Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-03-11 11:33:38

Weronika_aaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-11
Posty: 4

Moja historia kiedy bedzie jej koniec ? Czeste zapalenia pecherza

"Przygodę z pęcherzem " zaczelam 3 lata temu kiedy to w zimowy wieczor wybralam sie na impreze urodzinowa ... chwila moment ... w spodniczce i wsiadlam do samochodu i pojechalam .
Wracajac z urodzin ... bylo wszystko ok ... oddalam mocz ... i nagle cos nie tak kurcze wysiusialam sie a tutaj jeszcze raz ? Ale nie mam czym i kolejny kolejny kolejny plus KREW .
Pogotowie ... diagnoza - zapalenie drog moczowych - Antybiotyk Cipronex
Pomoglo na 7 miesiecy choroba sie nawracala co pol roku raz z jedna przerwa roczna 
Ostatnio zapalenie pecherza mam co 2 miesiace  od poczatku roku .
Pierwsze zapalenie nie wzielam nic ... kupilam czysto 100% sok z zutawiny jakos przeszlo .
Do nastepnego miesiaca .... przewaznie mam przy czestych stosunkach z chlopakiem 24 godziny po zapalenie pecherza .
Tym razem udalam sie do lekarza ... dostalam Biseptol . Zjadlam niby teraz jest ok ale odczuwam bolesnosci delikatne takie jak wiecie " Przed zapaleniem " w podbrzuszu .. cewki moczowej klucie delikatnie pieczenie . Czuje ze to wszystko jest nie do konca wyleczone ,,, lykam teraz zurawine z herbapolu . Staram sie wiecej pic ubieram sie cieplo . Ale te delikatne bolesnosci pojawiaja sie czesto po oddaniu stolca "parciu"
i przechodza . Ale mimo tego wiem ze to wszystko CZUJE ze nie jest doleczone . Jutro zanosze mocz na analize "ogolne badanie moczu "
Bardzo sie boje ze cos wykryja .
Co mam zrobic ... mysle o najgorszym ... te czeste dolegliwosci z powodu pecherza nie daja mi normalnie zyc .

Offline

 

#2 2009-03-11 12:29:55

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moja historia kiedy bedzie jej koniec ? Czeste zapalenia pecherza

Czesc Weronika. Wydaje mi sie ze tu ewidentnie chodzi o bakterie jak sama juz wiesz. Poprostu zrob dobry posiew i sumiennie sie przelecz, moze autoszczepionka tym razem? Partnere tez trzeba sprawdzic bo jak sama widzisz po stosunkach jest gorzej wiec najprawdopodobniej przenosicie sobie nawzajem bakterie a sama mozes sie leczyc w kolko. Proponowalabym zrobic chlopakowi posiew nasienia i moczu i u Ciebie ogolny a przy okazji posiew bakteriologiczny. Z tym wszystkim poszlabym do urologa skoro sprawa trwa kilka lat. To tak na poczatek. Napisz tez czy mialas jakies inne badania np usg pecherza

Offline

 

#3 2009-03-11 13:02:37

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Moja historia kiedy bedzie jej koniec ? Czeste zapalenia pecherza

Weronika...ja kiedyś jak tak miałam to psoiew ogólny plus antybiogram , do dtego dobry urolog i przeleczenie nie jednym ale chyba dwoma antybiotykami plus furagina długo i na koniec szczepionka urovaxom (ja miałam wtedy e.coli)....przed stosunkiem wypijałam szklankę wody z żurawiną i brałam 1 tabl. bactrimu (tak kazał urolog)...po szłam siusiu jak najwiecej...i przeszlo na wiele lat, a myślałam ze nie dam rady...także psoiew i dobre leczenie to podstawa!

Offline

 

#4 2009-03-11 14:00:07

Weronika_aaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-11
Posty: 4

Re: Moja historia kiedy bedzie jej koniec ? Czeste zapalenia pecherza

Dziewczyny ... tylko ze chodzi o mojego lekarza a bardziej pania doktor twierdzi ze jestem przewrazliwiona i u mnie to juz bardziej hipochondria ...
Mam dyspepsje zoladka mialam robione w czerwcu zeszlego roku gastrokospie .
Nie mialam robionego USG pecherza... chodzi o cystoskopie  ?Nie mialam ...
Hmmm leczylam sie tylko u lekarza ... ogolnego ... i wiem ze ona mi nie da skierowania na posiew moczu czy moge to zrobic w jakims laboratorium  i ile to kosztuje ....

Offline

 

#5 2009-03-11 14:33:49

Weronika_aaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-11
Posty: 4

Re: Moja historia kiedy bedzie jej koniec ? Czeste zapalenia pecherza

Ok jutro ide na posiew moczu 3 dni sie czeka na ... wyniki ...
15 zl potem jesli okaze sie .. ze sa .. bakterie antybiogram ... 20 zl ... BOJE Sie ... co to moze byc w najgorszym przypadku ... ?

Offline

 

#6 2009-03-11 16:15:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moja historia kiedy bedzie jej koniec ? Czeste zapalenia pecherza

Weronika usg pecherza to przez powloki brzuszne, takie jak kiedys ginekolodzy robili a cystoskopia to kamera w pecherzu to juz inwazyjne badanie. Zrob ten posiew to zobaczysz czy cos wyjdzie, lekarz ogolny powinien dac skierowanie na posiew jesli masz problemy tego typu.

Offline

 

#7 2009-03-11 17:17:57

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Moja historia kiedy bedzie jej koniec ? Czeste zapalenia pecherza

Pewnie, ze powinien, ale jak juz sama zanosilas to dobrze. Ja sądzę, że to ma podłoże bakteryjne, zobaczymy jaki będzie wynik posiewu. Jesli będzie dodatni to zrobią Ci ten antybiogram i bedziez probowala antybiotykami czy autoszczepionką. Ale poki co nie stresuj sie tak, bo to zapewne Ci nie pomaga.

Offline

 

#8 2009-03-17 12:27:06

Weronika_aaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-11
Posty: 4

Re: Moja historia kiedy bedzie jej koniec ? Czeste zapalenia pecherza

Czesc drogie Panie odebralam wynik badania posiewu moczu oto wynik jutro ide do lekarza z tym wynikiem
Wynik : Liczna Nieznamienna 10/4
2 rodzaje paleczek Gram (-)
ziarenkowce Gram (+)
i to wszystko neutral ...... co to jest ? Bo ja do jutra chyba zwariuje

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson