Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-01-15 08:37:14

snieg
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 2

Pieczenie podczas oddawania moczu (Mężczyzna)

Witam

skrót: Podczas oddawania moczu po pobraniu wymazu z cewki moczowej występuje bardzo silne pieczenie (kłucie).

Cała historia: Od kilku tygodni zmagam sie z problemem pieczenia w prąciu (nie wiem czy to cewka moczowa wiec celowo nie nazywam tego tak)
Całość zaczeła sie jakies 7 tygodnitemu byłem sobie w saunie potem wyszedłem na mróz tam uprawiałem sex (bez zabezpieczenia) z kobietą którą znam i nie wykazuje ona zadnych oznak chorobowych.
Następnego dnia poczułem pieczenie, ale nie podczas oddawania moczu tylko miedzy oddawaniem najczesciej podczas siedzenia gdy chodziłem było lepiej.
Poszedłem wiec do urologa:
Powiedział ze nie bardzo wiadomo zbadał mi prostate i przepisał Proxacin brałem prze 20 dni wraz ze sterko i żurawiną i dikrobelyrem przez pierwze 5 dni kuracji było lepiej.
Po kuracji wszystko wrociło do punktu wyjścia wiec zacząłem ze zwykłym sterko i o dziwo zrobiło sie troche lepiej ale zachciało mi sie diagnozozy wiec zamówiłem z TestDNA zestaw badań na HPV, HSV, Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum. W domowym zaciszu pobrałem wymaz z cewki (okropnie bolało ale myślałem ze tak ma być) i sie zaczęło od 3 dni podczas oddawania moczu mam okropne bule w miejscu gdzie pobierałem materiał. Byłem u lekarza przepisał nurofen przeciwzapalnie i czekać co dalej.

Pomoznie najpierw z tym ostrym bólem przy oddawaniu moczu potempomartwie sie o reszte jeśli nie ustąpi (teraz jem dużo witaminy Ci i żurawina ze skrzypem)

Offline

 

#2 2011-01-15 11:18:35

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pieczenie podczas oddawania moczu (Mężczyzna)

całość sprawy powinna być konsultowana z wenerologiem a nie z urologiem (powiedzmy że w tej kolejności=najpierw weneryczny).
Bóle po wymazie z prącia to niestety typowa sprawa i każdy to ma--pytanie tylko jak długo i jak duże !!!
Domowe sposoby to moczenie fiuta w garnuszku od herbaty w naparze z rumianku, a można i w naparze w ziołach Vagosan (troche tego brać, zalać wrzątkiem i niech ostygnie pod przykryciem, używać lekko ciepłe.....jak herbata po prostu).Tylko nie pić tego....:-)
Oraz--kup pastÄ™  Fitolizyna bez recepty i pij kilka razy dziennie ==pół szklanki wody ciepÅ‚ej + okoÅ‚o 1,5 cm. tej pasty wyciÅ›niÄ™tej.
Ogólnie pewnie sprawa kwalifikuje się do antybiotyku (Nolicin, Ciopronex) ale trzeba mieć na to receptę. Ty idź do rejonowego internisty, powiedz że boli cie cewka moczowa stale i jest czerwona, może ci da jakąś receptę w ciemno na antybiotyk. O sexie nic nie mów.

Offline

 

#3 2011-01-15 11:49:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pieczenie podczas oddawania moczu (Mężczyzna)

Prawdopodobnie źle sobie pobrałeś materiał i uszkodziłeś śluzówkę. Do badań samodzielnie się nie pobiera - nawet ginekolożka idzie na przegląd do innego lekarza. Po prostu pewnych rzeczy samodzielnie nie da się zrobić albo z większym ryzykiem niewiarygodności wyniku. A co dopiero, jak nie jest się fachowcem.

Nie wiem, czy ryzykowałabym jakieś napary ziołowe przy ewidentnym podrażnieniu. Zioła są silnie drażniące i uszkodzona śluzówka dopiero będzie Ci dawała do wiwatu. Ale to tylko moja refleksja.

Partnerkę przebadaj, bo jeśli miałeś coś wcześniej, to ona dopiero zacznie odczuwać objawy chorobowe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2011-01-16 11:21:25

on25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 37

Re: Pieczenie podczas oddawania moczu (Mężczyzna)

Szczerze powiedziawszy to tym pieczeniem po pobraniu wymazu nie przejmowałbym się za bardzo. W sumie pierwszy raz takie coś odczuwasz, to może być dla Ciebie dziwne. Ja miałem wkładany cewnik podczas badania urodynamicznego, pobrany wymaz z cewki w "domowym zaciszu" czy też w laboratorium gdzie na miałem wkładano nie jedną wymazówkę w cewkę, ale po kolei kilka (z tego bólu nawet nie wiedziałem ile smile, ale co najmniej pięć było, lekarka mówiła, że niektórzy faceci mdleli jej tam w trakcie pobierania wymazu). Zawsze po badaniu piekło bardziej lub mniej, krócej lub dłużej. Generalnie to starałem się mniej pić, żeby nie czuć bólu w trakcie sikania oraz żeby nie podrażniać dodatkowo cewki.

Gorszy zapewne jest ten Twój problem główny od którego wszystko zaczęło się. Daj znać czy coś wykryli w tym teście DNA.

Offline

 

#5 2011-01-17 11:01:12

snieg
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 2

Re: Pieczenie podczas oddawania moczu (Mężczyzna)

Ból powoli ustepuje, teraz czas zajac sie prawdziwym problemem czekamna wynii i sie zobaczy. Puki co zauwazylem jeszcze jedną prawidłowość po oddaniu stopca widać biały wysięk z cewki jest go niewiele ale mam pytanie:

Czy może to być spowodowane brakiem aktywnosci sexualnej (na przykład sperma) czy raczej jet co coś spododowane bakteria ?

Sterko działa całkiem nieźle smile narazie doegliwości sie zmiejszyły

Offline

 

#6 2011-01-17 18:46:13

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Pieczenie podczas oddawania moczu (Mężczyzna)

w 70% jest to wynik przepełnienia gruczołu krokowego, ale w 30% jest to efekt stanu zapalnego w układzie moczowym. Poprostu słabiej trzyma jakby zwłaszcza gdy idzie ucisk z jelit.
Sprawa nie ma znaczenia.

Offline

 

#7 2011-01-17 18:58:27

kaloryfer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 202

Re: Pieczenie podczas oddawania moczu (Mężczyzna)

z gruczolu krokowego jest przezroczysta wydzielina chyba ze jest infekcja to moze miec inny kolor nawet zielony, dobrze widac to rano przed pierwszym oddaniem moczu. bierz koles jakis antybiotyk i nie czekaj na wyniki najwyzej potem jego zmienisz. i tak juz jestes pare tygodni w plecy. pamietaj ze jak masz bakterie w gruczole krokowym to antybiotyk bierzesz min. 28 dni. moze jakis chinolon tarivid 2x 200 albo lepiej 2 x 400 i nie pekaj traktuj je jak cukierki. a to maczanie glowicy w szklance z ziolami to zostaw na potem jak sie skoncza pomysly.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson