Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-01-16 13:24:01

Martka79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 2

Augmentin w ciąży-bezpieczny?

Witam,jestem tu nowa,ale mam nadzieję,że uzyskam odpowiedź.Jestem w 32 tygodniu ciąży,po przebojach z kolką nerkową(po podawaniu ketonalu w 21 tyg.,bo nic nie pomagało).Od wczoraj mam prawdopodobnie zapalenie pęcherza.Bieganie do toalety,noc nieprzespana,parcie na mocz,pieczenie i ciągłę kłucie.Badania moczu wykazały leukocyty w normie,ale w osadzie wykryto liczne bakterie i erytrocyty świeże 8-10.Dostałam skierowanie na posiew-wynik jałowy.Ginekolog kazał brać urosept-nie pomogło.Dziś przepisał Augmentin,pochodna penicyliny.I tu pytanie,czy to bezpieczne.Mój lekarz powiedział,że tak,ale się boję o dziecko.Łykam bo muszę(dopiero jedna tabletka,następna za 12 godzin),bo boli.
Proszę o informacje o bezpieczeństwie tego leku.Jak przeczytałam ulotkę dołączoną,to trochę się przestraszyłam.

Offline

 

#2 2009-01-16 19:42:52

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Augmentin w ciąży-bezpieczny?

Ja wiem, że kobiety w ciąży dostają Augmentin w formie globulek dopochwowych, czy Ty masz postać doustną? Czy w ulotce jest wyraźne przeciwskazanie do przyjmowania przez kobiety w ciąży?

Offline

 

#3 2009-01-16 21:42:32

Martka79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 2

Re: Augmentin w ciąży-bezpieczny?

Biorę tabletki.W ulotc ce jest info,że należy poradzić się lekarza.I ze jak w przypadku wszystkich leków,nalezy unikac go w ciazy,przede wszystkim w pierwszym trymestrze.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson