Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-12-10 11:28:30

lukasz921
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-12-10
Posty: 9

przeciagajace sie zapalenie

Witam,
Od okolo 20 dni mam problem z pieczeniem ujscia cewki moczowej. Zaczelo sie tak ze po stosunku zaczalem odczuwac pieczenie cewki. Zdarzalo sie juz wczesniej tak ale po maksimum 2 dniach przechodzilo jednak nie tym razem. Po tygodniu pieczenie poszedlem do urologa dostalem cipronex 500 na 10 dni (2xdziennie). Niestety nic nie pomoglo. Badanie ogolne moczu ok. Na kontroli lekarz stwierdzil ze badanie moczu ok, i ze inny lek (zasugerowalem furagin) mi nie pomoze skoro cipronex nie pomogl. Generalnie stwierdzil zeby nie myslec o tym i sie nie przejmowac to przejdzie. Po kapieli mam jeszcze troszke zaczerwionego zoledzia (ale chyba tak mialem wczesniej). Choc lekarz stwierdzil ze jest ok ale przepisal jakas masc. Ktora od wczoraj stosuje. Generlanie nie wiem co teraz robic, Wiem ze z przejmowania sie tez moge objawy potegowac. Jesli po tygodniowym smarowaniu ta mascia nic sie nei poprawi to co mozna zrobic ? Inny urolog ? Czy od razu na badanie na Lelka tydzien po antybiotyku? Jesli tak to jakie badania ? A moze sprobowac inny lek w ciemno ?

Pozdrawiam
Lukasz921

Offline

 

#2 2010-12-10 13:21:43

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: przeciagajace sie zapalenie

to jest jeden z tych przypadków , które bardziej pasują do wenerologa (przynajmniej na początku).
Ale zwykle i on nic nie poradzi , bo sÄ… to dziwne zakażenia (o ile nie rzeżączka )(jak to sie pisze :-))  ) .
Moim zdaniem zwykle sÄ… to grzyby. Mnie trzymaÅ‚o pół roku i samo minęło, ale byÅ‚y też przy tym  objawy na jÄ™zyku--obÅ‚ożony jakby korzuchem na 2--3 mm.
Stosowałem maść "chlorchinaldin". Lekarz zastanawiał sie czy nie przywalić penicyliny.
Poczekaj jeszcze , może maść ci pomoże (Clotrimazol ??) .
Uważam, że należy iść teraz do wenerycznego i zrobić VDRL (na syfa). A może i inne badanie wg. jego wskazań.

Offline

 

#3 2010-12-16 09:48:55

lukasz921
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-12-10
Posty: 9

Re: przeciagajace sie zapalenie

Dzieki za odpowiedz napisze dokladniej i nowe spostrzezenia.
Miesiac temu po stosunku zaczelo sie pieczenie ujscia cewki moczowej, Wczesniej zdarzaly mi sie takie sytuacje ale mijaly po maks 2 dniach.Po tygodniu nie przeszlo wiec udalem sie do urologa, Urolog przepisal cipronex 500mg na 10 dni - dwa razy dziennie. Przed antybiotykiem zrobilem jeszcze badanie moczu ogolne ktore wyszlo prawidlowo. Po 10 dniach brania antybiotyku nie ma poprawy - lekarz stwierdzil ze skoro badanie moczu ogolne jest ok to nie jest to infekcja. Dociekal jednak dlaczego mam czesto parcie na mocz i przepisal mi uroflow i kazal sprawdzic czy jest jakas poprawa pod wzgledem czestotliwosci oddawania moczu. .Powiedzialem mu o lekko zaczerwienionym zoledziu - obejrzal i mowi ze jest ok ale przepisal na moja sugestie krem pimafucin do smarowania. Smarowalem 5 dni i nic to nie dalo. Zauwazylem jeszcze ze jak wypije wode to mocz staje sie bielszy i bardzo czesto go oddaje. Ale co najlepsze pieczenie jest wtedy stosunkowno mniej dotkliwe ?Dodam jeszcze ze wczesniej zdarzaly mi sie pieczenia cewki glwonie po stosunku. Czasami po wytrysku nie moglem oddac od razu moczu - trzeba bylo chwile poczekac.Czasem wieczorem po odaaniu moczu musze jeszcze raz wstac bo mam potrzebe ale wylatuje doslownie kropelka albo niewielka ilosc. Dodatkowo zmagam sie z grzybica ciala. Oraz z przewlekla choroba zatok przynosowych. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie. Zastanawiam sie czy sprobowac wziac mimo wszystko to uroflow i ufac temu lekarzowi ? ale czy ma to cos do pieczenia cewki ktore nasililo sie po stosunku? Na razie najbardziej sklaniam sie  do tego aby zrobic wymaz z cewki i ewentualnie  posiew nasienia w polecanym w Warszawie Laboratorium. Moze jakies dodatkowe badania na Chlamydie ? Amoze to sprawa grzybiczna choc nie mam zadnych wykwitow poza leko zaczerwieionym zoledziem.  Choc lekarz stwierdzil prawidlowosc. itp  Dodam jeszcze ze partnerka jest staÅ‚a i pewnia  i nie byÅ‚ to pierwszy raz.  jestem nieco skolowany bo trzyma mnie to juz ponad miesiac . Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Offline

 

#4 2010-12-16 11:18:07

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: przeciagajace sie zapalenie

Kombinujesz prawidłowo !
1--lekarz gada idiotyzmy. To pewne. Jedyne co było słuszne to ten antybiotyk.Ale nie trafiony.......
2- Skoro partnerka jest staÅ‚a --to trochÄ™ lepsza sytuacja (ale  też......nie wiadomo).
3---Objaw niesikania zaraz po wytrysku jest prawidłowy !!! Tak ma być .
4---Powodem całej sprawy jest --choroba zatok!!!!!!!!!!!!!!!! Zanim to przeczytałem to już czułem że to jest --patrzę--i jest Q-muć !.

W zasadzie pójÅ›cie na Lelka na posiewy jest sÅ‚uszne  ale kosztowne. Możesz zrobić na razie posiew z moczu i już.Innych nie.

Po tym posiewie wystaraj się o Furagin i bierz go 2 x dziennie po połówce tabletki.
Rób też nasiadówki w ziołach Vagosan (napletek odkryty).
Zdobądź maść Chlorchinaldin -może dadzą ci bez recepty, do smarowania -cienko- tego zaczerwienienia na fiucie.

Nie chce mi sie pisać, ale stan zatok powoduje że rózne mało istotne bakterie nie giną ale dają podrażnienie i stany zapalne.
Nawiasem mówiąc, twoja samica może być nosicielką bakterii róznych , choć jest niby zdrowa. Ale nie ma chorych zatok...........i nie ma objawów .

Offline

 

#5 2010-12-16 11:35:28

lukasz921
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-12-10
Posty: 9

Re: przeciagajace sie zapalenie

Witam,
Dodatkowo w polowie brania cipronexu doplatala sie jakas infekcja gornych drog oddechowych. Bol gardla , kaszel bez temp. Ale juz dzis jest prawie ok. Co do zatok , to mialem nawet na nia operacje endoskopowa, ale nie przyniosla wiekszej poprawy, i w zasadzie pozostal objaw splywania wydzieliny do gardla oraz czasami uczucie przytkania nosa. Generalnie partnerka tez ma problem z nieustannym katarem i pewnie zatokami ale nie skarzyla sie na to. I ta sprawa trwa juz 2-3 lata i nie pogarsza sie a wrecz jest nawet lepiej ,i jakos nie przeszkadzalo mi to, Dziwi mnie troche zwiazek pieczenia cewki z zatokami. Ale moze jakas bakteria tam w sumie siedzi ? Moze zrobic tez wymaz z gardla , nosa ? No nie wiem , Poki co na razie chce zwalczyc to p$%^% pieczenie cewki .  Czyli co posiew moczu a moze lepiej wymaz z cewki ? A czy Chlamydia moze powodowac problemy z zatokami ? Moze to jest  to i przenioslo sie z zatok na cewke ? Co do tego zaczerwieneinia to sam juz nie wiem bo wczesniej mialem tak ale moze w mniejszym stopniu . Poki co odstawilem wszystko i pojde na ten posiew. Dzieki za info
Pzdr
Lukasz921

Offline

 

#6 2011-01-09 10:45:03

amina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-19
Posty: 126

Re: przeciagajace sie zapalenie

pytałeś mnie o nalewkę

mój mąż dostał przepis od laryngologa. kazał mu brać przez co najmniej rok codziennie 1 łyżkę stołową (duża łyżka, nie łyżeczka). przedtem był leczony antybiotykami, miał zabieg wstrzyknięcia antybiotyku do prostaty i nic.
lekarz zalecił tez regularny ruch (3x w tygodniu).

10 ząbków czosnku przepuścić przez wyciskarkę (proponuję polski czosnek)
sok z 2 cytryn
2 łyżki miodu

wymieszać wszystko i odstawić na 2 dni do lodówki, po tym czasie pic jak wyżej

Jak będzie się kończyć, to należy przygotować następną tak, żeby nie robić przerwy w kuracji. najlepiej pic w trakcie jedzenia, żeby nie podrażnić żołądka.

pozdrawiam, mam nadzieję że pomoże.

Offline

 

#7 2011-02-09 13:19:21

lukasz921
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-12-10
Posty: 9

Re: przeciagajace sie zapalenie

Witam,
Zblizam sie do konca przepisanego leczenia i chcialbym zapytac co sadzicie o moim przypadku. Ale po kolei. Moje objawy rozpoczely sie akurat dzien po wspolzyciu ale dodam ze partnertka jest stal. Zaczelo sie pieczeniem ujscia cewki podczas siedzenia mrowienie w podbrzuszu nieco czestsze oddawanie moczu. zaczerwienienie zoledzia. po 10 dniowym leczeniu za lektura forum wykonalem wymaz z cewki oraz posiew nasienia w polecanym na lelka laboratorium. Cewka to enetococus fecalis a nasienie rowniez enterococus fecalis i kiebsiela oxycota. Po obejrzeniu wynikow i zbadaniu prostaty per rectum dostalem kuracje. 20 dni ciphin i rownolegle 10 dni chyba czopki metronidazol , nastepnie 10 dni furagin + furoxin po 6 szt. dziennie a nastepnie przez 20 dni po 2 tabletki furaginu i furoxinu na wieczor.Na zaczerwieneine na zoledziu dostalem pimafucin krem.  Jestem juz na koncowce wspomnianej kuracji ale efektow praktycznie nie widac. Podczas leczenia doszly mi dziwne objawy ucisku w okolicach odbytu oraz niedawno jakies 10 dni temu parcie na cewke nawet zaraz po oddawniu moczu.Do tego niekontrolowane spinianie miesni nie wiem jak je nazwac ale chyba tych od zaciskania po zakonczeniu mikcji. Dodam ze objawy sa nasilone bardziej podczas siedznenia - np w pracy.
Oczywiscie nie spodziewam sie tutaj podania cudownego rozwiazania mojego problemu ale chcialbym zapytac o kilka spraw.
1. po zakonczeniu kuracji mam wykonac ponownie posiew. Czy moge ograniczyc sie tylko do posiewu nasienia ? skoro w cewce jest to samo ? Chodzi mi glownie o koszty. no ale jesli koniecznie trzeba rowniez wymaz z cewki no to zrobie.
2. Chcialem zapytac czy pojawienie sie dosc duzego parcia na pecherz ktor teraz mi najbardziej dokucza(wczesniej sporadycznie to wystepowalo) od okolo 10 dni moze byc spowodowane tym ze juz przez dlugi czas przyjmuje leki ktore sa moczopedne i caly czas sa we krwi i powoduja to parcie ?
3. A moze problemem objawow jest sprawa grzybiczna choc w posiewie z cewki nic nie wyszlo . Ale to zaczerwienienie zoledzia jest dosc widoczne. Najgorsze jest to ze wspomniany pimafucin chyba powodowal pogorszenie tego zaczerwienienia czy to jest mozliwe ? Wiem że jak mniej doskwiera mi pieczenie to zaczerwienienie jest mniej widoczne. 
4. A moze problem jest z tymi niekontrolowanym spinaniem miesni ? Chyba ze to efekt zapalenia lub lekow moczopednych .
Za ewentualne sugestie bede wdzieczny
Pozdrawiam
Lukasz921

Offline

 

#8 2011-02-09 18:55:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: przeciagajace sie zapalenie


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2011-02-09 19:13:09

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: przeciagajace sie zapalenie

antybiotyk z grupy "cipro.." jak widać nie działa.
Stosowanie metronidazolu--dobry pomysł !!!!!
Więc trzeba będzie przejść na monural i zobaczyć jak zadziała.
Skurcze i ogólne pogorszenie--moim zdaniem to od furaginu--za dużo go jest .
Wszystkie te leki są drażniące więc może być pogorszenie od samej chemii.
Zaczerwienienie na żółedzi może dowodzić grzybicy------maść mogła być nietrafiona i też drażniąca.
Spróbuj maść Chlorchinaldin.
Kolejny posiew--jeśłi już to z moczu, nie ma co ładować kasy.
Co do chlamydii---nie wiem ale jest taka możliwośc że to ona.........Na Lelka robią na nią badanie.
Ogólnie---efekt dość typowy==nie pomaga bo leki gówniane polskiej produkcji (mówię kuźwa żeby nie brać dużo Furaginu i nikt mnie nie słucha--brać 2 x dziennie po pół).
Koniecznie spróbować monural--powiedzmy 2 saszetki (90 zł).
Jak zwykle mówię--nie wiemy jaki jest przyczynek wirusowy !!!
Co do zatok--sam jesteś expertem, i wiesz że to ścierwo daje ogólne zakażenie wszystkiego.

Offline

 

#10 2011-02-09 19:21:59

lukasz921
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-12-10
Posty: 9

Re: przeciagajace sie zapalenie

Forum czytam praktycznie codziennie ale jesli sie na czyms nieznam to sie nie wypowiadam bo w koncu tutaj chodzi o zdrowie. Oczywiscie jesli cokolwiek bede potrafil pomoc i napisac to oczywiscie to zrobie. No ale ok moze zle zostalem odebrany.
Pozdrawiam
Lukasz921

Offline

 

#11 2011-02-09 22:07:27

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: przeciagajace sie zapalenie

co do parć to ja odstawiłabym wszystkie moczopędne specyfiki i popieram pulkosa jeżeli chodzi o furagin. Mnie po dużych dawkach furaginu właśnie bolał pęcherz i ciągle podrażniona cewka. Zacznij brać sporo oleju z wiesiołka + tran, na razie wszystko inne odstaw.
Jeżeli podejrzewasz, że może być grzybica bo może być zrób badanie dodatkowe moczu na grzyby.

Offline

 

#12 2011-02-10 11:14:34

lukasz921
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-12-10
Posty: 9

Re: przeciagajace sie zapalenie

Dzieki za informacje. Zmniejszylem dawke furaginu z 2 na 1 tabletke na noc i parcie i czestotliwosc oddawania moczu sie poprawila przynajmniej poki co mam takie wrazenie. Ale jeszcze zgodnie z zaleceniami te pare dni bede bral ponieważ wedlug antybiogramu bakterie sa wrazliwe na nitrofurantoine czyli furagin. Pozniej kolejny posiew i zobacze czy cos sie zmienilo. Swoja droga czy z drugiej strony grzybica moglaby powodowac dolegliwosci od strony pecherza a konkretniej cewki ? Bo jakos nie wiem czemu ale mam wrazenie ze to moze byc przyczyna glownych dolegliwosci.

Pozdrawiam
Lukasz921

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson