Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-03-16 13:28:01

alicjac
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-16
Posty: 2

nietypowe zapalenie pęcherza prosze o pomoc!

Witam,
mam problem jak tutaj wszyscy, borykam sie od 3 lat z "zapaleniem pecherza" na samym początku pomagał mi furagin ale po kilku miesiacach zapalenie wracało. wkoncu zdecywoałam się na posiew i wyszedł mi proteus mirabilis ktorego wyleczyłam biseptolem i mialam długą połroczną przerwe od dolegliwosci. Nastepnym razem przy zapalenie pecherza z posiewu wychodził mocz jałowy , a parcie na mocz, pięknacy ból w cewce moczowej i ból samego pecherza, do tego dreszcze nadal sie pojawiają. w koncu samo przeszło stosując zioła i innego tego typu "leki". Ostsanie zapalenie pecherza miałąm w tym roku w styczniu ( tez samo przeszło)teraz jest marzec i znowu mam.TYm razem wybrałą sie do lekarza pierwszego kontaktu,który przepisał mi "w ciemno "cipronex kotry niewiele pomaga,ale biore go narazie krótko. Analizujac sama dolegliwości myślałam ze moze byc to chlamydia, bo do moich dolegliwosc z pecherzem doszła niepłodnosc( tznn zespoł policystycznych jajników)dlatego wlasnie pomyslalam o chlamydi ,lecz z krwi wynik na przeciwciała jest ujemny. Mikrobiolog powiedział mi ze niektore organizmy nie wytwarzaja przeciwciał i chlamydia moze byc mozliwa tylko trzeba zrobic wymaz z pochwy lub cewki na ktory sie wybieram. natomiast lekarz rodzinny zobaczywszy wynik negatywny co do przeciw ciał chlamydii powiedział ze nie ma zadnej szansy bym ją miała. Teraz sama nie wiem co mamm myślec i co mam robic chcialabym znaleźć jakiś punkt zaczepienia . Prosze pomozcie mi mam 20 lat i nie chce sie meczyc w nieskonczonośc z tym pęcherzem.

Offline

 

#2 2011-03-16 13:38:41

gosiak319
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 43

Re: nietypowe zapalenie pęcherza prosze o pomoc!

jeśli poszperałaś trochę na forum to pewnie zauważyłaś, że często w różnych labo wychodzi posiew jałowy, dlatego bardzo polecanym labo jest to W Warszawie na Lelka i myślę, że tam warto zrobić jeszcze raz posiew. Może wyjdzie coś czego w innym labo nie naznaczyli.

Offline

 

#3 2011-03-16 13:44:25

gosiak319
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 43

Re: nietypowe zapalenie pęcherza prosze o pomoc!

ps wiem jakie wkurzające jest to uczucie... i doskonale Cie rozumiem z resztą jak my wszyscy pewnie tutaj... ja mam 23 lata i pęcherz też nie daje mi spokojnie żyćsad

Offline

 

#4 2011-03-16 17:56:47

alicjac
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-16
Posty: 2

Re: nietypowe zapalenie pęcherza prosze o pomoc!

niestety czytaÅ‚am o tym ze czestoz  posiewu wychodzi ze mocz jest jaÅ‚owy i jest to wyjatkowo denerwujÄ…ce.. niestety jestem z górnego Å›lÄ…ska i daleko mi do Warszawy chcoiaz kto wie, jak juz bede totlanie zdesperowana

Offline

 

#5 2011-03-16 18:20:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nietypowe zapalenie pęcherza prosze o pomoc!

Do Warszawy można wysłać kurierem. Na pewno nie rób badania w laboratorium Fryda, tam na pewno Ci nie oznaczą (nie oznaczają mniej niż 10^5 i więcej niż 1 bakterii, ja miałam 2 w ilości 10^5 i nie oznaczyli).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2011-03-16 19:51:32

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: nietypowe zapalenie pęcherza prosze o pomoc!

PCO nie ma nic wspólnego z chlamydią. Nieleczona ewentualna chlamydia może powodować stany zapalne i np. niedrożność jajowodów, a wiec wpływa na płodność w taki sposób, że zapłodnione jajeczko (jesli uda się plemnikom do niego dostać) nie może przewędrować przez jajowód do macicy i nie dochodzi do zagnieżdżenia. Natomiast PCO może utrudniać zajście w ciąże w ten sposób, że owulacja albo nie występuje (nie ma pęcherzyka dominującego) albo jest nieprawidłowa, są zaburzenia cyklu itp....
Na chlamydie zrób sobie wymaz z cewki moczowej lub szyjki macicy (najlepiej metodą pcr- najdroższa ale najpewniejsza- ok 99% wiarygodności). Natomiast co do przeciwciał to prawdą jest, ze czasami można być nią zakażonym ale przeciwciał nie ma we krwi co nie jest równoznaczne z brakiem choroby. W jakich klasach robiłaś badanie z krwi?

Offline

 

#7 2011-03-16 19:53:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nietypowe zapalenie pęcherza prosze o pomoc!

Alicjo, jakoś nie mogę doczytać: robiłaś wymaz z cewki i szyjki macicy na posiew bakteryjny?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson