Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-05-16 18:00:26

tersa
Zbanowany
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 41

Lekarze homeopaci

Poszukuję odpowiedzialnegp homeopatę w Łodzi. Ten u którego byłam stosuje tylko leczenie dorażne bez żadnych wskazówek co do dalszego postępowania , żeby je uzyskac trzeba przyjśc znowu na wiozytę i znowu zapłacic 100 zł za kilka minut rozmowy bez badania . Czyta    lam, że prawidłowe zastsowanie leczenia homeopatycznego wymaga długiego i b.dokładnego zebrania wywiadu. Nic z tych rzeczy.
Za pomoc w p[oszukiwaniach dzięki.

Offline

 

#2 2008-05-19 12:39:06

pimboli1511
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 13

Re: Lekarze homeopaci

znam dobrego homeopate ale w krakowie. Pierwsza wizyta trwa u niego około 1,5h i rozmawia z toba bardzo dokładnie i rzeczowo. jezeli interesowalby cie kontakt do niego daj znac np. na gg albo tutaj


Czas ucieka, wieczność czeka...

Offline

 

#3 2008-05-19 12:54:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Lekarze homeopaci

Ponieważ homeopatia nie jest medycyną, a NIL oficjalnie potępiła działalność homeopatyczną osób z dyplomem lekarza medycyny, przenoszę wątek tutaj. Tak będzie chyba jednak trochę uczciwiej smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2009-04-08 13:02:48

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Lekarze homeopaci

no właśnie dzisiaj oglądałam program na TVN-ie, iż homeopatia nie leczy, tylko człowiek wtedy sam "leczy się" swoją psychiką, a nawet może zaszkodzić. Nie ma żadnych badań potwierdzających skuteczność tej metody. Co myślicie?

Offline

 

#5 2009-04-08 17:17:48

machok
Użytkownik
Skąd: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Lekarze homeopaci

Kiedyś próbowałam zgłebić idee homeopatii - ale dla mnie to było bardzo dalekie od rzeczowej wiedzy, czy mozliwości naukowego potwierdzenia. Samo założenie, że "podobne leczy sie podobnym" jest dziwne. Jeżeli coś powoduje np. rozwolnienie u zdrowego człowieka, to dlaczego u chorego z biegunką podane w małych ilościach (stężnieniach) ma zadziałać odwrotnie?

Kwestia tych olbrzymich rozcieńczeń - na zajęciach z chemii nieorganicznych, na stężeniach, wykładowaca bardzo fajnie pokazywał nam, że przy ichnich dużych rozcieńczeniech, tylko w co trzeciej butelce jest substancja rozpuszczona. Reszta to woda. Bardzo droga woda tongue
Dochodzi jeszcze tzw. potencjalizacja leku czyli specjalne potrząsanie itd.

Wierzą homeopaci też w tzw. pamięć wodną. Upraszczając jeżeli był roztwór wodny czegokolwiek, to nawet po usunięciu substancji rozpuszczonej, woda "pamięta" kształt tamtej cząsteczki i przekazuje jej właściwości.

Dla mnie to wszystko brzmiało jak stek bzdur, zalatujących dziwacznę pseudonaukową magią.
Jedyne co w tym może dzaałać to efekt palcebo.

Offline

 

#6 2009-04-08 17:29:38

machok
Użytkownik
Skąd: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Lekarze homeopaci

Podaję  ciekawe linki:
http://www.psychomanipulacja.pl/art/homeopatia-kpiny-z-medycyny.htm

i od homeopatów:

http://www.zielarnia.pl/art.php?tid=54

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson