Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!
  • Strona główna
  •  » Leki
  •  » Czy żurawina może zafaÅ‚szować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

#1 2010-03-01 13:23:49

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

Witam, dzień przed posiewem moczu przyjęłam chyba z 10 tabletek Urinalu z żurawiną (miałam ostre objawy, a Urinal łagodzi je), ostatnią wzięłam o 1 w nocy, a mocz do posiewu oddałam tego samego dnia o 10 godzinie, czyli minęło około 9 godzin. Objawy (już dużo lżejsze) ciągle miałam, jednak posiew moczu wyszedł negatywny, brak wzrostu. Jak brałam Urinal miesiąc wcześniej (w małych dawkach - 2 tabletki dziennie) to zwykłe badanie moczu wykazywało bakterie liczne w polu widzenia. Czy te tabletki mogły zafałszować posiew moczu? Zawierają tylko żurawinę (200 mg jedna tabletka), a ona zawiera jakieś proantocyjanidyny i substancje silnie antyoksydacyjne.

Offline

 

#2 2010-03-01 13:44:11

zurawina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-01
Posty: 32

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

Offline

 

#3 2010-03-01 15:56:37

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

witaj. to ze masz jałowy posiew, nie oznacza, że nie ma tam bakterii. żurawina nie zafałszowuje obrazu. tylko bakterie potrafią sie kmuflować i jak np. wchodzą pod śluzówkę, to mocz może być jałowy. ja miałam przez prawie 3 lata posiewy jałowe, a zapalenie bakteryjne jak byk. dopiero po 3 miesiącach po odstawieniu wszystkiego, na szczepionce, wyszły mi bakterie. trzeba utrafić w wysiew, a to nie jest łatwe.

Offline

 

#4 2010-03-18 13:16:58

bejbe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 21

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

Hej, przepraszam, że w tym temacie, ale nie chcę śmiecić na forum nowymi. Czy żurawina jakoś wpływa na lek Cipronex? Czy można razem te środki stosować i jak długo po leczeniu żurawinowe kapsułki powinno się stosować?

Offline

 

#5 2010-03-18 17:25:55

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

raczej siÄ™ nie praktykuje brania czegokolwiek przy antybiotyku. nawet witamin. jedynie probiotyk.

Offline

 

#6 2010-03-18 20:28:01

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

Offline

 

#7 2010-03-19 11:51:41

bejbe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 21

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

Ok. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź smile Przy Furaginum wiem, że trzeba brać witaminę C, bo działanie jest lepsze czy coś. Miałam kiedyś zapisany i niestety leczenie nie przyniosło rezultatów, stąd chyba silniejszy i skuteczniejszy Cipronex teraz biorę. Ale mimo, że nawrotów nie mam wielkich, to może jednak profilaktycznie sobie strzelę coś żurawinowego. Chyba taka nadgorliwosć nie zaszkodzi...

Offline

 

#8 2011-03-12 14:12:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

Nawie, tetracyklin nie można z magnezem? Bo ja biorę teraz tetrralysal i tam jest tylko napisane, że można z nabiałem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2011-03-25 19:19:29

qazar
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-17
Posty: 75

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

Å»urawina zmienia profil uryny, mamy na to badania wink WiÄ™c odpowiedź brzmi, tak może prowadzić to zmian wyników. Np. obniża PH moczu, zmniejsza uwalnianie wapnia do uryny,  stężenie kwasu moczowego, etc.

Offline

 

#10 2011-05-05 21:48:14

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

Ja u siebie widzę wpływ suplementów, ale nie jestem pewna czy to dotyczy tylko żurawiny. Jak będę brała żurawinę, urosept i witaminę C przed posiewem, to liczba bakterii maleje mi z 10^3 do 10^2. Lekarka kazała mi odstawiać to wszystko na conajmniej 2 dni przed badaniem.

Offline

 

#11 2011-05-06 00:33:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

Dwa dni może być za mało...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2011-05-07 11:48:27

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Czy żurawina może zafałszować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

W zasadzie wynik posiewu nie powinien zależeć od żurawiny itp dupereli.
ALE------zauważmy, że jeśli preparat (zioiłowy) jest moczopędny , to pijemy zwykle więcej, a nawet jak nie pijemy to organizm kieruje płyn do pęcherza z tkanek. I mocz robi sie bardziej rozwodniony (przesikany--jak mówi pani Dorota).
A wtedy stężenie bakterii w moczu może być (relatywnie) mniejsze niż bez takiej kuracji żurawiną czy Uroseptem.
I wynik posiewu MOŻE (nie musi) być nieprawdziwy.
Ja uważam, ze w zasadzie wyniki posiewu nie powinny (nawet w takim wypadku) ulegać AŻ takim wahaniom, i osobiście piję sobie ziółka na okręgło przed badaniami.
Jednak----skoro laboratoria mają kłopoty z wykrywaniem bakterii nawet gdy jest ich dużo, to w moczu rozwodnionym mogą nie wykryć ich na bank.!!!!!
Jest to wina laboratoriów , ale nas obchodzi wynik .............

Offline

 
  • Strona główna
  •  » Leki
  •  » Czy żurawina może zafaÅ‚szować wynik RT PRC, badania moczu lub posiewu?

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson