Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-10-29 22:35:17

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

2 antybiotyki równocześnie

Mam takie pytanie jak w temacie - u Pani Doroty (łącznie w posiewie moczu, wymazie z cewki i szyjki macicy) wyszły mi 4 bakterie. Dostałam piękne długie antybiogramy do każdej, ale niestety jedynie cyprofloksacyna jest wspólna dla wszystkich. Czy można więc brać 2 różne antybiotyki równocześnie? zwłaszcza że w necie pisze że cyprofloksacyna to właściwie nie antybiotyk, ale chemioterapeutyk, więc mogłabym równocześnie brać antybiotyk? jakoś nie mam zaufania do tej cyprofloksacyny - brałam na początku jak to się zaczęło wszystko i nic, no ale pewnie brałam za krótko:(

Offline

 

#2 2010-10-30 12:19:02

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: 2 antybiotyki równocześnie

O ile wiem, to można.
Proszę sobie wpisać w Google -- protokół dr. Wheldona-- i poczytać.
ALE---takie stosowanie 2 antyb. razem powinien zaordynować lekarz. Bo ---tu czytajmy ulotkÄ™ przy danym antybiotyku---niektóre z nich siÄ™ nie lubiÄ… a inne wprost odwrotnie--dziaÅ‚ajÄ… wzmacniajÄ…co jeden na drugiego. W ulotce ta sprawa zwykle jest podana. Niech wiÄ™c lekarz przeczyta w swoim kapowniku czy AKURAT te dwa  antybiotyki nie przereagujÄ…  do postaci bomby wodorowej.
PS. człowiek sam może poszukać tej info. na stronach internetowych --są takie opisujące poszczeg. leki. Pytanie czy nasi lekarze są na tyle gramotni.................

Offline

 

#3 2010-10-31 23:28:39

Lusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 7

Re: 2 antybiotyki równocześnie

Mnie też się wydaje, ze można, jednak ja bym była w tym temacie ostrożna... Zastanawiam się czy nie lepiej skończyć jeden antybiotyk, tylko wesprzeć go jakimś suplementem z żurawiny, a później rozpocząć drugi...

Offline

 

#4 2010-11-01 12:20:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: 2 antybiotyki równocześnie

Moim zdaniem - żurawina niewiele da. Natomiast pamiętam z tych rożnych protokołów na icnetwork.com, że brało się bodaj 2 tygodnie abx jednego typu, potem tydzień czy dwa - drugiego, a dodatkowo rzeczy typu metronidazol, NAC itp.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2010-12-11 13:30:49

ankan
Użytkownik
SkÄ…d: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 31

Re: 2 antybiotyki równocześnie

Zależy jakie anybiotyki, nie mogą się sumować działanie niepożądanie na narządy. Zapytaj się lekarza bądź farmaceuty, ale mgr nie technika w aptece

Offline

 

#6 2010-12-11 19:51:35

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: 2 antybiotyki równocześnie

Można, moje dziecko na zapalenie płuc miało dwa różne, dożylne antybiotyki, podawane w szpitalu.

Offline

 

#7 2010-12-11 20:13:59

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: 2 antybiotyki równocześnie

Dziękuję za odzew:) w końcu zrobiłam tak że na razie biorę już miesiąc sama cyprofloksacynę, zostało mi jeszcze na parę dni i potem zacznę brać furagin. Ale coraz bardziej czuję że moje dolegliwości to w dużym stopniu napięte mięśnie - mam tam wręcz obolałe wszystko, mam problem z wysikaniem końcówki moczu, a w dodatku mam straszne zaparcia. A nawet jak oddaję stolec, to jest jakby odcinany w małych kawałkach - przepraszam za opis:(

Offline

 

#8 2010-12-11 20:49:22

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: 2 antybiotyki równocześnie

Też doÅ‚ożę od siebie, że można na bank,  w szpitalu miewaÅ‚am w żyÅ‚Ä™ dwa rodzaje. Z tymi zaparciami to faktycznie - stolec uciska na pÄ™cherz a czasem i cewkÄ™. Gdy już sobie nie radzÄ™ z zaparciami, pijÄ™ oliwÄ™ z oliwek z wyciÅ›niÄ™tÄ… cytrynÄ…. I jak walnÄ™ cztery 50-tki w ciÄ…gu dnia, nazajutrz mam co chciaÅ‚am. Polecam Amidala.

Offline

 

#9 2010-12-11 21:45:57

gilda29
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 143

Re: 2 antybiotyki równocześnie

Jestem po równoczesnej parotygodniowej terapii Zinnatem i Ciprolexem, zlecone przez urologa. Wiem też, że przy zagrożeniu posocznicą lub przy jej leczeniu, standardowo podaje się 2 antybiotyki, działające w różny sposób (w tym jeden działający na ścianę komórkową bakterii - żeby ją "rozszczelnił, a drugi antybiotyk dowala od środka).


Pozdrawiam

Offline

 

#10 2010-12-12 13:11:14

ankan
Użytkownik
SkÄ…d: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 31

Re: 2 antybiotyki równocześnie

Najlepsze na zaparcia są suszone śliwki, ja po żelazie miałam straszne i to mi pomagało, bo nawet jogurty, kefiry i jabłka nie. Spróbuj. Kiedyś się ich najadłam, bo akurat miałam ochotę i cały dzień latałam do toalety. Czułam się tak czysta jakbym przeszła przez kolonoskopię ;-)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson