Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-02-07 21:27:45

apo4
Użytkownik
SkÄ…d: wielkopolska
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 10

Toviaz 8mg (a inne leki)

Witam, mam zdiagnozowany (po wielu bojach i początkowo błędnych diagnozach) pęcherz nadreaktywny. Przez prawie rok brałam Vesicare - przez miesiąc 5mg, a potem już na stałe w dawce 10mg. Kilka miesięcy temu miałam wrażenie, że lek kompletnie przestał działać, miałam nasilenie wszystkich objawów i uciążliwie powracające infekcje. Dołożono mi wtedy do kuracji Driptane 5mg (rano Driptane, w południe Vesiacare). Nastąpiło wówczas (nareszcie! i jak dotąd nieprzerwanie) wyciszenie wszystkich objawów. Byłam niesamowicie zadowolona z tej kombinacji.

Ostatnio mój lekarz zaproponował mi przejście z Vesicare na Toviaz w dawce 8mg. Przymierzam się do tej zmiany, ale o ile dobrze doczytałam - działanie Driptane i Toviazu razem może w znacznym stopniu nasilić najczęściej pojawiające się, przy stosowaniu obu leków, skutki uboczne. Do następnej wizyty trochę jeszcze czasu, a nie znam nikogo kto brałby Toviaz i mógłby cokolwiek o jego działaniu powiedzieć. Tu moja prośba, jeśli ktokolwiek wie coś na temat tego leku, byłabym bardzo wdzięczna za informację. Zastanawiam się czy nie spróbować najpierw mniejszej dawki tzn. Toviaz 4mg i zostawić Driptane, czy odstawić Driptane i brać większą dawkę Toviaz.

Proszę o pomoc i radę jeśli ktoś jest zaznajomiony z rzeczonym lekiem. Z góry, wielkie dzięki wink

Offline

 

#2 2010-02-07 23:07:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Toviaz 8mg (a inne leki)

Toviaz działa podobnie jak oba powyższe leki, jeśli tolerujesz dobrze kombinację D&V, nie powinnaś mieć problemów z tolerancją nowej. Natomiast ja zaczęłabym od wyciszania Vesicare i wprowadzania powoli Toviazu, a jeśli potem chcesz zmniejszać Driptane, to też powoli. Żadnego z tych leków nie wolno gwałtownie odstawiać ani niewskazane jest, ze względu na skutki uboczne, zaczynanie od wysokich dawek.
Jakkolwiek substancje czynne są trzy różne, to D, V i T mają dokładnie takie samo działanie, więc raczej nie powinnaś odczuć specjalnie różnicy - najbardziej to w cenie, no i może w skutkach ubocznych smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-02-09 16:51:36

apo4
Użytkownik
SkÄ…d: wielkopolska
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 10

Re: Toviaz 8mg (a inne leki)

Dziękuje za poradę i szybką odpowiedź smile
Zdecydowałam się jednak rozpocząć od niższej dawki Toviaz (tj. 4mg) i zobaczymy jakie będą rezultaty..
(uwaga co do ceny: niestety niewiele się zmieni, dlatego, że ceny Toviaz z jakimi się spotkałam wahają się od 99 zł do 298 zł, a Vesicare od ok 130 zł do ponad 300 zł - więc tu zaoszczędzić się niestety nie da sad )

Offline

 

#4 2010-02-20 13:40:50

apo4
Użytkownik
SkÄ…d: wielkopolska
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 10

Re: Toviaz 8mg (a inne leki)

Wrażenia po 2 tygodniach stosowania mniejszej niż początkowo zalecana dawka Toviazu:

Już zaobserwowałam pogorszenie hmm tzn. pęcherz nigdy nie jest opróżniany do końca (biegam na 2,3 czasem 4 raty), kiedy poczuję parcie muszę iść od razu (!!) nie ma mowy o czekaniu sad i nie opuszcza mnie uczucie nieprzyjemnego "świdrowania". Od 2 dni biorę 8mg i jest jeszcze gorzej. Także poczekam jeszcze tydzień i jeśli lek naprawdę nie zacznie działać jak powinien - wracam do kombinacji Driptane & Vesicare.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson