki macicy na bakterie nic nie wykazuja, badaie na chlamydie 2 metody cpr z cewki i z szyjki macicy ujemne, zas jakis inny test pod mikroskopem z cewki pokazal wynik slabododatni, na oddziale chorob zakaznych powiedzili mi ze te metody wkretowe daja mase dodtanich wynikow i robia mase zamiszania liczy sie tylko cpr. Ureoplasma i mycoplasma u mnie ujemne ale robione wlasnie nie cpr wiec zamierzam powtorzyc cpr.
Cystoskopia ze znieczuleniem miejscowym, lekarz stwierdzil mierny stan zapalny w trojkacie i ze nawet nie ma sensu brac wycinka do badania bo niewidzi zadnych niepokojacych zmian a ten stan zapalny to ledwie widoczny jest( zamierzam powtorzyc z wycinkiem do badania !).

Przed rokiem mojej meki mialam zapalenie pecherza moze z 3 razy w ciagu calego zycia (mam 26 lat) z tym ze przebiegalo ono dosc dziwnie zapierwszym razem bol wystepowal po prawej stronie pepka i ustapal po oddaniu moczu trwalo to 3 dni.

Moje leczenie to masa antybiotykow, glownie w kierunku chlamydii, kuracja doxycyclina 4 razy ja i partner, summamed dluga kuracja, oczywsicie zero poprawy po tych, a juz nie mowiac o furaginum czy nolicin i innych. Rownie dobrze moglam ich nie brac, nie bylo poprawy nawet na minute. Teraz ja i partner bierzemy cyprofloxacyne 750 mg 2 razy dziennie dosc duza dawka na 3 tygodnie. Dodam ze patner nie ma zadnych dolegliwosci ( u niego wyszedl gronkowiec z posiewu nasienia) Jak to mozliwe ze u mnie on nie wyszedl???

Acha i mam jeszce jedno pytanie bo pewna lekarka powiedziala mi ze moje dolegliwosci wskazuja raczej na piasek w pecherzu. Zastanawiam sie jak to wykryc i czy piasek moze powodowac lekki stan zapalny w pecherzu widoczny u mnie na cystoskopii???

Prosze o pomoc bo niewiem gdzie u mnie przyczyna moich dolegliwosci!!! Moze ktos ma jakies pomysly.

Offline

 

#2 2008-07-10 20:27:02

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Co mi jest!? prosze o pomoc!

Piasek bywa widoczny na usg ale nie zawsze. Objawia sie glownie erytrocytami w moczu i piecze podczas sikania. Napisz jaki masz ciezar wlasciwy moczu i ph.

Offline

 

#3 2008-07-10 20:33:14

11policjantka11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-07-10
Posty: 4

Re: Co mi jest!? prosze o pomoc!

ciezar wlasciwy i ph wachaja sie ale zawsze w normie.

Offline

 

#4 2008-07-10 22:18:53

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Co mi jest!? prosze o pomoc!

ale w gornej czy dolnej granicy ? czasem norma nie zawsze oznacza ze wyniki sa dobre

Offline

 

#5 2008-07-11 07:49:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co mi jest!? prosze o pomoc!

Czesc. Bardzo duzo tej antybiotykoterapii a moze to grzyby? Grzyby tez daja objawy zapalen pecherza, nie wiem robilas jakis posiew w kierunku grzybow? A jak mialas te zapalenia przed rokiem to byly wyleczone do konca? I napisz czy ktos Ci zaproponowal urodynamike. Faceci chyba zazwyczaj nie maja objawow bakterii, u nas bylo to samo bakterii duzo w nasieniu i zero objawow. Tez mam polip w cewce niby te miesko o kt piszesz ale lekarz mi powiedzial ze jest tak umiejscowione ze nie przeszkadza mi i mowil zeby nie zwracac na to uwagi

Offline

 

#6 2008-07-11 09:24:30

11policjantka11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-07-10
Posty: 4

Re: Co mi jest!? prosze o pomoc!

do mamby: jutro wracam z urlopu wiec sprawdze dokladnie te wartosci , teraz nie mam do nich dostepu.

Co do grzybow to w posiewie z pochwy i wymazie z szyjki wychodzi brak wzrostu grzybow, to samo z cewki ( u partnera tez w wymazie nie wyszly). W przypadku cpr (nie mialam) skad najlepiej pobrac wymaz w kierunku grzybow?? Zapalenia z przed lat ustapily same. Dodam jeszcze ze ten koszmar z pecherzem zaczol sie po ciezkim zapaleniu oskrzeli ktore trwalo ponad 2 miesiace (oslabienie organizmu??).
Jesli chodzi o badania to akurat jest nienajgorzej, bo moj urolog bardzo chetnie daje mi skierowania na roznorakie badania kiedy tylko chce, wiec pewnie i dalby na urodynamike, jest rowniez bardzo chetny do pobierania wymazow ile razy sobie zazycze i to na koszt panstwa (wiec tu jest luz) ale poza tym nic nie robi tzn umie przepisac tylko antybiotyk. I wciska mi ic, moze i ma racje ale bez poszerzonej diagnostyki to mozna sobie tak gdybac i gdybac.
Co do urodynamiki to nawet jesli cos wykaze to wcale nie wyklucza wspolistniejacego zakazenia wiec to sobie odpuszczam. Po tym jakiekolwiek dolegliwosci to urolodzy beda zwalac na nadreaktywny pecherz (moze poprzednie zdanie jest glupie, jesli tak to przepraszam ale niewiele wiem o nadreaktywnym pecherzu, o ile mi wiadomo to nie jest niebezpieczny dla zdrowia , i leczy sie to po to aby poprawic raczej komfort zycia niz ratowac przed zagorzeniem np nowotworowym).

U mnie to miesko ewidentnie wystaje z cewki mam wrazenie jak by bylo wypadniete, w moim przypadku kazdy urolog zwrocil na to uwage i nalega aby wyciac, niewiele jest na ten temat wiadomosci wiec niewiem czy takie cos moze powodowac jakies dolegliwosci jednak lekarze kaza wyciac, sama niewiem boje sie ze moga mi sie pogorszyc dolegliwosci po takim zabiegu.

Magdaleno skad wiadomo u ciebie ze to polip??

Mnie najbardziej irytuje obraz cystoskopii a mianowicie - mierny stan zapalny w trrojkacie. mozna to tak stwierdzic bez pobrania wycinka?
I czy naprzyklad moge miec stan przedrakowy i o tym niewiem bo nie pobrano materialu??

Co do lekarzy to wlasciwie niewiem gdzie szukac dobrego lekarza, przytocze, a mianowicie: ...nie wiem czy pani wie ale chlamydia to rzesistek i ze leczy sie to clotrimazolum ,... albo jakis jelop, ze ma pani cistitis i ze musi pani bardzo bardzo bardzoooo duzo soku zurawinowego pic!!! jak slysze takie bazdury to nie wiem czy nastepna wyplate przeznaczyc na nowych lekarzy czy na sÄ…d.

Aha i uczulam wszystkich ktorzy robia wymazy , chlamydia itd dopilnujcie zeby wymaz byl porzadnie pobrany i zwroccie uwage jaki test, bo tez mialam przejscia,,, (baba np mi drapala patykiem po wargach sromowych) kiedy pobieraja z cewki musi porzadnie zabolec patyk musi byc obrocony porzadnie, to samo wymaz z szyjki macicy 40% z nich jest zawalanych!

Offline

 

#7 2008-07-11 11:28:24

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co mi jest!? prosze o pomoc!

Mhm... z tym ic to tylko wycinek da prawdziwy obraz,zreszta sama sie orientujesz.  Wiesz co tak se pomyslalam ze moze powtorz badania u D. Kostrzenskiej w warszawie, kurcze to jednak wiarygodne laboratorium. A moze juz tam robilas skad masz posiewy, bo moze cvos przeoczylam.Tam zbadasz tylko bakterie typowe

Ze u mnie jest polip to lekarz tak napisala w wyniku cystoskopii. Z ta nadreaktywnoscia to chyba nie tak latwo jest bo w koncu zmniejsza sie poj pecherza i wzrasta cisnienie w pecherzu a po ilustam latach mocz moze sie cofnac. Wtedy trzeba leczyc nery. Anadreaktywnosc moze byc wtorna do zapalen bakteryjnych (tak jest u mnie).

Chlamydia i clotrimazolum mhm... ciekawe. A teraz tak sobie mysle o tym co napisalas apr wymazow, mi wymaz z cewki nie bolal, ale za to mialam wtedy z niej mocne uplawy wiec mam nadz ze jest wiarygodny

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson