Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-03-09 17:49:15

qwerty1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 6

Macmiror działa moczopędnie?

Witam,

Czy lek MACMIROR zażywany doustnie należy do leków działających moczopędnie? Pytam ponieważ od jakiegoś tygodnia (2 razy na dobę) biorę ten lek na problemy z pęcherzem (conocne wstawanie do toalety), do tego zażywam też prostamol uno, tak jak zalecił urolog. Niestety, wstawanie póki co nie ustało a do tego mam wrażenie, że sprawa się dodatkowo pogorszyła ponieważ teraz co chwilę biegam do toalety też w dzień. Jeżeli nie piję płynów problemu nie ma ale wystarczy, że wypiję dwie szklanki wody i przez najbliższe 2-3 godziny czuję praktycznie nieustanne parcie na mocz, ledwo zdążę wyjść z toalety i usiąść i już muszę znowu biec się załatwić. Czy ten lek powinien działać w ten sposób? Czytałem, że niektóre leki na pęcherz działają moczopędnie. Czy jest to jakiś efekt uboczny czy po prostu powinienem go odłożyć i jeszcze raz udać się do urologa?

Offline

 

#2 2011-03-09 17:52:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Macmiror działa moczopędnie?

Ten lek działa drażniąco (wysoki wskaźnik histaminowy, która to histamina drażni zakończenia nerwowe), być może to od tego. Ale może też prostamol tak źle działa?

I pytanie - dlaczego masz zalecony taki lek? Posiew z antybiogramem był?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2011-03-09 18:44:12

qwerty1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 6

Re: Macmiror działa moczopędnie?

Mam od dłuższego czasu problem z pęcherzem i prostatą, nie wiem czy nie jest to jakiś stan zapalny. Problem pęcherza objawia się conocnym wstawaniem do toalety od kilku dobrych miesięcy. Problem prostaty to nieprzyjemny ucisk w kroczu przy dłuższym chodzeniu. Miałem robione usg jamy brzusznej, żadnej kamicy nie mam, jeżeli chodzi o badania moczu to miałem je robione ale o ile pamiętam nie był to posiew, w każdym razie nie wykryto żadnej bakterii. Dostałem już leki na problemy tego typu tj. nolicin, doxycyclinum, trimesan ale żaden nie pomógł. Mój obecny urolog po zrobieniu usg pęcherza i badaniu per rectum przepisał mi właśnie macmiror, do tego prostamol uno, który już wcześniej brałem też oraz jakiś antydepresant na spokojniejszy sen. Śpię niespokojnie, najmniejszy hałas potrafi mnie obudzić, stąd ten ostatni lek, który ma działaś wyciszająco. Urolog zalecił mi też zrobienie posiewu nasienia. Póki co biorę te leki od tygodnia (a mam je brać jeszcze 2) i niestety nadal nie ma żadnej poprawy ale jestem dobrej myśli. Jeżeli jest tak jak Pan/i napisał to mogę przypuścić, że właściwości moczopędne macmiroru to po prostu jeden ze skutków ubocznych brania tego leku.

Offline

 

#4 2011-03-09 19:33:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Macmiror działa moczopędnie?

Primo - jesteśmy tu na ty.

Secundo - przy infekcji powodującej stan zapalny i podrażnienie nerwów oraz spięcie mięśni dna miednicy (a to spięcie przenosi się po przyczepach mięśni dalej) nie można spać i jest się podenerwowanym. Podanie drażniącego antydepresantu przed zrobieniem posiewu kwalifikuje się do prokuratury. Posiew nasienia też jest ważny, ale oba trzeba wykonać po tygodniowej przerwie od odstawienia leków przeciwbakteryjnych. No i w dobrym laboratorium, bo większość źle wykonuje badania (nie oznacza większości wyników, kłamiąc, że są jałowe, albo wykonuje posiew dobę, góra dwie, co czasem daje wynik fałszywie ujemny). My tu korzystamy z jednego dobrego laboratorium, jest znacznie droższe, ale oznacza każdą ilość każdej bakterii, posiew wykonuje tydzień i na 5 pożywkach (niektóre bakterie rosną tylko na wybranych, taki ich kaprys), robi antybiogram.
A, i dobre usg prostaty siÄ™ przyda.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2011-03-09 20:10:57

qwerty1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 6

Re: Macmiror działa moczopędnie?

Trochę niejasno się wyraziłem, nie mam problemów z zasypianiem ani spaniem, mam natomiast bardzo 'lekki' sen i bardzo łatwo się budzę. Właściwie od zawsze tak miałem więc raczej nie jest to kwestia stanu zapalnego. Gdy już się obudzę to czuję parcie na pęcherz i muszę udać się do toalety. Przyznam, że po przeczytaniu ulotki tego antydepresantu (amitriptylinum VP) naprawdę się przestraszyłem ale póki co nie powoduje on żadnych efektów ubocznych ale też w żaden sposób mi nie pomaga, nadal budzę się co noc. Najchętniej bym to po prostu odstawił i tak też chyba zrobię. Dziękuję za informację odnośnie posiewu, znając siebie pewnie poszedłbym do laboratorium następnego dnia po skończeniu leków. Poprzedni urolog zalecił mi też wykonanie badania urodynamicznego ale z tego co wiem jest to badanie inwazyjne i istnieje ryzyko zakażenia dróg moczowych jeżeli nie jest ono odpowiednio wykonane.

Czy do tego macmiroru powinienem brać jakieś ochronne leki typu "nutriplant"?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson