Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2008-11-03 15:08:30

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jaki to rodzaj NTM?

Kurcze pierwszy raz slysze o tym dmuchaniu ale wyprobuje jesli to ma chronic przed uzywaniem tloczni brzucha to jak najbardziej ide na to. Ale numer... Mnie tez te Vesicare martwi ale ma mi rozszerzyc pecherz po to go mam brac a ze reszta nie idzie jak trzeba - pogadam dzis o tym z lekarzem. W kazdym razie dzieki za podpowiedzi

Offline

 

#27 2008-11-03 19:09:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Jaki to rodzaj NTM?

Oookej. Spróbuję.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#28 2008-11-04 11:23:55

MiniMe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-11
Posty: 21

Re: Jaki to rodzaj NTM?

A że tak zapytam: Nie możecie po prostu pomyśleć o tym i nie sikać brzuchem? W waszym przypadku to nie działa?

Offline

 

#29 2008-11-04 15:54:17

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jaki to rodzaj NTM?

MiniMe ja juz nie sikam brzuchem po zabiegu ale wczesniej bez napinania brzucha nie wysikalabym sie wcale. Teraz przez vesicare zrobil mi sie cienki strumien, juz go odstawilam dzis jestem bez tabletki.  Wcz rozmawialam z lekarzem i mowilam mu ze chyba cos zaczynam kombinowac znowu w sprawie sikania bo zauwazylam ze jak sie pochylam strumien sie zwieksza. Chyba facet mial ubaw jak mu opowiadalam ze idac do toalety gdy nie moge dotrzymac moczu to wciagam brzuch i wtedy mniej mi leci. No w kazdym razie chce rzec ze 3 lata sikania brzuchem u mnie swoje zrobily bo mam takie dziwne odruchy choc wcale nie musze go juz napinac bo mocz leci sam. Chce odpowiedziec na Twoje pytanie-wczesniej nie myslenie nic by mi nie dalo bo mocz poprostu nie odplywal jak trzeba i moglam nie wiem co robic a bez brzucha ni jak nie szlo. Aha i sprawdzilam te dmuchanie sikam tak samo tzn strumien mi sie nie zwieksza ani nie zmniejsza ale przynajmniej wiem ze nieswiadomie nic nie napinam

Offline

 

#30 2008-11-04 17:10:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Jaki to rodzaj NTM?

Kicha. Przyznaję bez bicia, że wskutek choroby zgłupiałam na amen i dziś np. już nie pamiętam, czy przepona należy do tłoczni brzusznej, czy nie, ale oświadczam, że nie mam najmniejszego problemu z jednoczesnym oddychaniem przeponowym przy dmuchaniu i patologicznym napinaniem innych mięśni brzucha przy sikaniu. Specjalnie sprawdziłam, czy się da. Zero problemu. Chyba nie o to chodziło smile

Mini, to nie do końca tak. Jak ma się jakieś patologie mięśniowo-cewkowe, to jest to dla Ciebie naturalny, bo jedyny Ci znany, sposób sikania, więc - trochę jak z rehabilitacją osób z niedowładami - to trzeba przestawić.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2008-11-05 02:32:34

MiniMe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-11
Posty: 21

Re: Jaki to rodzaj NTM?

Skoro już jesteśmy w temacie mojego pęcherza, mam pytanie do was dziewczyny. Napisałam wcześniej, że ostatnio zrobiłam sobie posiew. Wyszedł czysty (bakteriuria ujemna), natomiast niedługo wcześniej w osadzie moczu wyszły bakterie. Czy to w ogóle możliwe? Przyznaję się bez bicia, że pożywkę do posiewu dostałam tydzień przed jej wykorzystaniem i po prostu położyłam ją na biurku i zostawiłam w spokoju. Czy mogłam ją zabić?

Offline

 

#32 2008-11-05 20:20:51

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: Jaki to rodzaj NTM?

Pytanie do Magdaleny i MinMe; obie piszecie, że na urodynamice wyszedÅ‚ Wam nadwrażliwy pÄ™cherz. U mnie też lekarz stwierdziÅ‚, że bardzo czuÅ‚y. Bo: 1-sze odczucie (first void) byÅ‚o już przy 84 ml, normalne (normal void) przy 161 ml, silne parcie (stron void) przy 200 ml, a naglÄ…ce przy 219 ml.  CaÅ‚kowita pojemność 279 ml. Jak jest u Was? CaÅ‚kowita pojemność zdrowego pÄ™cherza to 300 - 600 ml. U mnie jest poniżej dolnej granicy.

Magdaleno, botox też podobno zwiększa pojemność pęcherza, vesicare to pewnie miesiące czekania. Próbowałam znaleźć Twój wątek, bez skutku. Ale gdzieś to właśnie Ty pisałaś, że uczysz. Czy przy tej nadwrażliwości musisz też wstawać w nocy? Jeśli tak to jak często?Jak to godzisz z pracą? Bardzo byłabym Ci wdzięczna za odpowiedź.

Offline

 

#33 2008-11-06 06:28:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Jaki to rodzaj NTM?

Gretel ja jestem w tej chwili na urlopie zdrowotnym po 7 latach pracy, jestem wych w swietlicy. Niestety zeby nie ten urlop zostawilabym prace bo nie dalabym rady funkcjonowac. Przed zabiegiem rozciecia szyi wstawalam czasem w nocy nawet 9 razy a w najlepszym ukladzie 3 razy. Trudno mi rozdzielic objawy zwiazane z sama nadreaktywnoscia bo po drodze mam ionne sprawy ale wydaje mi sie ze to napewno naglace parcia byly oraz wieczna pamiec o pecherzu czyli ciagle go czulam.Wzielam teraz badanie urodynamiczne do reki i ja jakos nie mam takich oznacznikow jak Ty. U mnie sa jakies qmax itp i opis ze mikcja malo moczu choc qmax 10ml/s ze zaleganie i ze przy wypelnianiu nagle skurcze wypieracza do 50cmH2O. Nie wiem co to znaczy  ale jest opis. Gretel moj watek to "witam serdecznie" tam dokladniej opisalam. Tak czy owak powiedzial lekarz ze pecherz podczas badania ciagle mi sie ruszal jak opetany a z tego co zalapalam mam nadreaktywny wypieracz.
Ja juz zrezygnowalam z Vesicare a bralam no prawie 2 miesiace

Offline

 

#34 2008-11-06 15:59:39

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Jaki to rodzaj NTM?

Pamietasz jak po raz pierwszy bylas u dra R-cza, to on też Ci mówił o gwizdaniu.

Offline

 

#35 2008-11-06 16:00:45

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Jaki to rodzaj NTM?

o jezu! Karolino popraw blad bo to mialo byc "pamietasz"

Offline

 

#36 2008-11-06 23:51:37

MiniMe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-11
Posty: 21

Re: Jaki to rodzaj NTM?

Dan-Rom: Czyli już sprawdzone, że nic nie daje? Może jestem wariatką, ale dmucham już tak od miesiąca i naprawdę pomaga mi się rozluźnić takie dmuchanie. Czasem mam poczucie, że nie wysikałam wszystkiego, wtedy sobie tak spokojnie dmucham i od razu lepiej idzie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson