Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2010-02-25 21:12:01

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszÄ™ o pomoc

w cystoskopii mam napisane tak: " w szyi na godzinie 12 - 3 mm wypustka błony śluzowej" - także zastanawiam się co to może znaczyć ?big_smile
poza tym czy może ktoś może mi odpowiedzieć/doradzić w sprawie ten mojej kruchej szyjki pęcherza ? czy można coś z tym zrobić i czego to może być wynik?
czy można ją jakoś "wzmocnić" czy po prostu taki mój urok?
jeszcze "pochwalę się" wynikiem badań moczu ze szpitala z 09.02.2010r., w którym miałam białka 30 (czyli zdecydowanie lepiej), leukocytów 25, erytrocytów 300 ( czyli norma wink ), natomiast osad moczu leukocyty: 1-3 w polu widzenia, erytrocyty swieze - 20-25 w polu widzenia
dobowa zbiorka moczu na ilosc bialka wyszla bardzo ladnie, tj. 04g/dzm i opal/dzm
natomiast posiew moczu wyszedl znowu jalowy

Offline

 

#52 2010-03-03 19:53:16

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszÄ™ o pomoc

jestem właśnie po wizycie u urologa i chiałam uspokoić ... zwłaszcza Anne77, ponieważ lekarz powiedział, że nie widzi powodu do obaw:D w przypadku wydawałoby sie moich daremnych wynikow ... takze nie ma zle wink
a tak poważnie mówiąc to sama coraz częściej przekonuje się, że grunt to pozytywne myślenie, ponieważ im częściej latałam po lekarzach tym mam gorsze wyniki. A ja fizycznie czuje się dobrze, a to, że wyniki mogłyby wskazywać na coś innego to druga sprawa wink
w każdym razie dowiedziałam się, iż krwiomocz w moim przypadku może być najprawdopodobniej wynikiem kruchej szyjki pęcherza. Taki jest mój urok i nic z tym zrobić nie mogę ... także z siłami natury nie mam co walczyć wink poza tym urolog zauważył podczas analizy urografii, że mam jedną nerkę ruchomą ... a co w związku z tym to nie wiem. I jeszcze jedno, zapytałam urologa o gruźlicę pęcherza i w moim przypadku wykluczył tłumacząc, że w przypadku gruźlicy miałabym dużo leukocytów w moczu, natomiast ostatni wynik na to nie wskazuje. Szczerze to nie wiem ile w tym prawdy, ale chyba nie pozostaje mi nic innego jak zawierzyć na słowo;) co o tym sądzicie?
pozdrawiam smile

Offline

 

#53 2010-03-03 20:01:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszÄ™ o pomoc

Jaaasne, krwotok z pęcherza to taka normalna sprawa. Tylko jak by to panu doktorowi krew z cewki leciała, pewnie nie byłby taki "urodziwy" hmm. A IC ktoś Ci diagnozował? A np. endometriozę pęcherza? Nie wiem, może pan dr przespał te zajęcia albo leczył kaca po imprezie, ale KAŻDE przerwanie krwioobiegu jest patologią. Taka to już wredna cecha krwi, że ma siedzieć w naczyniach, a nie poza nimi, i skoro naczynia są przerywanie, to trzeba sprawdzić każdą opcję. Zwłaszcza że jeżeli za 5 lat się dowiesz, że jest za późno (jak ja, która pierwsze 5 lat słyszałam, że to psychogenne), to, jak mniemam, pan doktor nie będzie płacił Ci ani renty, ani nie będzie fundował Ci rehabilitacji (możesz mieć z czasem piękny problem z nietolerancją wszystkiego, bo przy przewlekłych zmianach w pęcherzu robią się uszkodzenia, a z czasem są tak duże i wrażliwe, że histamina wydzielana praktycznie z każdego pokarmu, większości leków drażni zakończenia nerwowe), ani nie będzie Ciebie woził na wakacje, jak już nie będziesz w stanie się ruszyć. Nie mówię, że masz szukać choroby, ale krwawienia NIE SĄ normalne ani żadną urodą.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#54 2010-03-03 20:22:33

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszÄ™ o pomoc

eh w sumie to usłyszałam to czego się spodziewałam, tzn. że mam iść do nefrologa, a jeżeli on będzie nalegał na jakieś jeszcze dodatkowe badanie urologiczne to on wtedy coś postara się zrobić jeszcze ... chyba brakuje mi asertywności przed lekarzami;) w każdym razie pójdę do kliniki, w której leżałam i przekaże co i jak ! w między czasie udałabym się jeszcze raz do dr Białożyt, ale czy ktoś może orientuje się gdzie dr teraz przyjmuje ? Bo ostatnio miałam go ciężko zastać w Klinice Beslera w Sosnowcu (jakieś dłuższe L4 czy coś). No chyba, że ktoś ma jakiś namiar na dobrego specjaliste urologa w okolicach Śląska ??
Także będę czujna ... Ale też nie dam się zwariować ... ponieważ i tak jestem zdania, że większość tak naprawdę zależy od nastawienia człowieka! Trzeba myśleć, że jest dobrze i tak też będzie !

Offline

 

#55 2010-03-03 23:03:03

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: proszÄ™ o pomoc

myślenie to dobra i pozytywna sprawa ale Karolina ma całkowitą rację takie krwawienie nie ma racji bytu i za wszelką cenę musisz to wyjaśnić a wielu badań jeszcze nie miałaś. Lekarz jak nie potrafi leczyć to zwala na urodę, zmień lekarza bo do tego samego to strata czasu i zdrowia

Offline

 

#56 2010-03-03 23:12:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszÄ™ o pomoc

Chyba czas zacząć odszczekiwać się na takie odzywki "taka pani uroda":
- Od oceniania urody to ja mam kosmetyczkę, do pana/pani przyszłam na leczenie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#57 2010-03-03 23:30:08

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: proszÄ™ o pomoc

Dołączę do tego zestawu jeszcze jedną ulubioną kwestię lekarzy: "To musi potrwać, nie wiadomo ile, u każdego jest inaczej" i jeszcze jedna: "w końcu musi organizm zaskoczyć".....bardzo pocieszające, ale nic z tego nie wynika.

Offline

 

#58 2010-03-16 17:22:24

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszÄ™ o pomoc

kolejny powrót ... a było już ok:/
od ok 3 dni mam znowu wyraźnie widoczną krew w moczu ... z tym, że mocz nie jest brunatny, tylko widać wyraźnie czerwone zabarwienie !
z racji, iż problemy te trwają już jakiś czas i chyba zdążyłam już do nich przywyknąć to podchodzę teraz do tego bez większej paniki i postanowiłam bardziej obserwować z czym mogę wiązać te dolegliwości i co zaobserwowałam:
- automatycznie boli mnie podbrzusze - może to dziwne, ale mam wrażenie, że chce mi się iść do toalety się wypróżnić, ale nie mogę (nie chodzi mi o oddanie moczu); i sie zastanawiam czy to moga byc jakies dolegliwosci z jelitami, ktore mi naciskaja na ta szyjke pecherza, ktora w moim przypadku rzekomo jest krucha takze od razu wiecej krwi sie pojawilo - ale to moje gdybanie, tym bardziej, ze z anatomii u mnie ciezko;)
- zaczęłam używać nowych wkładek higienicznych, zapachowych pomimo, iż moja Pani Ginekolog sugerowała mi, że to największe dziadostwo ( ale nie wiem czy z takiej pierdoły automatycznie może być takie pogorszenie),
- mam dosyć spore upławy, ale raczej kolor czy woń ok (to jest 18 dzien cyklu w razie czego),
- jezeli chodzi o czestosc oddawania moczu to raczej nie mam problemu, chociaz dzisiaj rano juz po nocy odczuwalam parcie na pecherz i czuje minimalny dyskomfort przy oddawaniu moczu (jaky nie calkowite wyproznianie);
Poza tym w zeszlym tygodniu mialam okazje zaczerpnac opinii bardzo dobrego radiologa, ktory mnie wybadal dokladnie i wszystko w jamie brzusznej mam w porządku (tj. nerki, pecherz, watroba, trzustka, sledziona aorta brzuszna itp), pecherz rowniez ok, ale sa widoczne liczne elementy morfotyczne (osad) - co byłam podczas badania w stanie zauważyć nawet ja, bowiem we wnętrzu pęcherza pywały takie małe "świetliki" czyli jakieś cholerstwa typu nabłonek.

Mam wrażenie, że to jakieś zapalenie pęcherza z tym, że u mnie ono objawia się nietypowo, bo raczej nie mam problemy z bólami przy oddawaniu moczu, z pieczeniem czy z częstomoczem, ale pojawia się ten krwiomocz.

A przy okazji byłam o nefrologa i po konkretnych badanich nie maja się czego doczepic;/ nerki mam raczej ok ...
także szukam dobrego urologa, może ktoś pomoże ?smile najlepiej w okolicach Katowic. Chyba, ze ktoś wie gdzie dr Białożyt teraz prywatnie przyjmuje?
Pozdrawiam

Offline

 

#59 2010-03-16 18:00:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszÄ™ o pomoc

To, że nie możesz, to zwykłe napięcie mięśni dna miednicy. W skrajnych przypadkach prowadzi do zatrzymania moczu, zatrzymania wypróżniania, nawet, że tak powiem, "w trakcie".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson