Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2010-02-23 21:10:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Terapia ziołowa w zapaleniu pęcherza

Laura, masz albo będziesz mieć dzieci? Jeździsz na wakacje? Fajnie uczucie? Ja nie mam, nie jeżdżę i nie pojadę, bo zostałam okaleczona przez lekarzy, którzy 5 lat uważali, że to kwestia mojej chorej psychiki. Więcej! Mam sprawę z prokuraturze monitorowaną przez zespół karny biura rzecznika praw obywatelskich przeciwko lekarce, która uznała, że HIT czy pps nie istnieją i są moim chorym wymysłem! Nie można mnie znieczulić, nie można usunąć bólu, bo ktoś spartolił sprawę, uznając, że mam chorą psychikę, a nie ciało. U nas za bardzo szafuje się tą psychiką i potem mamy nadmiar kalek w stosunku do Zachodu.

I powiedziałam guzik prawda, bo to, co Evi zrzuca na psychikę, jest jak najbardziej oczywistym procesem fizjopatologicznym i nie ma tu co doszukiwać się psychiki smile.

Oczywiście, że sprawa samopoczucia jest ważna, choćby dlatego, że dobry nastrój indukuje serotoninę i endorfiny, które uwalniają od bólu. Ale nastawienie psychiczne nie leczy, może tylko łagodzić. Nadia, zapamiętaj mądre słowo - remisja smile. Ja też miałam okres radosnej cofki, a potem wróciło na amen. Psychika jest ważna, ale ona tylko wspomaga efekt leczenia, nie leczy. Chyba że ktoś ma hipochondrię albo z jakiejś traumy (szeroko rozumianej) uciekł w somatykę i usunięcie problemu psychicznego usuwa te nadprodukowane dolegliwości.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#52 2010-02-25 18:22:15

Laura P.
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-18
Posty: 6

Re: Terapia ziołowa w zapaleniu pęcherza

Droga Redakcjo przykro mi bardzo z powodu twoich problemów trzymam mocno za ciebie kciuki
i życzę Ci duuuuuuuuużo zdrowia smile
Faktycznie lekarze potrafią dużo spieprzyć... to wiem i znam wiele takich historii, sama po części
jestem ofiarą ignorancji i niedouczenia powyższych.
Broń boże nie chcę nikogo pouczać, w sprawach psychosomatyki, jestem zielona jak szczaw.
Dzielę się jedynie swoimi przemyśleniami, a kłębi mi się tego dużo w głowie,
ciągle szukam sposobów na skuteczne wyleczenie...

Wyjaśniając mój tok myślenia z poprzednich wątków powiem tyle, że czytałam w pewnym artykule
historię młodego chłopca, który strasznie cierpiał z powodu bólu kolan, ponoć okropnego.
Lekarze leczyli go na wiele sposobów, ciągle bezskutecznie. Nazw chorób, które temu przypisywano
nie pamiętam, ale brzmiały groźnie. Faszerowali młodego straszną chemią - ciągle bez skutków,
on cierpiał z bólu a jego rodzina traciła wiarę i cierpiała z powodu swojej bezsilności.
Chłopczyk trafił z mamą do psychologa - po długiej terapii rodzinnej kolana wróciły do normy,
chłopczyk dalej zdrowo się rozwijał.
Okazało się że problemem była relacja z ojcem, ojciec był apodyktyczny i despotyczny,
ból kolan u chłopca był fizycznym przejawem buntu i cierpienia z powodu takiej sytuacji.
Ja w to wierzÄ™.

Ja np. jako nastolatka, znalazłam się u kogoś w rodzaju jasnowidza-uzdrawiacza (hehe nie wiem jak go nazwać).
Byłam u niego bo nasłuchałam się od innych że facet jest niesamowity i wielu ludziom pomógł,
powodem mojej wizyty były uciążliwe problemy natury dermatologicznej.
Powiedział mi wtedy, że otacza mnie dużo agresji i że sobie z nią nie radzę i reakcją są te właśnie moje problemy skórne.
Według mnie trafił w sedno! Jedno czego zabrakło wtedy, to rady co z tym dalej począć i gdzie szukać pomocy.
Wtedy wizyty u psychologa nie były jeszcze modne, a może były nawet wstydliwe. Teraz na szczęście
coraz więcej się o tym mówi i jest coraz więcej miejsc gdzie można szukać pomocy.

Offline

 

#53 2010-02-25 19:35:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Terapia ziołowa w zapaleniu pęcherza

Tak, to jest ten aspekt maskowania psyche dolegliwościami somatycznymi. Ale jak komuś wychodzą źle badania albo nie ma badań, albo wreszcie doszukiwanie się problemów psychicznych nic nie daje, to nie należy przedwcześnie zaniechać terapii "somatycznej".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson