Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-10-19 21:11:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Jak brać flukonazol, kiedy brakuje doby?

Mam problem organizacyjny. Ponieważ wyszła mi i coli w posiewie moczu w Diagnostyce, i bardzo dużo coli plus trochę feacalisa u pani Doroty - dostałam antybiotyk. Biorę go 3x dziennie, bo muszę. Znajoma farmaceutka powiedziała, żeby flukonazol brać jak najdalej od innych leków, bo on hamuje działanie innych leków. Ale moja rozpiska lekowa wygląda mniej więcej tak (trzymam się założenia, że lek potrzebuje ok. dwóch godzin na wchłonięcie):

ok. 7.30 - Heviran (jak wstajÄ™ 5.30, to wiadomo, szybciej),
ok. 8. - srebro, jakoś tuż przed muszę wcisnąć antybiotyk,
ok. 9.00 - paracetamol i duża wit. c,
ok. 9.30 - oksycontin (czasem biorÄ™ razem wszystkie trzy, czasem oksy razem z paracetamolem),
ok. 11.30 - Heviran
ok. 15.00 - antybiotyk, czasem srebro; czasem w tych okolicach nie wytrzymujÄ™ i biorÄ™ kolejny oxycontin;
ok. 16.30 - Heviran,
ok. 19.30 - Heviran,
ok. 20.00 - wit. c (czasem z heviranem),
ok. 21.00 - paracetamol
ok. 21.30 oxycontin (czasem biorÄ™ dopiero z nim paracetamol),
i tu muszę przesunąć, bo teraz o 22. antybiotyk,
ok. 23.00 - aspargin (drażni mnie, ale potrzebuję elektrolitów, a mg trzeba na noc, no i jak biorę, to paradoksalnie, jak przestaje drażnić, łapię nawet ze 2 godziny snu więcej).

No to kiedy ja mam brać fluko? O trzeciej w nocy sad?

Drobiazg w postaci porannego i wieczornego wziewu na astmÄ™ ledwie wspomnÄ™..


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2010-10-19 21:24:35

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Jak brać flukonazol, kiedy brakuje doby?

Hmmm... Nie wiem jak dokładnie jest z tym fluconazolem, ale ja bym brała możliwie jak najdalej od antybiotyku, jednocześnie zakładając, że nie działa on aż tak tragicznie na wchłanianie reszty lekarstw. Myślę, że najbliżej paracetamolu. A ile razy dziennie ten fluco?

Offline

 

#3 2010-10-19 21:49:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Jak brać flukonazol, kiedy brakuje doby?

Raz. Ale na moich opioidach też jest ostrzeżenie, a one są tak toksyczne, tak słabo na mnie działają i są tak koszmarnie drogie (ok. 300 zł opakowanie, nie starcza mi nawet na miesiąc), że nie chcę ich narażać na fluko.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-10-19 21:58:45

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Jak brać flukonazol, kiedy brakuje doby?

Zakrótkodobizm. Mnie lekarze mówili, że w trakcie antybiotykoterapii nie bierze się fluconazolu, ale czemu? Farmakokinetyki nie objaśniali. Powiedzieli tylko, że jeśli okres półtrwania antybiotyku trwa X godzin to dopiero po tym X-ie mogę zacząć fluco. Przeraża mnie ta mieszanka, koniecznie poproś o coś wspomagającego pracę wątroby!

Offline

 

#5 2010-10-19 23:01:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Jak brać flukonazol, kiedy brakuje doby?

Ja mam wątrobę nie do zdarcia, nigdy mi ASPAT i ALAT nie przekroczyły 20. To u mnie rodzinne, a wolę już niczego nie dorzucać, zwłaszcza że jeszcze muszę włączyć olej lniany i ogórecznik.
Zakrótkodobizm, fakt.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson