Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2010-08-08 21:22:55

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Jest internistą ale jeszcze ma jakąś specjalizacje.Nie napisze o tym lekarzu wprost gdyż nie mozna bez czyjejs wiedzy szastac jego nazwiskiem na forum.

Offline

 

#27 2010-08-08 21:29:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Lekarz, wykonując swój zawód, jest osobą publiczną. Podawanie jego nazwiska oraz informacji o działalności nie jest żadną tajemnicą i jest, z racji przepisów prawa nawet, upublicznione (np. rejestr NIL, wpis do EDG lub KRS itd.). A nazwiskiem nie musisz szastać, bo to nieładnie, wystarczy je podać wraz z informacjami technicznymi, które interesują Amber. Jeśli jednak nie chcesz kontynuować tematu, nie wspominaj lekarza w ogóle, bo po co inicjować wątek, w którym nie można się nic dowiedzieć?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#28 2010-08-09 00:08:07

Betix86
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Droga Anabello,
czy kiedykolwiek lekarze podejrzewali u Ciebie śródmiąższowe zapalenie pęcherza? ja mam historie podobna do Ciebie, od 2 lat nie moge sie wyleczyc sad mialam E.coli, potem pojawila sie e.faecalis, od stanu zapalnego zrobily mi sie zrosty w brzuchu, ktore musialam miec operowane, mialam krwiomocz juz ponad rok temu i od 2 lat (prawdopodobnie po nieszczesnej operacji ginekologicznej) nie moge sie wyleczyc. Strasznie boli mnie podbrzusze, ciagle latam do kibelka, zdarza sie,ze i w nocy, choc teraz troche rzadziej niz na poczatku, bralam mase antybiotykow i po zadnym nie czulam sie ani przez chwile lepiej sad lekarze po zrobionej cystoskopii stwierdzili,ze to moze byc srodmiazszowe zapalenie pecherza, ktore niestety jest b.trudne do wyleczenia , ale tez nie maja 100%pewnosci, bo to trudne do wykrycia, stwierdzaja tak po wykluczeniu innych chorob ale boje sie,zeby nie miec raka pecherza sad boje sie , bo nic mi nie przechodzi a wrecz mam uczucie,ze jeszcze gorzej mnie boli i piecze, to uczucie nie daje mi normalnie funkcjonowac od prawie 2 lat sad napisz prosze jakie srodki na Ciebie dzialaja, jesli sa takie, na mnie Augmentin ani Macmiror nie dzialaly sad czy stosowalas jakies wlewki dopecherzowe? slyszalam,ze takie sa stosowane w takich przewleklych schorzeniach jakie my mamy..serdecznie pozdrawiam i mam nadzieje,ze w koncu sie wyleczysz, bo wiem co czujesz niestety sad

Offline

 

#29 2010-08-09 09:51:35

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

może jednak warto w takich sytuacjach iść do zielarza i popić se ziółka. Ja nie mówię ,że one zaraz pomogę ale może powypłukują bakterie z tkanki pęcherza. Oczywiście trzeba dobrać zioła do przypadku ,żeby nie było drażnienia ścian pęcherza. Niezależnie od tego antybiotyki trzeba będzie nadal stosować niestety. (a może mumio ?????????).

Offline

 

#30 2010-08-09 10:04:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Betix, czy Ty pytasz, co pomaga Anabelli, czy chcesz porozmawiać na temat swojego, źle zdiagnozowanego schorzenia? Bo na to drugie w tym wątku nie uzyskasz odpowiedzi. Załóż swój, jest bowiem o czym porozmawiać.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2010-08-09 11:02:18

Betix86
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 3

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

fakt, przepraszam, napisalam za duzo o sobie, ale moje pytanie na poczatku mialo na celu,zeby Anabella sprawdzila,czy nie ma przypadkiem tego schorzenia co ja. Dlatego napisalam jej swoje objawy i czym sie leczylam, zeby nie myslala,ze jest chora na cos bardziej powaznego (np.rak pecherza), ktory daje czesto podobne objawy. Dlatego moje pytanie na poczatku, zeby zwrocila uwage rozmawiajac z lekarzami wlasnie na to schorzenie. Mi tez na poczatku nikt tego nie bral pod uwage, patrzyl,ze mloda, dobrze wygladajaca, a bolu nie widac niestety hmm ja nie dawalam za wygrana i jezdzilam do tych lekarzy juz niemalze z placzem, az w koncu dali mi to skierowanie na cystoskopie i mogli okreslic, ze raczej na 90 % jest to IC. Chociaz wykluczyli mi guza pecherza, o ktroego bardzo sie balam i nadal boje,ze moze mi urosnie, jak tego nie wylecze, wiec nie ma co zartowac.

Offline

 

#32 2010-08-09 11:11:26

Anabella
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 16

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Witaj Betix!

Jesli chodzi o mnie, to dopiero niedawno usłyszałam podejrzenie IC.
Na razie jednak nie pcham się na cystoskopię, ponieważ leczę zakażenie bakteryjne i nie chcę sobie zaszkodzić.
Podejrzewam jednak, że mnie to nie minie, ale duzo zalezy też od tego, co zaleci urolog.
Pomaga mi tak naparwde tylko augmentin, macmiror tez ostatecznie nie pomógł.
W tej chwili biore augmentin w konskiej dawce 4 g na dobę i jest lepiej; może w Twoim przypadku chodzi własnie o dawkę - tzn. może była za mała, aby była skuteczna? Z tego co wiem, przewlekłe zakażenia wchodza głęboko w tkanki i leczy sie długo dużymi dawkami.
Aha, dodatkowo zaczeÅ‚am brać Rowatinex (to naturalny lek, bez recepty), bo miewaÅ‚am też krwinkomocz i mam wrażenie, ze jest troche lepiej. 

Pozdrawiam cieplutko i zycze zdrowia smile

Offline

 

#33 2010-08-09 11:22:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Betix, tyle że IC nie istnieje wink. Załóż swój wątek, szczerze radzę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#34 2010-08-09 11:56:17

Anabella
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 16

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Karolino, jak to IC nie istnieje....???

Betix, niestety, jest tak, jak piszesz - to, że bólu nie widać, to nie znaczy, że go nie czuć.
Raka się nie bój, nie jest taki częsty.A dla spokoju możesz sobie zrobić badanie cytologiczne moczu.

Offline

 

#35 2010-08-09 12:17:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Ano nie istnieje big_smile. Ostatnie tendencje skłaniają do wniosków, że IC to zespół objawów spowodowanych chronicznym stanem zapalnym zajmującym już głębokie warstwy pęcherza; o różnej, najczęściej niedodiagnozowanej etiologii tego stanu zapalnego. Może to być przewlekłe zp, może być zapalenie nerwów, które zmieniają się patologicznie z jakichś tam w jakieś tam (tego nie zapamiętałam).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#36 2010-08-09 13:11:31

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

dasiu, nic tylko Ci podziękować za te "konkretne" dane, lux-med nie ma w swoim wykazie lekarza internisty o imieniu Jacek i nazwisku na literę B.

Offline

 

#37 2011-01-08 09:31:01

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Jacek Borowicz internista Highmed tel. +48228657150

Offline

 

#38 2011-01-09 00:38:51

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

a ja nie do końca zgodze się z tym zmienianiem antybiotyku, bo dlaczego? Jesli nie widzimy poprawy to ok, rozumiem, ale jak trafimy na antybiotyk, przy którym mamy poprawę, to uważam, że własnie tym powinno trwać leczenie nawet kilka miesięcy i tak jak pisała w swoim poście, w zasadzie nie pamietam imienia, chyba Sabina, dziewczyna z Niemiec, która opisała jak wyleczyła się łykając augmentin w wysokiej dawce kilka miesięcy.

Offline

 

#39 2011-01-09 14:08:28

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Fairlyand ja pisałam o zmienianym antybiotyku na chlamydię .Przeczytaj sobie jak chlamydia potrafi chować sie w komórkach żywiciela jaki jest mechanizm jej życia itp.Pozdrawiam.

Offline

 

#40 2011-01-10 00:57:58

fairyland
Użytkownik
SkÄ…d: Szkocja
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 183

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Chlamydia to temat rzeka, przerabiałam, i szkoda, że wówczas nie wiedziałam o tych cyklach jej życia a męczyłam się z nia kilka lat i wiele razy bralam na nia antybiotyki az w końcu sie jej pozbyłam.

Tylko pytanie, dlaczego lekarze, ktorzy nas leczÄ… o tym nie wiedzÄ…???

Offline

 

#41 2011-01-10 08:58:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

A jakie są cykle jej życia?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#42 2011-01-10 16:40:30

dasia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 453

Re: moja udręka- historia, badania, antybiotyko- i fagoterapia

Nie wim kochana fairylando tez wiem co znaczy chlamydia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson