Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-11-11 21:51:49

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Leki na podrażnioną śluzówkę pęcherza

Mam podrażnioną śluzówke pęcherza..
ciągle boli mnie pęcherz i co godzine biagam do toalety, ale nie mam naglących parć. Miałam juz robione wszystkie możliwe badania wiec urologicznie i ginekologicznie jestem zdrowiutka a pecherz boli. zauwazylam, że nasila sie to po niektórych napojach np. kawie oraz słodyczach.. wiec z tego co przeczytalam na róznych forach mam podrażnioną śluzówke. Jakie leki polecacie? A są może jakieś domowe sposoby? I czy to wogóle można raz na zawsze wyleczyć?
Mogłabym iść z tym do mojego lekarza, ale za wizyte zapłace kolejną stówę a i tak nie wie czy mi to pomoże.. Prosze o pomoc wink
Pozdrawiam wszystkie bolÄ…czki wink

Offline

 

#2 2010-11-11 22:39:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Leki na podrażnioną śluzówkę pęcherza

Nie jesteś zdrowa. Śluzówka nie jest podrażniona sama z siebie. Może masz inny patogen, może stan zapalny nerwów pęcherza, może alergię. Ale śluzówka nadwrażliwa jest śluzówką chorą i zażywanie preparatów na to nic nie da albo da chwilowo - stan zapalny będzie ją ciągle niszczył. Wpisz się w Co mi jest i opisz dokładnie objawy, bólowe również, inne reakcje oraz zacytuj badania.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-11-12 09:35:33

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Leki na podrażnioną śluzówkę pęcherza

No może rzeczywiÅ›cie to stan zapalny nerwów pÄ™cherza.. Bo mój urolog jak zobaczyÅ‚, że mam wszystkie badania dobre zapisaÅ‚ mi na uspokojenie vesicare... i rzeczywiÅ›cie pomogÅ‚o, braÅ‚am to 6 miesiÄ™cy, od  miesiÄ…ca już nie biore i objawy (czyli dziwny drażniÄ…cy ból w pÄ™cherzu (takie napiÄ™cie) i czÄ™ste bieganie do toalety) wrociÅ‚y ;( To może ja ten vesicare powinnam brać dÅ‚użej..

Offline

 

#4 2010-11-12 10:18:02

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Leki na podrażnioną śluzówkę pęcherza

Jeju Vesicare ma coś wspólnego ze śluzówkami podrażnionymi i stanem zapalnym nerów pęcherza? Nie wiedziałam, wiem, że relaksuje pecherz, poszerza go, by móc rzadziej odwiedzać toatetę ale moja wiedza na tym sie kończy. Może dlatego dał efekty? A nie wyszła Ci nadreaktywność w urodynamice?

Offline

 

#5 2010-11-12 11:42:27

dziewczyna22
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 51

Re: Leki na podrażnioną śluzówkę pęcherza

Urolog powiedział mi, że moje czeste sikania prawdopodbnie wywołała jakaś niedoleczona infekcja i przepisał mi vesicare oraz kazał pić żurawine. Ale po zurawienie czuje takie dziwne pieczenie, niby ból... tak czy naczej nie pomogła. Teraz jak nie biore vesicare pęcherz mam taki napięty jakbym miała w nim ciężki kamień... i takie uczucie zimna... troche pomaga jak pójde do toalaty... no ale jak chodze zbyt czesto (a nie musze, chodze tylko po to zeby poczuc ulge) to mnie bardzo boli cały brzuch - to pewnie przez nadwyrezone mieśnie.

W badaniu urodynamicznym wyszło ze nie mam nadreaktywnego pecherza

Offline

 

#6 2010-11-12 12:22:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Leki na podrażnioną śluzówkę pęcherza

No bo żurawina drażni śluzówkę, to oczywiste. Skoro nie masz nadreaktywności, to tym bardziej masz niedoleczoną infekcję, więc wskazany jest osobny wątek.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-04-22 09:14:01

ooojejciu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-17
Posty: 2

Re: Leki na podrażnioną śluzówkę pęcherza

Może wznowię temat,bo ostatnio zauważyłam że dziewczyny często łapią jakieś choroby pęcherza.Ja miałam podobną sytuację po urodzeniu dziecka,często łapałam infekcję pęcherza ale lekarz polecił mi probiotyk dla kobiet lacibios-femina,i jak na razie jest ok.Dobrze wpływa na układ moczowo płciowy,probiotyk warty polecenia,szczególnie dla kobiet

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson