Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-09-23 14:09:37

kadama21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 21

Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

Wszystko zaczęło się w czerwcu tego roku. Nagle zaczęłam miec dziwne uczucie w pęcherzu .. ni to ucisk ni to parcie, nawet trudno powiedziec. Oddawałam mocz często. wzięłam Furagin ktory nie pomogl. Poszłam do lekarza, zrobiłam analizę i posiew z moczu. POsiew wyszedl idealny a w analizie wyszly szczawiany wapania. Lekarz przepisał mi Cipronex, brałam go miesiac. Niestety bez rezultatów. poszłam po miesiącu znowu do lekarza kazał powtórzyc badania. Wszystko wyszlo idealnie nie bylo już szczawianów ani zadnych bakterii, a ciągłe uczucie pęcherza pozostało. Pani doktor wysłała mnie na USG zeby sprawdzic czy nie ma kamieni. Nic nie wyszlo. Zwaliła wszystko na Candida albicans w pochwie z którego nie mogę się wyleczyc od roku. Poszłam do ginekologa dostałam kolejna leki na grzybicę. niestety nie pomogło, a nacisk i ciągłe uczucie pecherza pozostało. Jestem bezsilna. NIe wiem co juz mam robic?

Offline

 

#2 2009-09-23 14:30:08

kadama21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 21

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

Aha i dodam jeszcze ze przed wzięciem tabletek antygrzybicznych bralałam jeszcze jedne grzybiczne Orungal- kiedy wzięlam pierwszą tabletkę strasznie piekła mnie cewka moczowa... myslałam ze wtedy pecherz ustapi, ale ustało tylko pieczenie a to denewujace uczucie nadal zostalo

Offline

 

#3 2009-09-23 14:57:36

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

No właśnie, candida. Skoro od dawna dokucza Ci ze strony pochwy, zrób analizę moczu w kierunku grzybów, może Cipronex tylko pogorszył sprawę.
Swoją drogą ciekawe z jaką łatwością lekarzom przychodzi wypisywanie recept na leki antybakteryjne nawet jeśli w posiewie nic nie widać. hmm

Offline

 

#4 2009-09-23 18:14:19

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

To jak najbardziej może być sprawa Candidy! I Nawie dobrze kombinuje, że Cipronex mógł tylko pogorszyć sytuację. A jak u Ciebie z pałeczkami kwasu mlekowego (Lactobacillus)? Ja miałam jedynie niewielkie ilości grzyba w moczu, widoczne w badaniu ogólnym, a dawało mi w kość jak cholera... Jaki miałaś schemat leczenia? Jakie leki p/grzybicze już brałaś? Zrób posiew moczu w kierunku grzybów koniecznie.

Offline

 

#5 2009-09-23 18:47:24

kadama21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-23
Posty: 21

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

oj przeciwgrzybicznych brałam mnóstwo... w antybiogramie na candide wyszlo wrazliwe na wszystko wiec bralam orungal, fluconazol, ketonazol duzo globulek. A mam pytanie czy robiac posiew moczu grzyby wychodzą w badaniu czy niekoniecznie ?

Offline

 

#6 2009-09-23 20:58:58

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

W niektórych laboratoriach ich obecność lub nie stwierdza się nawet w badaniu ogólnym. A posiew trzeba zrobić tylko powiedz w laboratorium, że interesuje Cię nie ten standardowy, ale właśnie w kierunku grzybów. To bardzo dobrze, że grzyb jest wrażliwy na wiele substancji. Dbasz o dietę?
Ja teraz zażywam 1 dawkę Fluconazolu 150 mg na tydzień przez 3 miesiące, sugerował Ci lekarz taką terapię?

Offline

 

#7 2009-09-23 22:19:30

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

Ja biorę w peirwszy dzień miesiączki jedną tabletkę Flumyconu, 150mg jak Nawie i również jest to zalecenie lekarza. A jak wykryto u mnie grzyby w moczu (w posiewie z szyjki wyszła Candida Albicans i widoczne były grzyby w badaniu ogólnym moczu, także posiewu nawet nie robiłam), to ginekolog powiedział mi, że jest taki schemat leczenia Flumyconem, gdy grzyby są w moczu, że należy przyjmować jedną dawkę, bez przerwy przez 2 tygodnie. Wzięłam go tak, pomogło i od tamtej pory profilaktycznie biorę raz na miesiąc.
To prawda, w niektórych laboratoriach musisz powiedzieć, że chodzi Ci o posiew mykologiczny, a nie bakteriologiczny, np. w Diagnostyce ten pierwszy jest droższy i na wynik czeka się dłużej.

Offline

 

#8 2009-09-23 22:24:50

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

Dziewczyny a w jaki sposób w badaniu ogólnym można stwierdzić, że jest grzyb? Pierwsze o tym słyszę, po czym to można poznać? po PH?
Kurcze wątpię aby w mojej mieścinie można było zrobić posiew mykologiczny moczu sad

Offline

 

#9 2009-09-24 00:23:01

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

ja myślę, że strzępki grzyba są widoczne pod mikroskopem, tylko trzeba umieć je dostrzec.

Offline

 

#10 2009-09-24 09:41:02

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

Tak jak masz różne parametry wymienione w badaniu ogólnym: leukocyty, erytrocyty, bakterie to jest tam również podpunkt "grzyby". Nie wiem na ile dokładnie je tam oznaczają jeśli już są. Loni, ale na pewno masz jakieś większe miasto w okolicy? Fryda i Diagnostyka mają wiele placówek rozsianych po całym kraju. smile Podzwoń i popytaj gdzie robią takie badanie.

Offline

 

#11 2009-09-24 15:07:14

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

Offline

 

#12 2009-09-24 20:51:17

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

No, ale JAKIEŚ laboratorium/laboratoria chyba masz w mieście lub okolicy? Obdzwoń każde po kolei, przecież wykrywanie grzybów w jamie ustnej jest na porządku dziennym, czemu mieliby Ci pod tym kątem nie zbadać moczu?

Offline

 

#13 2009-09-24 21:36:44

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

Strzępki są widoczne. Tak samo jak w niektórych gabinetach ginekologicznych lekarz ma mikroskop i może jes dostrzec pod mikroskopem.

Offline

 

#14 2009-09-27 19:04:44

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: Wszystkie badania mam ... bezsilnośc lekarzy ... pomocy proszę!

szczawiany mogą się raz pojawiać raz nie, w USG nic nie wyjdzie bo drobne kryształki tzw. piasek nie wychodzi w USG,

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson