Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-01-13 17:54:45

moni87
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-13
Posty: 1

od roku mam problemy z pęchrzem co bardzo przeszkadza mi normalnie fun

ma 22 lata bardzo czÄ™sto przechodziÅ‚am infekcje pÄ™cherza i zawsze lekarze przepisywali mi furagin , zawsze pomagaÅ‚ i problemy znikaÅ‚y. Niestety juz prawie rok borykam siÄ™ z problemem pÄ™cherza czuje ciÄ…gÅ‚y ból w cewce moczowej po prostu ciÄ…gÅ‚e parcie na mocz nie mogÄ™ już czasami tego znieść a później okazuje siÄ™  , że chodzi o kilka kropel moczu. Czasami myÅ›lÄ™ że nie dotrÄ™ do Å‚azienki na czas lub chwilÄ™ po oddaniu moczu nie czuje ulgi jak zwykle to  bywa ale znowu parcie tak jakby coÅ› miaÅ‚o mi rozerwać pÄ™cherz. Przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu studiujÄ™ a z tego powodu opuszczam zajÄ™cia a w wakacje chciaÅ‚am podjąć pracÄ™ i nie mogÄ™ sobie z tym poradzić. MiaÅ‚am badania moczu posiew ob keratyninÄ™ cukier we krwi ale wówczas braÅ‚am furagin a badania nic nie wykazaÅ‚y , lekarz rodzinny radziÅ‚ wizytÄ™ u ginekologa odwiedziÅ‚am dwóch a obydwaj chcieli mnie siÄ™ jak najszybciej pozbyć. Pierwszy lekarz zrobil mi cytologiÄ™ wyszÅ‚a 2 grupa czyli jak to okreÅ›liÅ‚ bardzo dobrze, przepisaÅ‚ mi silny antybiotyk i leki przeciwbólowe i odesÅ‚aÅ‚ na zwolnienie gdy nic nie pomagaÅ‚o stwierdziÅ‚ ze marudzÄ™ i uroiÅ‚am sobie moje dolegliwoÅ›ci .Drugi ginekolog przepisaÅ‚ mi globulki dopochwowe i stwierdziÅ‚ zÄ™ jeżeli to nie pomoże musze siÄ™ zbadać u urologa. Po kilku miesiÄ…cach i przeróżnych lekach nie wiem co mam robić ,caÅ‚a moja rodzina myÅ›li że to wyolbrzymiam ale to jest naprawde bolesne i uciążliwe i nie moge siÄ™ z tym pogodzić co mam robić już nikt  mi nie chce pomóc . Jedna znajoma mojej mamy twierdzi że może to być na tle nerwowym ale ja jestem bardzo spokojnym czÅ‚owiekiem. WizytÄ™ u urologa odÅ‚ożyÅ‚am bo trochÄ™ siÄ™ zaÅ‚amaÅ‚am i dalej cierpiÄ™ przyjmowaÅ‚am też leki antykoncepcyjne i wÅ‚aÅ›nie w tym okresie od  ich stosowania zaczęły siÄ™ problemy nie wiem czy to ma zwiÄ…ek ale od razu przestaÅ‚am je stosować ale dolegliwoÅ›ci  nie ustÄ…piÅ‚ POMOCY

Offline

 

#2 2010-01-13 18:06:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: od roku mam problemy z pęchrzem co bardzo przeszkadza mi normalnie fun

1. Wizyty u urologa nie odkładaj, tylko on da Ci skierowania na cystoskopię, urodynamikę czy usg pęcherza.

2. Co wyszło w posiewie? Kiedy dostałaś wyniki (po ilu dniach)? Po ilu dniach od skończenia leczenia robiłaś posiew?

3. Czy dolegliwości zaczęły się od stosowania tabletek? Czy zauważasz zmianę dolegliwości w jakimś czasie cyklu? Tabletki mogą mieć wpływ na pęcherz, jest nawet taki rodzaj zapalenia pęcherza, ale również zmiany hormonów innego typu mogą tak wpływać.

4. Czy te częste infekcje były potwierdzone posiewami czy to były diagnozy "na oko"?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-01-13 18:50:13

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: od roku mam problemy z pęchrzem co bardzo przeszkadza mi normalnie fun

Nie załamuj się, bo to w niczym nie pomoże. NIestety. Nie odkładaj też wizyty u urologa, to nie wstyd, a konieczność. Koniecznie zrób posiew.

Offline

 

#4 2010-01-14 14:33:33

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: od roku mam problemy z pęchrzem co bardzo przeszkadza mi normalnie fun

bez urologa i porządnych badan nic nie zdziałasz, więc nie odkładaj tego:)


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#5 2010-01-14 21:26:42

kinia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-21
Posty: 55

Re: od roku mam problemy z pęchrzem co bardzo przeszkadza mi normalnie fun

czesc moni!mam ten sam problem.tez mam prawie 22 lata i studiuje,mam podobne dolegliwosci.tez zaczynam zawalac studia przez to;-(ale jestem juz na 3 roku wiec mysle ze jakos wytwam i chociaz licencjay zrobie.w moim przypadku tez wszyscy mysla ze to wyolbrzymiam ale zgadzam sie z toba ze to bardzo utrudnia zycie.mi pomaga picie herbaty z zurawiny herbaponu.moze sprobuj??zaczelam dwa dni temu pic teez urosan i tez odczuwam lekka poprawe,moze i w twoim przypadku warto sprobowac??chyba ze juz tego probowalas.

Offline

 

#6 2010-01-15 12:05:51

moni87
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-13
Posty: 1

Re: od roku mam problemy z pęchrzem co bardzo przeszkadza mi normalnie fun

dziÄ™ki za dobre rady  a co do moich problemów wczeÅ›niej byÅ‚am diagnozowana na oko i dopiero gdy zmieniÅ‚ mi siÄ™ lekarz robiÅ‚am posiewy i okazywaÅ‚o siÄ™ ze to rzeczywiÅ›cie  ale ostatnie badania oto wyniki OB
po godzinie 20mm po 2 godzinach 40mm
mocz odczyn kwaśny
białko nie obecne
cukier nie obecny
krwinki białe 0-1
nieliczne bakterie niel krew szczawian wapnia

kreatynina 0.68 mg/dl
lekarz stwierdziÅ‚ że wyniki sÄ… ok i to nie jest zakażenie bakteryjne  wiÄ™c nie wiem co może być nie tak a podczas oddawania moczu zawsze odczuwam ból oprócz pieczenia i boje siÄ™ tym bardziej jakie to może mieć konsekwencje czy to przypadkiem nie jest coÅ› groźnego co dopiero zaczęło siÄ™ rozwijać

Offline

 

#7 2010-01-15 16:37:31

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: od roku mam problemy z pęchrzem co bardzo przeszkadza mi normalnie fun

A masz taki podpunkt w badaniu: "drożdże"? Jeśli nie, zrób posiew moczu w kierunku grzybów, takie zakażenie nie wpływa ani na badanie ogólne ani na OB i wydaje się, że wszystko jest fajnie a tymczasem to nieprawda.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson