Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-09-12 21:18:19

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Pęcherz a okres

Może kolejne trywialne pytanie, które pewnie wiele razy przewijało się na forum. Ale czy okres może mieć wpływ na dolegliwości pęcherzowe - mam na myśli pozytywny wpływ. Już któryś raz zaobserwowałam że podczas okresu czuję się dużo lepiej, prawie w ogóle nie mam parcia (bo bólu czy szczypania nie miałam od początku choroby). Początkowo myślałam że to przypadek, bo różnica nie była aż tak znaczna, ale teraz właśnie miałam okres i parcie miałam o wiele rzadsze, dzisiaj okres mi się kończy i już czuję zmianę na gorzej... Jak to powiedział mój chłopak (dzielnie znoszący moje narzekania na pęcherz:) - słuchaj swojego organizmu, także przejdę się na pewno do endokrynologa, zwłaszcza że od lat mam problemy hormonalne. Ale tak tylko chciałam zapytać czy to polepszenie podczas okresu to przypadek czy rzeczywiście coś w tym jest?

Offline

 

#2 2010-09-12 22:12:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pęcherz a okres

Przewijało się, i to wiele razy: jeśli jest Ci lepiej przy okresie, to sprawdź sobie przyczyny hormonalne, głównie hiperestrogenizm (ale nie same estrogeny, tylko w kontekście innych, zwłaszcza - o ile pamiętam - FSH i progesteronu) i cystitis cystica (tzn. to sprawdzi Ci biopsja przy cystoskopii).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-09-12 23:00:02

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pęcherz a okres

Redakcjo a jeśli się okaże że to rzeczywiście to, to czy to się jakoś leczy...? nie wiem czy dobrze kombinuję, ale jeśli przyczyną byłyby stricte hormony, to pewnie można ich poziom jakoś wyregulować.. a co przy cystis cystica? to są zmiany w pęcherzu? można je jakoś leczyć..?

Offline

 

#4 2010-09-12 23:03:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pęcherz a okres

Cyst. c. to takie pęcherzyki, które wychodzą w biopsji. Leczy się to debilnie, bo nie wiadomo jak, ale skoro podłoże hormonalne, to i może - klin klinem - powinno poddać się modulacji estrogenów. Ale tu kompletnie się nie znam, akurat ginekologa mam świetnego i nigdy nie musiałam się dokształcać smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2010-09-12 23:22:38

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Pęcherz a okres

A to cystis cystica może wyjść tylko w biopsji - tzn, czy tylko w biopsji widać te pęcherzyki? skoro miałam 2 razy cystoskopię ale ten powiedzmy 'zewnętrzny' obraz wnętrza pęcherza nie wykazał zmian, to i tak to mogę mieć?

Offline

 

#6 2010-09-13 10:01:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pęcherz a okres

A poczytaj sobie w serwisie smile. Tam jest wszystko, co wiem. Ale jeśli znajdziesz więcej w necie - chętnie posłucham nowości smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson