Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2010-09-28 17:28:37

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

ale nigdy podczas mojej choroby nie musiałem w nocy wstawac do toalety. a podobno to charakterystyczny objaw.

Offline

 

#27 2010-09-28 17:59:18

maratonczyk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 63

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

pewnie bylyby charakterystyczne gdybys mial ponad 50 lat...

Offline

 

#28 2010-09-29 23:15:02

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

o oł. 2,5 dnia Trimesanu i właśnie pojawiła sie swędząca wysypka hmm a to pech. a od dwóch dni była o tyle poprawa że toalete odwiedzałem średnio co 3 godziny

Offline

 

#29 2010-10-10 16:47:38

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

równo 10 dni po odstawieniu wspaniałych antybiotyków zrobiłem posiew na lelka. zobaczymy czy cos wyjdzie. chciałbym żeby wyszło przynajmniej bym wiedział co tam siedzi bo taka niepewnośc za fajna nie jest. mysle nad tym żeby jeszce jutro może zrobić albo wymaz z cewki u nich albo posiew nasienia. jako że fundusze mam ograniczone wybrałbym jedną z tych dwóch opcji. tylko która w moim przypadku byłaby bardzije wskazana? w piątek mam wizyte u swojego nieszczęsnego urologa i chciałbym już mu jakies wyniki zanieść bo iśc bez niczego to raczej mija sie z celem. na dzien dzisiejszy objawy- do toalety chodze średnio co 3 godziny. czasem parcie jest wieksze czasem mniejsze. dalej na cewke lub okolice moszny, przynajmniej tak odczuwam. ilosc moczu bez zmian. rano max 200ml w ciagu dnia 150 jednorazowo. mętny mocz oczywiscie dalej sie zdarza ale nigdy rano. zazwyczaj drugi po porannym sie trafia metny. czasami pomarańczowy. niestety na lelka był czysty na oko. pozyjemy zobaczymy. czekam na jakiś zestaw bakteryjek. lepsze bakterie niz inne dziadostwo...

Offline

 

#30 2010-10-10 16:50:57

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

a i jest takie pobolewanie tuz na jÄ…drami. raz z lewej raz z prawej. mysle czy to nie nasieniowody?bo wsumie co tam sie znajduje w tej okolicy?

Offline

 

#31 2010-10-11 10:06:07

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

a oto wyniki moczu (narazie bez posiewu)

kolor- żołty
Uro- 0,2mg.dL   / do 0,2
biaÅ‚ko    ---
ph 6
ciężar  1030

osad - nabłonki wielokątne pojedyńcze,krwinki białe 0-2. krwinki czerwone 3-5 świeże. nieliczne szczawiany wapnia, sluz obfity


i tu może przytocze poprzednie moje wyniki z sierpnia.

kolor- ciemno żołty
przejrzysty

biaÅ‚ko   52mg/dl
ph 5,5
ciężar  1036
bilirubina   maÅ‚o

osad

nabłonki płaskie pojedyncze,
dośc liczne kryształy szczawianu wapnia.
dośc liczne pasma śluzu
nieliczne plemniki


hmm ciężar wysoki dośc. ale najgorsze te krwinki są bo to o niczym dobrym nie świadczy

Offline

 

#32 2010-10-13 09:50:53

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

dzowniÅ‚em na lelka. jak narazie mam Enterococcus faecalis 10 do 3.  a w badaniu moczu z poniedziaÅ‚ku (udaÅ‚o mi sie zanieść ten mÄ™tny z osadem) -

-kolor żółty
-lekko mętny
-ciężar 1015 (zakres 1018-1030)
-ph 8 (5-6)
-erytrocyty nie wykryto
OSAD
-nabłonki pojedyńcze
-leukocyty 2-3wp
-pasma śluzu- mierny


takie kwiatki

Offline

 

#33 2010-10-13 12:32:50

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

w piatek ide do wszem polecanego dr Rakoczego na USG. a jutro do dr Malczynskiego. oddałem też nasienie na posiew. zauwazylem ze tuż po oddaniu nasienia sikanie szło bardzo marnie strumien był słaby rozdwojony itp. czy to tak normalnie wystepuje po wytrysku?

Offline

 

#34 2010-10-14 20:23:03

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

ok. jestem po wizycie u dr MalczyÅ„skiego. wrażenia pozytywne. fakt chÅ‚op specyficzny ale spoko;) poczucie humoru takie w stylu Monty Pythona tongue najpierw wyslucha potem sam pyta. a nastepnie badanie. najpierw USG pÄ™cherza byÅ‚o. "nie ma tragedii" a potem per rectum. i tu w porownaniu do poprzedniego paÅ„stwowego urologa który tylko wsadziÅ‚ palec na prosto i tyle dr MalczyÅ„ski krÄ™ciÅ‚ palcem gdzie trzeba, macaÅ‚ gruczoÅ‚ i tak bolaÅ‚o że siÄ™ aż wydarÅ‚em. no i diagnoza jasna. przepisane leki to - NOCILIN oraz czopki doodbytnicze  DICLOFENAC. co nie zmienia faktu że jutro dla Å›wietego spokoju pojde na USG tam gdzie iść miaÅ‚em.

Offline

 

#35 2010-10-15 18:50:12

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

a dzisiejsze USG jamy brzusznej w klinice IBIS (tam też jest pan A. Rakoczy) powtórzyło poprzednie wyniki. czyli wszystko OK. sprzęt faktycznie bardzo nowy. po oddaniu moczu zostało 5ml (kurcze że nawet tyle widać yikes) w pęcherzu było 257ml. koszt wizyty 120zł.

Offline

 

#36 2010-10-15 22:42:17

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

A podaj z Å‚aski swojej  peÅ‚ne namiary na tÄ™ klinikÄ™ IBIS ...

Offline

 

#37 2010-10-16 08:17:51

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

Klinika IBIS ulica Kacza 8   http://www.klinika-medyczna-ibis.com.pl/index.php/glowna

Offline

 

#38 2010-10-22 18:07:11

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

pozostaje mi chyba podsumować historie mojego wątku.

uważam że potrzebne jest opisywanie swoich problemów bo zawsze komus może byc to potrzebne żeby odnaleść podobną historie. sam przeszukiwałem fora szukając podobnych przypadków zeby zobaczyć że nie jest się samemu z takimi przypadłościami.

ostatnie badanie o jakim pisałem to było USG profesjonalne. które wykazało wszystko w normie jedynie gruczoł krokowy był większy na nim niż miesiąc temu na innym USG.
spokojnie wyszedÅ‚em z gabinetu czujÄ…c że wszystko jest OK. niestety nastÄ™pnego dnia w moczu pojawiÅ‚a siÄ™ krew. widoczna goÅ‚ym okiem, mocz byÅ‚ różowy a pod koniec poleciaÅ‚o pare kropel już mocniej zabarwionych krwiÄ…. oczywiÅ›cie przeraziÅ‚o mnie to.zero bólu, szczypania. szybko zapisaÅ‚em sie do kolejnego urologa. 4 w moim przypadku. dr Jerzy WÄ…sik który pracuje na urologi na Lindleya. doktor starej daty.obejrzaÅ‚ wszytkie wyniki, zbadaÅ‚ per rectum (3 w moim przypadku) i nie byÅ‚o zbyt bolesne. stwierdziÅ‚ że to zapalenie , ja zapytaÅ‚em odnoÅ›nie krwiomoczu czy to aby nic innego nie może być? bo wiele wskazywaÅ‚o na to. dr powiedziaÅ‚ że nie że przy 3 usg to już by jakieÅ› nieprawidÅ‚owoÅ›ci wyszÅ‚y. mimo wszystko dalej spanikowany i zestresowany poprosiÅ‚em o skierowanie na tomografie komputerowÄ… którÄ… prywatnie bym wykonaÅ‚. niestety nie chciaÅ‚ dać, mówiÅ‚ że to niepotrzebne w tym przypadku. przepisaÅ‚ mi furagine i Palin. brać na przemian. mimo to skierowanie na tomografie zaÅ‚Ä…twiÅ‚em sobie. "znajoma" lekarka bez problemu nastpenego dnia na wizycie mojemu tacie zapisaÅ‚a takie skierowanie. do tego wczoraj badanie PSA  - wynik 0,81  granica 4/  i morfologia z rozmazem- żadnych nieprawidÅ‚owych wartoÅ›ci. w dniu dzisiejszym miaÅ‚em tomografie w Enel Medzie na Gilarskiej. koszt 410zÅ‚ z kontrastem. wynik po 3 godzinach. żadnych nieprawidÅ‚owoÅ›ci. pÄ™cherz dobrze wypeÅ‚niony gÅ‚adkie Å›ciany, gruczoÅ‚ równomiernie wypeÅ‚niony kontrastem. jelita bez oznak zapalnych . żadnych ognisk nie stwierdzono.  stresu przez ten czas byÅ‚o co nie miara. braÅ‚em nawet lek zioÅ‚owy na uspokojenie Verusal czy coÅ› takiego. nawet pomagaÅ‚. obecnie biore leki zapisane od WÄ…sika.zobaczymy co zdziaÅ‚ajÄ…. przynajmniej jestem spokojny że to nic z grubej rury chorób których juz niemal byÅ‚em pewien. czuÅ‚em siÄ™ fatalnie bóle w miednicy. gdzieÅ› w okolicy lÄ™dżwiowo krzyżowej, nie chciaÅ‚o mi sie wstawać z łóżka. bóle w kroczu. nie jakies silne ale odczuwalne co jakiÅ› czas. obolaÅ‚e mięśnie. krwinki czerwone w moczu no i nieszczÄ™sny krwiomocz. itd itp.

Offline

 

#39 2010-11-20 17:24:34

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: kłopoty z pęcherzem- CZY KTOS PORADZI?

i podsumowywanie było chyba nietrafione. powracają upiorne objawy. jak brałem furagine i ten palin było bardzo ok. piłem z tej radości 4 litry Nestea i ogolnie nie myślałem o pęcherzu oddawałem mocz w dość dużych ilościach jak na moje wcześniejsze przygody. w zeszłym tyg skonczyły sie leki i od paru dni widze że zaczyna sie znowu. szczegolnie wczoraj jak spacerowałem parcie było bardziej odczuwalne. do tego wydaje mi się (pewnie tak było) że znowu przez chwile pojawił sie różowawy mocz. hmm come back. do tego doszły problemy z jelitami pewnie od leków. w przyszłym tyg zrobie badanie moczu i posiew. a co dalej nie mam pojęcia. pewnie nieuchronnie zbliża się cystoskopia i nieciekawe odkrycia

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson