Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-12-04 12:52:57

danuta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 10

Co mi jest?

CoÅ› dzieje siÄ™ z moim pÄ™cherzem .Mam bardzo silne parcie i co  pare minut muszÄ™ chodzić do ubikacji. Badanie ogólne moczu nic nie wykazaÅ‚o. ZażywaÅ‚am Furagine  i nic a potem Vesicare i też nic. Nie wiem co mam robić. Pomóżcie bo zwariuje.


życie jest piękne pod warunkiem że jest się zdrowym. :):):)

Offline

 

#2 2008-12-04 13:20:20

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co mi jest?

Czesc. A bylas u urologa? Napisz cos wiecej czy duzo sikasz, czy w nocy tez wstajesz, od kiedy to trwa i czy byl robiony posiew czy sam ogolny mocz tylko?(ile leukocytow jest w ogolnym?) Bakterie nie musza byc wrazliwe na Furagine, wiec ona moze nie pomagac. No i jak dlugo bralas Vesicare? A czy ktos Ci zlecil wykonanie usg z mikcja bo czestomocz moze byc tez przy zaleganiu moczu

Offline

 

#3 2008-12-04 13:44:06

danuta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 10

Re: Co mi jest?

urolog mi powiedziaÅ‚ że mam nadreaktywny pÄ™cherz i przepisaÅ‚ Vesicare. Zażywam drugie opakowanie i nic nie pomaga.  USG miaÅ‚am ale normalne z peÅ‚nym pÄ™cherzem i nic nie wykazaÅ‚o wszystko ok.. ByÅ‚am u ginekologa to powiedziaÅ‚ , że jest wszystko wporzÄ…dku. i tylko daÅ‚ na usg dopochwowe.  Mam termin za tydzieÅ„. Nie wiem jakie powinnam zrobić badania. Czy to prawda ,że cukrzyca może być powodem parcia na pÄ™cherz. w moczu nie miaÅ‚am cukru ale podobno robi siÄ™ badanie z krwi/krzywa cukrowa czy coÅ› takiego/. ProszÄ™ o poradÄ™ bardziej doÅ›wiadczonych użytkowników .


życie jest piękne pod warunkiem że jest się zdrowym. :):):)

Offline

 

#4 2008-12-04 17:07:57

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Co mi jest?

jesli chodzi o cukrzyce to w istocie powoduje ona czeste parcia na pecherz - moze to byc cukrzyca utajona i wtedy robi sie krzywa cukrowa, bo w zwyklym badaniu cukier wychodzi w normie
jesli w Twojej rodzinie ktos choruje na cukrzyce to warto zrobic krzywa - jesli nie, to raczej nie wiazalabym Twoich problemow z cukrzyca
zrob porzadne usg na pelen i pusty pecherz, zeby sprawdzic czy mocz nie zalega
sprobuj tez powtorzyc badanie ogolne moczu w innym laboratorium

Offline

 

#5 2008-12-05 09:31:57

danuta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 10

Re: Co mi jest?

Witam. Dziś czuje się lepiej, czyżby dolegliwości ustąpiły samoczynnie. Aż mi się nie chce wierzyć. Pozdrawiam


życie jest piękne pod warunkiem że jest się zdrowym. :):):)

Offline

 

#6 2008-12-05 17:46:11

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Co mi jest?

mogly ustapic, ale moga powrocic, bo zapalenia pecherza lubia wracac - musisz uwazac na "dolne okolice" i cieplo sie ubierac

Offline

 

#7 2008-12-06 09:26:22

danuta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 10

Re: Co mi jest?

Witam trwaÅ‚o to tylko pól dnia. Nie wiem czy to oże być zapalenie pÄ™cherza bo nic nmnie nie boli ,bylko to drażniÄ…ce caÅ‚y czas parcie, To nie do wytrzymania. Ale zastanawia mnie tylko to że jak jestem w pracy /mam siedzÄ…ca/ to po ok, godz, siedzenia jakbym mniej  czula to parcie i chęć oddania moczu. Ale gdy tylko wstanÄ™ muszÄ™ iść do ubikacji i parcie powraca. Narazie mam dużo pracy bo koniec roku  muszÄ™ wytrzymać. W styczniu muszÄ™ coÅ› z tym zrobić. Jeszcze nie wiem co. Pozdrawiam. ProszÄ™ o rade.


życie jest piękne pod warunkiem że jest się zdrowym. :):):)

Offline

 

#8 2008-12-06 11:55:45

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Co mi jest?

jesli sytuacja sie powtorzy to musisz zrobic bardziej szczegolowe badania - dobre usg (na pelen i pusty pecherz), posiewy

Offline

 

#9 2008-12-08 08:32:00

danuta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 10

Re: Co mi jest?

NastÄ…piÅ‚o duże wzmożenie parcia już nie moÄ™ wytrzymać nie wiem co  mam robić. ChciaÅ‚am Ws zapytać czy  wszystkie te badania wykonujecie prywatnie  czy na skierowanie. Ja nie mogÄ™ sobie pozwolić na prywatne badania. Chyba oszaleje.


życie jest piękne pod warunkiem że jest się zdrowym. :):):)

Offline

 

#10 2008-12-08 08:38:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mi jest?

Obawiam się, że musisz sad. Na NFZ możesz się jedynie pouśmiechać do internisty...
Ale zaręczam Ci, że najdroższe badanie będzie o niebo tańsze od kosztów leczenia zaniedbanej choroby...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2008-12-08 11:59:46

danuta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 10

Re: Co mi jest?

DziÄ™ki. Tak przypuszczaÅ‚am.  Internista umyÅ‚ rÄ™ce i daÅ‚ skierowanie do urologa. WiÄ™cej go nic nie obchodzi. Urolog do którego trafiÅ‚am wyglÄ…da jakbybyÅ‚ niekompetentny lub nie chce mi dać na żadne badanie tylko stwierdziÅ‚ że to pÄ™cherz nadreaktywny i nie ma na to lekarstwa.  O zgrozo- lepiej umrzeć niż chorować w takim kraju. Pozdrawiam .


życie jest piękne pod warunkiem że jest się zdrowym. :):):)

Offline

 

#12 2008-12-08 15:36:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mi jest?

Nie ma lekarstwa? A to się producenci Driptane/Ditropanu czy Vesicare'u zdziwią, że ich produkty nie istnieją. A to się pan doktor zdziwi, jak zrobisz sobie badania i wyjdzie, że to nie OAB, tylko IC, hormonalne zp, alergiczne, pęcherz neurogenny, chlamydia, ureaplazma, mykoplazma, wirus, np. HPV albo herpes s. i cała masa innych możliwości, z SM włącznie hmm


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2008-12-09 05:39:17

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co mi jest?

No wlasnie. Boze jak czytam takie posty to plakac mi sie chce. Z tym pecherzem nadreaktywnym mi tez kilku urologow tak mowilo i co okazalo sie ze nadreaktywnosc sama w sobie to pikus u mnie a wystapila wtornie jako powiklanie. Doprawdy nie wiem czemu bagatelizuje sie w naszym kraju takie dolegliwosci. Najlepiej byloby zebys znalazla lekarza ktory ma prywatny gabinet ale pracuje w szpitalu i badania zrobi panstwowo. Zreszta z tego co widze zmiana pozycji ma znaczenie w Twoich dolegliwosciach wiec naprawde dobrze by bylo zrobic badania urologiczne i zobaczyc czemu tak sie dzieje.

Offline

 

#14 2008-12-09 10:01:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mi jest?

I neurologiczne!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2008-12-13 09:00:55

danuta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 10

Re: Co mi jest?

Jest żle i  zaczynam wysiadać psychiczie. Nikt nawet rodzina niewierzy że jak coÅ› nie boli to ie możne być uporczywe i utrudniać normalne życie.  Jak przeżyje do koÅ„ca roku to w nowym wezme siÄ™ za siebie. Pozdrawiam wszystkich i ZyczÄ™ ZDROWYCH I SPOKOJNYCH SWIAT .


życie jest piękne pod warunkiem że jest się zdrowym. :):):)

Offline

 

#16 2008-12-14 08:28:29

danuta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-04
Posty: 10

Re: Co mi jest?

Witam u mnie bez zmian. Zycze wszystkim użytkownikom SPOKOJNYCH i ZDROWYCH  SWIAT


życie jest piękne pod warunkiem że jest się zdrowym. :):):)

Offline

 

#17 2009-04-19 23:54:04

dorka.wer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 8

Re: Co mi jest?

Stosuję już vesicare i czuję się świetnie. Duża poprawa. zastanawia mnie jednak fakry czy ktos mial po tym leku jakieś skutki uboczne?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson