Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-08-10 19:47:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Ile waży kilounit?

Co to za jednostka i jak się ją przelicza na gramy - kilounit? Polski Internet nic mi nie pisze, a w zagranicznym jest tak oględnie, że nie rozumiem, tyle tylko, że to jest 10^3 U (unit?).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2009-08-10 20:12:35

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Ile waży kilounit?

Karolino, podaj proszę jakiś kontekst, w którym używana jest ta jednostka, albo gdzie to wyczytałaś. Mój chłopak studiuje fizykę, więc istnieje duża szansa, że może to objaśnić. wink

Offline

 

#3 2009-08-10 20:43:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ile waży kilounit?

W kontekście, że jak się chce kupić DAO pozyskiwane w formie bio (z roślin czy jak?), to kosztuje ta przyjemność tyle a tyle dolarów za kilounit. Wychodziłoby, że cena podana jest za tysiąc jednostek produktu w opakowaniu zbiorczym, ale ja nie wiem, co jest jednostką podstawową.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2009-08-12 17:38:14

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Ile waży kilounit?

Offline

 

#5 2009-08-12 19:41:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ile waży kilounit?

Dzięki śliczne smile. A możesz mi to jeszcze przetłumaczyć? Bo rozumiem ogólnie, ale nie wiem, czy w szczegółach czegoś nie pomieszam smile.

I czy dobrze rozumiem, że jeden unit to jedna jednostka na dawkę leku, czyli dawka (wartość liczbowa danej substancji czynnej) potrzebna do aktywacji DAO? Czyli kilounit oznaczałby ilość na 1000 dawek?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2009-08-15 21:09:51

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Ile waży kilounit?

Jasne, mogÄ™ spróbować: enzyme unit - jednostka używana przez biochemików do pomiaru aktywnoÅ›ci enzymów, które sÄ… proteinami/biaÅ‚kami produkowanymi przez żyjÄ…ce komórki w celu  spowodowania lub uÅ‚atwienia niezbÄ™dnych reakcji chemicznych wewnÄ…trz komórki. Jedna jednostka odpowiada iloÅ›ci enzymu potrzebnego do spowodowania reakcji przetworzenia 1 mikromola substancji na minutÄ™ w okreÅ›lonych warunkach. Zatem jedna jednostka posiada aktywność katalitycznÄ… odpowiadajÄ…cÄ… 1/60 µkt lub 16.667 nkt.
Nie wiem czy to tłumaczenie jest poprawne, ale mam nadzieję, że się przydało. wink

Offline

 

#7 2009-08-16 11:08:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ile waży kilounit?

Przydać to się przydało, dzięki, ale dalej nie wiem, ile trzeba unitów na dawkę smile. Ja jestem prosty filolog i to jest dla mnie zbyt skomplikowane big_smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson