Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-03-01 12:35:31

weronikaw
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-18
Posty: 4

Czy kiedys to wylecze?

Witam Wszystkich?Chce Wam opowiedziec o swojej chorobie.Pierwsze zapalenia pecherza mialam w wieku 16 lat.Zawsze byly one jak przemarzlam,przewialo mnie,albo po sexie.Ojawy byly jak w wiekszosci przypadkow:parcie na pecherz,ale trwalo ono zawsze 1,gora 2 dni.Najgorsze bylo szczypanie,pieczenie cewki.Najokropniejszy bol w moim zyciu.Potrafilam drzec sie przez caly dzien z bolu.Na poczatku bralam na to tylko furagin.Czasami,gdy juz nie moglam wytrzymac bralam po 8 tabletek na raz.Wiem,wiem ze to bardzo zle,ale bylam mloda i glupia.Tym bardziej,ze bylam z tym problemem sama.I tak minelo pewnie ze dwa lata.Az w koncu poszlam do lekarki rodzinnej,ktora nie dala zadnego skierowania na posiew itp tylko wypisala lek,ktory jak sie pozniej okazalo zostal wycofany ze sprzedazy ok 10 lat wczesniej.Pozniej czy to chodzilam do urologa czy do rodzinnego lekarza dostawalam skierowania na badania ogolne i posiewy moczu i badania krwi.Nigdy nie wyszlo mi nic.Zawsze wszystko w normie.Lekarze traktowali mnie jak natreta.Czasami slyszalam,zeby juz nie przesadzac,nie wymyslac sobie nie wiadomo czego,albo zeby nie zmieniac tak czesto partnerow sexualnych...A ja mam jedynego kochanego chlopaka od 7 lat.Aha,nie dodalam,ze teraz mam 22 prawie 23 lata.I tak sobie zylam na swojej wsi chorujac 3,4,5,6 razy do roku na zp,albo sama nie wiem na co .Az w sierpniu zeszlego roku,gdy pojechalam na dluuuugo oczekiwane,wytesknione wakacje stalo sie.No wlasnie,co sie stalo.Wstyd mi o tym pisac,ale wlasnie wtedy bedac na wycieczce w Czechach nie sikalam 18 godz!!Naprawde probowalam,ale gdy tylko weszlam do brodnego wc na stacji benzynowej,albo toi-toia to nie moglam!Wiedzialam czym to sie skonczy.Nastepnego dnia juz bylam u lekarki z okropnym pieczeniem podczas sikania.Dostalam antybiotyk cipronex 500mg+furagin+fromilid250mg.Wybralam wszystko i nic..Mialam caly czas silne pieczenie cewki,podczas sikania okropne,bez sikania troche mniejsze.Gdy wrocilam do domu cala w bolesciach poszlam do lekarza,ktory stwierdzil,ze jak ta kuracja nie pomogla to trzeba ja przedluzyc.Oczywiscie nic nie pomoglo.Potem zrobilam sobie badania:usg jamy brzusznej-obraz prawidlowy,posiew jalowy,badanie ogolne tez ok.Tylko mnie zaniepokoil podwyzszony poziom kreatyniny 1.6 mg/dL.A norma dla kobiet to 0,6-1,1.Ale lekarka powiedziala,ze to nic takiego.Dostalam nolicin400mg,ktory nie pomogl.A wczesniej zawsze pomagal.Przez tyle miesiecy az do teraz najgorsze bylo to,ze rano gdy szlam sie wysikac podczas oddawania moczu a najbardziej po OKROPNIE piekla cewka.Ustepowalo to po ok.2,3 godz.Czasami pieklo w dzien.Doszlo do tego,ze gdy wstawalam rano to jeszcze lezac w luzku plakalam na mysl jak bardzo zaraz mnie bedzie pieklo.Tyle miesiecy nieustannego cierpienia i nic.Az w lutum pojechalam do p Doroty na badania.Badanie ogolne moczu:barwa-slomkowa,odczyn pH-5,0,ciezar-1.012,bialko i cukier nie wyryto,urobilinogen w normie,nablonki-wiel.poj.w prep.,krwinki biale 1-3 wp.w,sluz-liczne pasma.A w posiewie moczu pelnego nie uzyskano wzrostu drobnoustrojow!Czyli ok.Zrobilam sobie jeszcze u p Doroty wydzieline z kanalu szyjki.I tu prosze bardzo:leukocyty-poj.w prep.,nablonki-dosc liczne pokrywaja cale pole widzenia,sluz w miernej ilosci,poj.paleczki Lactobacillus sp.,bardzo liczne kom.drozdzakow.W posiewach po 24 godzinach inkubacji wychodowano:Candida albicans 1-obfity wzrost,Staphylococcus epidermidis-sredni wzrost,Staphylococcus aureus-pojedyncze kolonie.Wiec mam dwa gronkowce i candide.Tylko czemu w moczu nic nie wyszlo?Dziwne.Czy mozliwe,ze od tego piecze mnie cewka?8 marca jade do gin do Warszawy.Mam antybogram to dostane leki.Ale czy to pomoze na ta cewke?Dzieki serdeczne jezeli komus bedzie chcialo sie to przeczytac i doradzic co dalej.

Offline

 

#2 2007-03-01 13:06:21

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Czy kiedys to wylecze?

Weroniko, grzybica pochwy powoduje potworne pieczenie w cewce, przerabialam to, nie wiem , czy candida albicans masz tylko w pochwie, czy także w gardle i w nosie (posmak metalu w ustach) i oddech o zapachu plesni, a do tego obfity wzrost, to już jest sygnal, ze musisz natychmiast to leczyć, ale leczenie latwe nie jest, skontaktuj się z Ifea, ona leczyla sie bardzo dlugo, bo ponad rok oprocz lekow musisz unikać wszystkiego, co zawiera cukier, nawet owocow, to jest drakonska kuracja, ale jesli tego skutecznie nie wytepisz bedzie sie odnawiac stale. Do tego niezbedne sa probiotyki (pro-bacti 4, lacidofil) jest wiele innych w aptekach, to jest niezbedne dla utrzymania flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Nie możesz jeść niczego, co zawiera drożdże, a więc chleb razowy na naturalnym zakwasie, bez miodu, cukru i zadnych polepszaczy. Nie wiem, czy masz szczepiopnke na gronkowca, mozesz ja brać wraz z antybiotykami. Na candina najlepszy lekiem jest fluconazol doustnie, a dopochwowo lekarz dobierze lek, czasami te tabletki dopochwowe troche czczypią, ale nie jest to bardzo uciazliwe, a w cewce napewno odczujesz ulgę. Jedna uwaga jesli masz chlopaka musicie leczyc sie obydwoje, bo on napewno zakaża Ciebie nie majac o tym pojecia i on powinien przejść takze badania, poczytaj portal, wpisy Skaya, to dowiesz sie o co chodzi, a jesli nie, to pytaj. pozdrawiam Dan
ps.
a w posiewie z odwirowanego moczu też nic nie wyszlo, bo to malo prawdopodobne?

Offline

 

#3 2007-03-01 13:17:07

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Czy kiedys to wylecze?

jesli pieczenie wystepuje TYLKO W CEWCE a w samym pecherzu juz nie to moglabys zrobic badania w kierunku chlamydia trachomatis, ureaplasma/mycoplasma, one powoduja jazdy z cewka i w zwyklych posiewach niewychodza bo sa osobne badania.ch.trachomatis jest najczestsza przyczyna natomiast urea/myco troche rzadziej. to tylko sugestia nie zaden pewnik.

Offline

 

#4 2007-03-01 15:02:59

weronikaw
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-18
Posty: 4

Re: Czy kiedys to wylecze?

Dzieki Wam serdeczne za odpowiedz!W posiewie moczu wlasnie nic nie wyszlo.Pani Dorota powiedziala,ze to w sumie niemozliwe.Pytala sie mnie czy na pewno nie bralam wczesnij zadnych antybiotykow.A ja na pewno nie bralam nic.Nawet zurawine,urinal czy inne witaminy odstawilam 2 tygodnie wczesniej.Wiec chyba jakby cos bylo to by wyszlo.Myslalam zeby zrobic jeszcze sam wymaz z cewki,moze on cos wykarze?Na candide mam mykogram,wiec moze uda mi sie ja dosc szybko wyleczyc.A na gronkowca mam antybiogram.Badania na chlamydie tez chyba zrobie,bo juz wczesniej o tym myslalam.Chyba bedzie taka mozliwosc jak pojade do ginekologa to tam w klinice zrobie sobie wszystkie badania.Oby jeszcze nic dodatkowego nie wyszlo.

Offline

 

#5 2007-03-01 19:31:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy kiedys to wylecze?

A co z tym oddawaniem moczu? Miewasz jeszcze takie zastoje?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2007-03-02 14:57:10

weronikaw
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-18
Posty: 4

Re: Czy kiedys to wylecze?

Juz teraz nie mam takich przerw w oddawaniu moczu.Tylko wtedy,sama sobie zle zrobilam to teraz mam za swoje...Chciallam sie jeszcze Was o cos spytac.Oddaje mocz co ok 3,4 godziny i pod koniec i zupelnie po sikaniu mnie piecze,tak srednio.A dlaczego gdy np wysikam sie po 6 godzinach(bo wczesniej nie moge) i nawet gdy sporo pilam(litr wody,albo wiecej) to sikam wtedy naprawde malo moczu i wtedy to dopiero piecze i szczypie!!Okropnie!Tak samo jak przez noc spie i rano zawsze bardzo mnie piecze.Wiecie dlaczego tak jest?

Offline

 

#7 2007-03-02 15:28:10

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Czy kiedys to wylecze?

Nie wiem dlaczego tak jest, ale ja miałam tak samo. Może to dlatego , ze mocz jest długo w pęcherzu , namnazają się w nim bakterie i podraznia cewkę. Ja też kiedyś miałam takie sytuacje, że nie robiłam siku przez kilkanaście godzin, bo nie było higienicznej toalety w pobliżu, chociaż czasami mi się bardzo chciało, w trakcie leczenia też dowiedziałam się, że to mogło przyczynić się do moich problemów. Potem już w trakcie choroby też tak miałam, że nie chciało mi się siku przez 6-8 godzin, mimo iż dużo piłam, a potem niewielka ilość moczu i straszne pieczenie. Teraz na szczęście to mija, mamy podobne objawy, toteż zapoznaj się z moim wątkiem.

Offline

 

#8 2007-03-02 16:45:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy kiedys to wylecze?

Weronika, miałaś mierzoną ilość moczu po mikcji? Może masz pozostałości albo jakieś zastoje (cały czas pojawia się w Twojej opowieści informacja o niemożności oddawania moczu, że tak powiem - w dowolnym momencie)?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2007-03-04 15:13:13

weronikaw
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-18
Posty: 4

Re: Czy kiedys to wylecze?

Nie,nie mialam mierzonej ilosci moczu po mikcji.Moze i mam zastoje.Ja to najchetniej wogole bym nie sikala,bo wiem,ze jak zrobie siku to bedzie mnie pieklo.A jak nie robie to rzadko kiedy mnie piecze.Ale teraz chodze jak najczesciej do wc,bo wiem ze jak nie bede chodzila to narobie sobie duuuuuuzej biedy.

Offline

 

#10 2007-03-10 22:41:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy kiedys to wylecze?

No to zmierz sobie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson