Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-09-12 00:30:43

alateya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-12
Posty: 2

bardzo proszę o pomoc!!! wyniki badań - co robić ?

niedawno robiłam ogolne badania krwi i moczu - potrzebne do pracy.
niestety badania moczu nie wyszły za ciekawie. oto one

przejrzystość: l mętny
barwa: słomkowy
ciężar właściwy: 1.019
pH: 5.0
glukoza: nieobecna
ketony: nieobecne
urobilinogen: 3.2 umol/l
bilirubina: nieobcna
białko: nieobecne
azotyny: obecne
erytrocyty: ślad
leukocyty: wykryto

osad moczu
nabłonki plaskie: nieliczne
nabłonki okragle: 0-1
leukocyty: obecne pola usiane
erytrocyty świeże: 1-3
bakterie: b. liczne

przeraziły mnie te "leukocyty pola usiane" i bardzo liczne bakterie.
lekarka u ktorej byłam to niestety tylko lek medycyny pracy ona mi wydawała zaświadczenie o zdolności do pracy w zawodzie ale nie mogła mi wypisać żadnej recepty. kazała zażywać urosept. i co mam teraz robić? zażyć całe opakowanie (60 tabletek) i iść zrobic kolejne badania?
ona powiedziała jedna rzecz ktora mnie zastanowiła:że przy bakteriach i leukocytach powinno być białko w moczu, a u mnie nie ma, to chyba dobrze że nie ma białka, no ale co mi w taki razie jest? ona użyła określenia ropomocz, kiedy on występuje, bo trafiłam na informacje że w nowotworach układu moczowego????
czy może być to wreszcie zakażenie chlamydią? chce zrobić badania w tym kierunku jak najszybciej
aha z objawow mam ustawiczne pieczenie i swędzenia w okolicach pochwy ale może to być równie dobrze ujście cewki moczowej
wczoraj chodziłam do toalety dosłownie co 45 minut ale dzisiaj na szczęście się uspokoiło.
co powinnam teraz zrobić?

Offline

 

#2 2009-09-12 11:20:32

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: bardzo proszę o pomoc!!! wyniki badań - co robić ?

Alateya, badanie wskazuje na bakteryjne zapalenie pęcherza. Nie ma co panikować, ale trzeba się tym szybko zająć, żeby problem skończył się na jednym epizodzie i, żebyś nie męczyła się z tym latami. No i, żeby nie poszło na nerki (obecność erytrocytów wyługowanych na to wskazuje, ale nie rozdzielili tego w laboratorium). Proponuję w poniedziałek zanieść do posiewu próbkę moczu (to koszt jakichś 20 zł). Badanie pokaże jaka bakteria Cię męczy, ile jej jest i na jakie leki jest wrażliwa. Z wynikiem pójdziesz do lekarza rodzinnego, który wypisze Ci odpowiedni środek. Wartałoby również zrobić wymaz z pochwy skoro odczuwasz tam dyskomfort. Pochwa i cewka moczowa leżą blisko siebie i bakterie łatwo migrują.
Chlamydii nie wykryje się w zwykłym badaniu. Urosept jak najbardziej.
Białko w moczu nie zawsze występuje w zapaleniach, liczne leukocyty a przede wszystkim bardzo liczne bakterie to wystarczający powód, by je stwierdzić.

Offline

 

#3 2009-09-12 12:00:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: bardzo proszę o pomoc!!! wyniki badań - co robić ?

A urobilinogen?

http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,167,Wynik%20badania%20moczu%20%E2%80%93%20wzmo%C5%BCony%20urobilinogen

Przede wszystkim należałoby powtórzyć badanie na ten czynnik właśnie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2009-09-12 23:29:23

alateya
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-12
Posty: 2

Re: bardzo proszę o pomoc!!! wyniki badań - co robić ?

co z urobilinogenem? jest przecież w normie ???

Offline

 

#5 2009-09-13 01:13:03

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: bardzo proszę o pomoc!!! wyniki badań - co robić ?

ale pytanie brzmi-----czy to pierwszy raz takie coś wyszło,czy już bywało.
Co do brania uroseptu to ja bym sie wstrzymaÅ‚ (drażniÄ…cy jest). Tu nie ma co kombinować---antybiotyki już od razu. obojÄ™tnie jakie !!!!  Badanie moczu należaÅ‚oby powtórzyć w innej pracowni na wszelki wypadek. Robienie posiewu i antybiogramu to czas upÅ‚ywajÄ…cy a tu trzeba dziaÅ‚ać szybko. StÄ…d antybiotyk o szerokim spektrum już teraz.

Offline

 

#6 2009-09-13 10:57:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: bardzo proszę o pomoc!!! wyniki badań - co robić ?

A to jeszcze jest norma?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2009-09-13 11:35:16

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: bardzo proszę o pomoc!!! wyniki badań - co robić ?

Lekarz zobaczywszy taki wynik najpewniej zaleci tydzień na Furaginie więc można pójść i spróbować takiego leczenia a potem wykonać badanie kontrolne. Jeśli to pierwsza taka infekcja w życiu to pewnie pomoże, tego życzę.
Ze strony, którą podała Redakcja wynika, że urobilinogen jeszcze w normie.

Offline

 

#8 2009-09-16 20:04:07

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: bardzo proszę o pomoc!!! wyniki badań - co robić ?

nabłonki okrągłe pochodzą raczej z wyższych części układu moczowego

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson